• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMANTNetoxická maskulinita - Pozitivní mužnost - fanklub denisy pokorne
    NYA
    NYA --- ---
    EKG: no a nemůžeš tu zkušenost zkusit nějak tlumočit a odpovědět mi na moje otázky, proč by mělo být špatně, že mají kluci rádi fotbal, a jaký dědictví to muži podědili, pokud to není ta kolektivní vina? (Což tak dost vyznělo z toho, co jsi psal)
    EKG
    EKG --- ---
    VYHULENY_UFO: A o neco pozdeji se otevrely hranice a mlade samice zacaly opoustet rodne tlupy a vydavat se na cesty za laskou. Jako tomu bylo jiz od usvitu lidske rasy.
    EKG
    EKG --- ---
    NYA: To bude asi celkem neprenosna zkusenost z emigrace. Kdyz bydlis "doma" a kazdy kolem tebe sdili prakticky stejne kulturni normy a ztotoznuje se, nebo se vymezuje vuci stejnym vzorcum chovani, tak je to proste norma, se kterou se plus minus musi zit. Jakmile vyjedes "ven" a vylezes z okruhu krajanu, zacnes zjistovat, ze zadna norma neexistuje, jenom konkretni dedictvi konkretniho kmene.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    EKG: to neni zadna moda, ja uz kdyz sem byl malej za sociku, tak bylo celkem bezny, ze cesky holky chodili se zahranicnima studentama z exotickych zemi. do vedlejsi tridy na me zakladni skole chodila mulatka... a to jsem z malomesta
    EKG
    EKG --- ---
    VENDULKA: Nn, stabilne UK, ale styka se s komunitou a jezdi tam. S manzelovou (JW) rodinou teda vychazi vyborne. Oni se bali, ze bude nafoukana beloska, ale vubec. Akorat chlap ji holt zanasi, kde muze.
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    EKG: já jsem tvůj příspěvek pochopila tak, že žije v Africe (asi dobrovolně, spokojeně), ve společnosti, která stále společensky separuje menstruující ženy. chápu dobře?
    EKG
    EKG --- ---
    VYHULENY_UFO: Netaham Afriku, bavime se o konkretni kamaradce. To byla holt pred lety takova vlna, ze holky z vychodu objevily cernochy, no. Pak zjistily, ze ta varianta se spolumanzelkou a paralelni rodinou se holt musi brat v potaz a nejak resit. Zvlast kdyz deti uz zacinaji chodit do skoly a penez neni nazbyt.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    EKG: nechapu, proc sem tahas afriku. tak snad staci, kdyz zustanou doma a nebo si jdou poklabosit u vina se sousedkama, jak je normalni, ne?
    tak kdyz si chlap vybere zenskou pred prechodem, tak snad musi pocitat s tim, ze bude mit periodu [facepalm emotikon]
    EKG
    EKG --- ---
    VENDULKA: Nebylo to zdaleka tak spatny, jako placata Zeme a laska k Jeziskovi. Ale ziju;)
    EKG
    EKG --- ---
    VYHULENY_UFO: Akorat zensky nemaji vyhrazenej barak, kam by si chodily odbyt kramy. Nebo uz ceska vesnice globalizovala az natolik? ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    EKG: jakej africkej system? ja kdyz prijedu na dedinu, kde mam chatu, tak vsichni chlapi sedej v hospode na navsi a lejou pivo. a nejsou to cernosti :D :D
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    EKG: tak to chápu, že to muselo být dost nepříjemný. "ne nebudu s tebou x dní mluvit, protože jsem ošklivá" je docela nepříjemná hra na city.
    EKG
    EKG --- ---
    VENDULKA: Neco mezi triceti a ctyriceti. Holka z dediny v Cechach, vzala si hocha z dediny v Africe. Takze se i dost nasla v africkym systemu kde si chlapi chlastaji na navsi, zatimco zensky jsou zalezly v chate za vesnici a tam si naramne rozumej.

    Nevim, no. Ja jsem si s tema chlapama na ty navsi nikdy moc nerozumel, ani kdyz jsem jeste chlastal;)
    EKG
    EKG --- ---
    HONZAL: No tak strucne brexit? Referendum bylo dost na tesno, ovsem co se tyce uzavrenosti, Britanie mela a ma snad nejrozmanitejsi populaci siroko daleko. Nevim ted presne, jestli ctvrtina obyvatel jsou naplaveniny. Predstav si, jak by vyvadeli Cesi, kdyby meli "doma" takovou smesku.
    (A u nas v Leicestru uz Anglici dokonce nemaji vetsinu.)

    Dalsi vec na Britech je zaliba v diskusi. Takze se s nima da dojit k mentalnimu expeimentu "walk in their shoes". Jak to vyjadril jeden z nasich sluzebne starsich kolegu, kdyz obcas sofer nebyl schopen anglictiny: "Je to snazsi s nima vyjit, kdyz si uvedomim, ze on porad umi anglicky lip, nez ja jeho jazyk."

    No Zapad ted resi ve velkym, jestli se navzajem pozabijet, nebo tolerovat. Tady maji UK i US problematicke dedictvi ve volebnim systemu. Casy se zmenily, a stabilita uz neni tak uplne vyhra. Maji to natvrdo levy proti pravejm a ostatni nemaji moc sanci. Specialne v Americe. Tady se preci jen LibDem tu a tam do parlamentu dostanou.

    No a posledni volby, to bylo opakovani slavneho uspechu Maggie the Cunt. Pani Doskarovou (Thatcher) sice svorne nenavidel cely narod, ale vsichni ostatni byli nevolitelni. No a ted to bylo to samy. Uz se to tahlo strasne dlouho, bylo to megatrapny, a Boris teda rekl, ze to bude bolet, ale proste to udelame. Je to parta toxicka az na pudu, ale o tom je presne touha po jistote. Stabilita dneska neni tak uplne vyhra, ale nikdo se nechce pustit ty vetve, ktera uhnila uz pred lety.
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    EKG: hele a kolik té dotyčné bylo? Já jsem měla takový mindset naposledy někdy ve 20ti, když jsem byla ještě napůl dítě.
    EKG
    EKG --- ---
    YMLADRIS: No na tohle tema jsem mel nekolik dlouhych rozhovoru, kdyz doslo na week of Kali, tedy pms a s tim souvisejici rozmrzelost. Long story short:

    "No v tom obdobi se proste (ja=obecne zena) neudrzuju, ani si nemeju vlasy, nemaluju se, obliknu si stary vytahany tricko a teplaky, naleju si vino a nechci te videt."

    "No jo, ale uvedomujes si, ze pro me jsi prave nejcennejsi, nejpritazlivejsi, kdyz si na nic nehrajes, odlozis tu socialni zbroj a to valecny malovani, ktery me stejne jenom zranuje, a jsi chvili sama sebou?"

    "Jenze ja jsem v tu chvili oskliva, protivna, nemam se rada, jsem zranitelna a nikoho k sobe nepustim."

    Jj, je to sranda tenhle boj pohlavi. Jak si zaroven chceme rozumet i nerozumet;)
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: ja si jedu hodne fusekle:)) posledni ulovek jsou modely podle Spitfire a Messerschmitt-109. nosim je krizem, na jedny noze spitfire, na druhy messerschmitt a jak jdu, tak probiha letecky souboj:))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    AMANT: ad Ford, presne tak to ma muj muz, jedina prijatelna barva je cerna

    ale zaroven ma sbirku asi 500 kravat, od normalnich po naprosto uchylny :) a jede si tohle
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: me treba docela bavi resit obleceni. ruzny vesely barevny doplnky a tak. ale spousta mych kamaradu nebo vrstevniku se obleka ve stylu Model-T od Fordu - nosi obleceni jakekoliv barvy, pokud je to cerna:))) ale taky uz se mi stalo, ze sem sel v barevnejch keckach, svetle modrejch kalhotach a zlutym triku z kramu a nakej kopac tam posmesnej zacal pozpevovat "ja sem gay, jsem tepleeej". tak sem se zastavil a rikam, ze to dneska vubec neni zadna prekazka pro to najit si lasku a ze mu preju hodne stesti.
    docela cumel a ostatni delnasove se mu smali, ze ho ztrapnila naka buzna:))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    EKG: ctu to jako 1) oblikat se zabavne muze byt, v parte, zabavny 2) ale mam hruzu napr. "vypadat hezky". diky

    podle me je to podobny jako kdyz pred sto lety mela zena hruzu "nevypadat hezky". podvedomy psycho jake si vyslouzi pohledy pokud by se oblikla dnes jako kdyz si jde zena zabehat, nebo jak se dnes oblekaji urcite subkultury. feminismus zeny presvedcil, ze nakonec je win-win delat to, v cem se citi dobre, nejakou dobu vydrzet "pohledy" a ono se to normalizuje a dnes uz zena muze chodit treba v maskacich a je to jeji volba

    tak si predstavuju, ze naopak pro muze by bylo prinosny, kdyby -nejak- byli podporeni v tom, ze muzou vic delat to, na co maji aktualne chut, i kdyz to nezapada do role (projevovat city, otevrit svou sexualitu, oblikat se "hezky", ...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam