• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    LOLEK
    LOLEK --- ---
    CAIDEL: Ja myslel kazdy neockovany.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    LOLEK: Nechce.
    LOLEK
    LOLEK --- ---
    OMNIHASH: Lumen je pro tebe clovek, ktery se nemuze naockovat? Ach tak.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    LOLEK: naopak, na tuhle šanci jsme čekali 300+ let, a teď si ji vzít nenecháme. Žádná další možnost, jak očistit lidskej genom od lumenů už nenastane, rozhodně ne takhle krásná a jednoduchá, nepochopíš, halt do dalšího kola nepostupuješ. Já sem pro maximální svobodu všem expertům, páč v tomhle případě rozhodně platí, že čím víc antivaxerů, tím míň antivaxerů.
    LOLEK
    LOLEK --- ---
    E2E4: Presne. Jakmile se totiz do rovnice dosadi neznama (lide, kteri porusuji pravidla, nenosi rousky, bojkotuji vakcinaci etc.), tak se kyzeneho vysledku proockovat spolecnost nedosahne nikdy, a porad tady budou varianty, ktere budou unikat. Kdyz tuhle svoji hloupost znate, zamerte se ted misto prevence na lecbu.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    OMNIHASH: no, jsme trpěliví, slušní (aspoň já jeh), ale především hloupí.

    protože očekáváme nějakou změnu v uvažování, ke které je jasné, že nedojde..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: třeba, když ti teď najdu ten graf od Murdocha z FT, potvrzující na základe amerických dat na větším vzorku, že očkování proti těžkým průběhům covidu funguje uniformne ve všech věkových skupinách. tedy, že očkování jen sníží tvůj "covidovy vek" o 20-30 let, tj několikrat menší riziko.. změnis názor?

    pochopíš, že i přes menší bazální riziko (tj je to skoro jedno, těžká chřipka s nasledkama nebo míň špatná chřipka s menšima nasledkama), je očkování přínos, protože benefity převažují nad riziky a to i kdyby ta rizika očkování byla 100x podhodnocena, viz řádové odhady zde: E2E4 ?

    dost pochybuju, takze se přestávam snazit. bylo to pro mne poučení, jaká marnost je něco i úplně jasného někomu, kdo to pochopit nechce a na co nemá dostatečné schopnosti.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: gratuluji.

    pochopit, že z dat vyplývá, že očkování funguje proti hospitalizacim. ti trvalo od 25.7 - JOHNYTHEDEVIL. stalo to hodně vysvětlování a snášení nadávek a hysterie (zmetci, zločin), odvolání od tématu..

    přitom to je celkem jednoduchý matematický problém, bez oblasti které jsou věci názoru.

    fakt pro mne nemá smysl se ti něco snažit vysvětlovat. poměr cena/výkon je poněkud nepříznivý.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    LOLEK: nezvládáme tady přesně co? Generovat výkřiky do tmy od expertů, co furt za dva a půl roku nezvládli pochopit naprosto nic, a furt se točej na pár bodech, který průměrnej běloch zpracoval za první dva tejdny, jako je procentuální trojčlenka, nepyčovat na roušky a nehádat se o frází umřel na kovid/s kovidem? To bych si ti dovolil oponovat, stačí si přečíst náhodnou stránku z tohohle auditka.
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    E2E4: ;) ok. Vypada to, ze se dostavam konecne ke spravnym cislum.
    U skupiny 70-79 mi skutecne vychazi, te sance na hopsitalizace neockovanych je cca 10x vyssi - coz odpovida ofiko cislum a take tomu, co pises ty. Nicmene, abych utisil radost vsech zmetku tady, to jsem ale rikal vzdy, ze pouze u senioru ma ockovani smysl a zachranuje zivoty.
    A ted prijde to, co jsem avizoval stejne pocty pro jine skupiny.

    Skupina 18-29let aktualni tyden: (ta cisla jsou velmi nizka, statisticky na hrane)
    hospitalizace neockovancyh 7 a ockovancyh 18. Jenze tady v teto skupine jiz neni 88% ockovanych jako u gerontu. Tady mi stejnou metodou vyslo, ze sance na hospitalizaci neockovaneho byla 0.02 a ockovaneho 0.027. A tady je potreba si jednoznacne rici, ze ockovani pro tuto skupinu nedava smysl. Ucinnost nizsi nez placebo. Velmi podobna cisla pak dostavame pro dalsi kategorie mezi juniory a geronty. Za me je cokoli mimo ockovani senioru uplna kravina, a pri uvaze o rizicich covidu a vedlejsich ucinku doslova zlocin.

    Chces se vyjadrit k ucinosti vakciny pro skupinu 18-29? Ta ucinost je blizka nule.
    LOLEK
    LOLEK --- ---
    SPAMST: Tak to je narez, ted Evropa a USA vypadaji fakt uboze, ze nezvladaj tohle.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: mě to taky tak připadá, no možnost dokazovat dostal, tak snad si alespoň nebude stěžovat
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: pane kolego, wanton je lhar. vime to my, vi to on, vi to vsichni.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    WANTON: řekněte jména, nebuďte slušnej
    WANTON
    WANTON --- ---
    Dva Brouci Pytlici a prskaji na cele kolo. Delate mi radost chlapci.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    WANTON: no tak šup kde je ten cumming out?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    WANTON: jsi lhar a lzes neustale.
    WANTON
    WANTON --- ---
    PALEONTOLOG: Konecne te to napadlo. Obvykle v diskusich vzdy dojde na to, ze pitomci zpochybni, ze vlastnim plicni kliniku. Na fb to bylo jeste komictejsi, protoze jsem tam pod civilnim jmenem a na justici si najdes vsechno, i kde bydlim. I proto samozrejme kontakt nedam.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    WANTON: jmenuj ty lékaře, zeptáme se telefonicky
    WANTON
    WANTON --- ---
    VYHULENY_UFO: Kdyz myslis. Bylo to 50 na 50 u nas od ledna 2021 do tak unora 2022. Nyni od unora 100 procent mych lekaru nedoporucuje ockovat se nebo si dat booster u lidi pod 50. Nikdo z mych zamestnancu NEPUJDE na booster, vcetne tech dvou pred duchodem.

    Zase strawman. Nevim, kdykoliv reagujes, tak strawmanem.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    WANTON: U lidi pod 50 to bylo nerozhodne 50 na 50.

    lzes jako kdyz tiskne KGB. vyvraceno. ==> VYHULENY_UFO:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam