• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    SATAI
    SATAI --- ---
    ASNEK: mohl bych to dostat jako sitcom?
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    1913-1914: When Hitler, Trotsky, Freud and Stalin all lived together in Vienna. The characters would have spent much time in these same two square miles of central Vienna.
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    To je zase debata o hovně! ,)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    FRK_R23: No s tou hodnotou jsem tak zhruba počítal :)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ARCHIMEDES: Průměrně člověk defekuje řekněmě půlk kila denně. Zbytek si spočítej sám.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    Fuj, teď jsem kvůli vám začal přemýšlet, jaká vrstva by byla toho, co z listva za rok VYJDE!
    SATAI
    SATAI --- ---
    ze by HOWKING mohl na jeden dotaz v google, ze na Americana a rok padne tuna jidla. Jinde se asi ji mene, ale zase jidlo s mensi hustotou kalorii.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PALEONTOLOG: Počítám, že lidstvu ročně projdou trávicím traktem 3 mikrometry organické hmoty rozprostřené po povrchu všech souší :) Tedy nepočítám - odhaduji. Přesnou hodnotu toku potravy na člověka a rok neznám :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING: tos mě asi nepochopil, protože já tebe určitě ne
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PALEONTOLOG: No to taky nebude taková hrůza. 3 mikrometry ročně :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING: u prelidneni neni problem bodymass, ale krmeni a zdroje surovin
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ARCHIMEDES: Tak to s tím přelidněním nebude takové žhavé :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ARCHIMEDES: Právě jsem dostala chuť na tatarák.
    AAZAZEL
    AAZAZEL --- ---
    ARCHIMEDES: https://www.reddit.com/r/theydidthemath/comments/p0qws3/self_if_you_blended_all_788_billion_people_on/

    If you blended all 7.88 billion people on Earth into a fine goo (density of a human = 985 kg/m3, average human body mass = 62 kg), you would end up with a sphere of human goo just under 1 km wide. I made a visualization of how that would look like in the middle of Central Park in NYC.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    ARCHIMEDES: Pozitivní by bylo, že pospojovaná a narovnaná DNA vytažená z té kaše by dosáhla do vzdálenosti cca 60 mililonů světelných let, což by s rezervou stačilo na to, aby druhý konec dosáhl do supermasivní černé díry v centru galaxie M87.
    Messier 87 - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Messier_87#Supermassive_black_hole_M87*
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ARCHIMEDES: kvůli naléhavé interní potřebě jsem si kdysi spočítal, jaké by to bylo zkremovat prahu, kdyby celá vymřela na covid19. 1,3mio pražanů by to bylo při 70L na osobu cca 90 000 m3. což je budova půdorysu čtverce o výšce 1m a straně 300m a to by bylo plné nezkremovaných hnijících těl :)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    Doufám, že jste po obědě.
    Právě jsem spočítal, že kdybychom rozemleli celé lidstvo na kaši, byla by z něj koule o průměru 850 metrů.
    Z té by bylo možné pokrýt plochu pozemských souší rovnoměrnou vrstvou o tloušťce přibližně 2,2 mikrometru.
    To je dost na to, aby byly hladké plochy mírně mazlavě lepkavé.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Třeba jde po vláknech.. nebo vždy jen po konkrétních IDčkách popořadě.. :) .
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NELLAS: Jestli to je sichr, tak to bych si ještě půl hodinky klidně počkal...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Třeba nám to zítra osvětlí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam