PULNOC: no, předně, volba není mezi očkováním a neočkovanim, ale mezi tím chytit covid očkovaný a neočkovaný.
a jo, je to o pravděpodobnosti. a nejistotě. mít covid (pre omikron varianty) jako neočkovaný vyjde hůř, podle toho co o tom vím.
pokud si někdo myslí, že je to naopak, nebo že v jeho osobním případě to naopak bylo, co já s tím?
nevím, zda to víš, ale ten spike protein je součást toho viru, tj když chytis covid, máš ho tam 14 dní ? (že je Spike protein z očkování v těle dlouhodobě máš odkud?)
ta studie (vyšla v nature, tak jakypak utajuje?) říká
BNT162b2 mRNA vaccine for COVID-19 induces a moderate and transient short-term dysfunction of the endothelium that is almost entirely reversed in 48 h.
to mi nezní nějak tragicky. a ona snad má něco takového?
vývoj vakcín trvá dlouho, protože je to otázka peněz, a jednotlivé fáze se dělají jedna za druhou, protože to je velké finanční riziko, že se ukáže, že to nevyšlo (ostatně u COVID vakcín od GSK / Sanofi a mRNA Curevac to nedopadlo).. a protože příprava fabrik a výroba trvá, u vakcín proti covidu se to dělo skoro všechno paralelně.
ty fáze klinických zkoušek trvají stejně dlouho jako trvaly u vakcin proti covidu. není to tak že by se všechny vakcíny 10 let testovaly, fakt ne.
napr.
Opinion | How Long Will a Vaccine Really Take? - The New York Timeshttps://www.nytimes.com/interactive/2020/04/30/opinion/coronavirus-covid-vaccine.htmlsledování po autorizaci probíhá, taky odhalilo myokarditidy u mRNA vakcín a ty "blood clots" u vektorových vakcín, v souladu se statistikou (menší pravděpodobnost nez kolik by bylo vidět uz z klinických studií).