• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMANTNetoxická maskulinita - Pozitivní mužnost - fanklub denisy pokorne
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TUILE: jo, to je super. kolik deti je ale ve skautu (dnes 60 000) a kolik z nich je vedoucich. ale jako jo, souhlasim
    TUILE
    TUILE --- ---
    YMLADRIS: chodila sem do skauta. v 16+ se z deti stavali vedouci, kteri tem detem organizovali cas.
    tabor se stavel na zeleny louce (typka, latryna, polni kuchyne...), chata na zimu se opravovala vlastnima silama (vcetne vymen zatepleni, tramu..., jo u toho byli pravda i starsi). vylety, zimni prechody, hrani na kytaru...

    za me toho ti kluci dokazali fakt hodne!
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: treba i dokazal, ale ne na tom poli veci, o kterych by si myslel, ze zaujmou divky:) coz vede k tom minecraftu potom a nerdstvi:))
    AMANT
    AMANT --- ---
    EKG: s tou druhou vetou uplne 100% nesouhlasim, ale myslimze v kazdy generaci je urcitej pocet lidi, ktery se do valky pripadne "zenou". prikladem budiz treba bejvala jugoska, kdy po tom nektery lidi vylozene dychtili se ucastnit valecnyho konfliktu a sli do toho, treba byvali chuligani czrveny zvezdy belehrad..
    Željko Ražnatović – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDeljko_Ra%C5%BEnatovi%C4%87
    EKG
    EKG --- ---
    YMLADRIS: Minecraft!!!
    EKG
    EKG --- ---
    ZUULUU: Snazis se nam opatrne sdelit, ze vsechny ty emocni veletoce, co predvadite denodenne a v nedeli a o svatcich jeste jednou tolik, jsou jeste nic v porovnanim s tim, co si tahame pod kapotou my? Vite co, dejte mi tu sekeru a ukazte mi nejakou vhodnou bitvu. Mozna jsem zbabelec, ze si vybiram mensi nebezpeci...

    Tak jasne, chlapum staci zamavat pred nosem vlasti a povinnosti, a uz se zenou do armady jak blby. Radsi bojovat, nez se trapit nejakym moralnim tentononcem. Nakonec se ukaze, ze vsechny ty valky nemaji nic moc spolecnyho s ekonomikou, to jen chlapi nevydrzej sami se sebou.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    laicky z pohledu ženy: pokud vezmu ten nejprimitivnější program pro ženu "být atraktivní" a pro muže "něco dokázat", tak co tak asi v dnešní kultuře může kluk puberťák dokázat? Odmaturovat. Má zakázaný vydělávat svoje peníze, prosazovat svoje nápady, zkoušet si věci, podnikat výpady do světa, nemůže bydlet sám. Nemůže si stanovovat svoje challenge a buď failnout nebo uspět.

    Nebo může? Co může dělat? Sporty? Matematická olympiáda? Organizovaný dospělýma.

    Versus dívka - ať je na tom jakkoliv (finančně, sociálně, intelektuálně, energeticky, ...) může nějak experimentovat s tou atraktivitou. Oblíknout se, jít tancovat. Zjišťovat co funguje, co nefunguje. I když je to celý těžký mj skrz toxickou maskulinitu, je jí naprosto jasný že je její úspěchy i problémy souvisí s tím, že je žena, a postupně se její ženství tříbí.

    Zatímco puberťák čeká na tzv opravdový život a mezitím se snaží dělat dojem na spolužačky když zatím jaksi absolutně nic nedokázal

    Prosím o kritiku :-)
    AMANT
    AMANT --- ---
    R_U_SIRIOUS: podle me to souvisi s tim "ritualizovanym prechodem" do dospelosti a muzstvi:) kdy te jako zasvecuje otec plus jeho blizky kamosi do toho sveta.. a ten otec dneska dost casto absentuje nebo ve svy roli nejak selhava.

    plus je nejakej koncept, ze lnes k matce od detstvi a je to pro tebe urcitej symbol dokonalosti a neselhani, jak tam pro tebe v pripade potreby vzdycky je.
    a pak jak do toho tvyho sveta vic a vic zasahuje ten otec, kterej "odchazi" a neni tam furt pro tebe, tak ten ti zprostredkuje tu zkusenost, ze dospeli jsou i nekdy ne tam, kde "jsou potreba" pripadne bys je v idelnim pripade chtel mit, tak to prej te smiri s tim, ze proste lidi i nekdy selhavaji:)
    mozna to plati i pro single rodice opacnyho pohlavi, proste kdyz je nekdo na dite nebo deti sam.

    no a moznaze kdyz tyhle dve zdravy pulky absorbovany nemas, tak se nedokazes vnitrne smirit ani s nejakym svym budoucim (domnelym?) selhanim a tim padem se tomu snazis predchazet tou prehnanosti, potlacovanim ruznejch emoci a prozitku a taky!!! ruznejch imho pozitivnich vzorcu chovani v socialnich interakcich.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    AMANT:
    Doslova:
    "společnost, která feminizovala chlapce tím, že jim odpírala potřebné obřady a rituály, aby si uvědomili své pravé já jako muži"

    Já bych si to přeložil trochu jako nemožnost nastavení společnosti pro uplatnění osobních potřeb mužů. Vzpomněl jsem si na někdejší seriálek "Chlapci a chlapi", kde však tím jako rituálním "převozníkem" mezi klukem a dospělým mužem bývala pouze vojenská služba. To společnost tak chtěla. Bojovalo se přece za mír. :-)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    ZUULUU: Díky. Trochu mám podezření, že na tom nejsou v průměru ženy o moc líp. Možná jenom ale máte více a naléhavějšiho toho pocitového materiálu. Nevím.

    Muži ale víceméně vychovávaní ženami, matkami a učitelkami, proč to jakoby schází? Selhávají ženy při výchově kluků?
    AMANT
    AMANT --- ---
    a jak vnimate tohle?
    "society that feminized boys by denying them the necessary rites and rituals to realize their true selves as men"
    AMANT
    AMANT --- ---
    R_U_SIRIOUS: to get in touch (sem si teda pomoh slovnikem;)) je opisem rozpoznat a porozumet..neodmitat a neutikat pred nima, jak pise ZUULUU
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    AMANT: "A range of classes and programs encourage boys and men to get in touch with their feelings and to develop a healthy, “progressive” masculinity".

    Tohle mě zajímá, jak byste té větě rozuměli? Getting in touch with one's feelings. Co to pro vás znamená?
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    AMANT: aggression - negative health outcomes...když se ještě vrátím k Petersenovi a jeho depresím, tak dle psychologie je deprese mj. implodovaná agrese
    AMANT
    AMANT --- ---
    INK_FLO: tohle je fakt dobry. vypichnu par vet. zajimavy, ze to napsal profesor kriminologie.
    a je tam par linku na dalsi zajimavy clanky:)
    American Psychological Association introduced new guidelines for therapists working with boys and men, warning that extreme forms of certain “traditional” masculine traits are linked to aggression, misogyny, and negative health outcomes.

    Research consistently shows that boys and men who hold sexist attitudes are more likely to perpetrate gendered violence. Connell herself notes that “when the term toxic masculinity refers to the assertion of masculine privilege or men’s power, it is making a worthwhile point. There are well-known gender patterns in violent and abusive behavior.”

    Despite the term’s recent popularity among feminists, toxic masculinity did not originate with the women’s movement. It was coined in the mythopoetic men’s movement of the 1980s and ’90s, motivated in part as a reaction to second-wave feminism. Through male-only workshops, wilderness retreats, and drumming circles, this movement promoted a masculine spirituality to rescue what it referred to as the “deep masculine”— a protective, “warrior” masculinity—from toxic masculinity. Men’s aggression and frustration was, according to the movement, the result of a society that feminized boys by denying them the necessary rites and rituals to realize their true selves as men.

    Former President Barack Obama is championing mentoring programs as the solution to a “self-defeating model for being a man” in which respect is gained through violence. A range of classes and programs encourage boys and men to get in touch with their feelings and to develop a healthy, “progressive” masculinity. In some educational settings, these programs are becoming mandatory.
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    INK_FLO: ja treba nasledovani hodnyho nepovazuju nikoho konkretniho, nikdo nema univerzalni navod. Vidim to ted u vychovy ditete, kdy se ruzny pristupy doslova vylucujou, nakonec slouzi vsechno "jenom" k inspiraci.
    A mozna rika neco, co uz rekl nekdo jinej - tak to ale plati pro kazdyho vicemene.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    INK_FLO: jj, nevidím důvod Petersona následovat;-) Ještě si chci poslechnout rozhovor Joe Rogana s ním, kde mluví o teologii, to je poslední téma ke kterému se vyjadřuje a co mě zajímá.

    Já to tady spíš psal, že jsme sepsuli lakshamana nebo jak se jmenuje. Kterej chtěl dát příklad pozitivní maskulinity zformovaný boxem. I když ty kluky samosebou známe jen přes ten rozhovor, klidně to můžou být kokůtci co se na někom vybíjej. Imho to byl příspěvěk k věci, bojovej sport je zrovna dobrej příklad formování maskulinity a nějakých rozumných hodnot. Znám týpka co byl skin na základce (možná ze vzdoru) a teď je to takovej vyklidněnej kick boxer. Zrovna trénování boxu v ghettech mi přijde jako dobrej způsob, jak děcka odlákat od násílí v gangách. Se sportem se druží i nějaká sada hodnot, který nejsou negativní. Můžeme kouknout na Dana Landu, má svý divný názory, ale už to není týpek co motivuje Nazi scénu. To převzal Ortel. Chápu že jsou i špatný bojový kluby, kde se kokoti připravují na to, jak někoho zmidlí. Ale tam figurují proti zákonné názory.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    tohle je snad k tématu - výbornej "case study" dokument o amerických incelech

    TFW NO GF (2020) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/833130-tfw-no-gf/komentare/
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    další aspekt - člověk, který svůj kontroverzní fame založil na příkrých soudech bude očekávatelně produkovat podobné protireakce. Když dělá vlny, tak se vlny vrací...
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    RUDOLF: já došel k tomu (můj osobní názor/soud), že jeho světonázor je příliš zabarvený jeho vlastními problémy a jedovatými emocemi na to, aby se dal brát opravdu vážně a považovat za následováníhodný (tím nepopírám užitečnost jeho konkrétních rad. Co se týče těchto self-help nauk, tak to jsou dost obvious věci, který už byli řečeny stokrát lépe a jinak, akorát neměli marketing aktuálně "hot" kontroverzní postavy). Na něm jde dost vidět to, co se říká o filozofech - jejich limity jsou v tom, že málokdy dokážou transcendovat svou hlavu (tzn. že spokojenej filozof bude produkovat veselou filozofii a nešťastnej neradostnou filozofii plnou útrap, boje, pravidel a omezení). Jestli je to to, co mladí chlapci potřebují je věc názoru, souhlasím s Gabor Matém, že on vyzařuje a channeluje hněv a proto se k němu hněviví lidé stahují, protože jim ta energie chutná. Další věc názoru je, jak on s tou energií umí pracovat, jestli jsou jeho strategie funkční, případně jak se ta funkčnost odráží v jeho životě a zda se z toho dá něco odvozovat. Asi je to na každým, já bych asi učitele alkoholika, násilníka, s vážným psychickýma problémama apod. nenásledoval, ale taky nejsem 18letej rozhozenej kluk (kterej je možná utiskovanej tím, že se bojí plně projevit svojí maskulinitu)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam