• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    SALVATOR:
    ja vazne nejsem odbornik - ma zena ano : ); a kdyz mi ukazovala ruzne druhy zab tu v CR, tak vazne vydavaji jine zvuky, pak mi schvalne pustila nahravku projevu jedne zaby, abych si tipl, ktera to je - mno a ukazalo se, ze to byl ptak :)
    takze bych to moc nepodcenoval
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    DELIRIUM: V Rusku taky známo prostě jako "žebra", "hudba na žebrech", "hudba na kostech", nebo rentgenizdat (podle vzoru samizdat). Jen to lisování je mimo, hudební stopa se do snímků ryla podobně, jako do voskovejch válečků prvních fonografů, nebo do masteru LP desky, kterej se pak teprv lisováním rozkopírovával.
    Jinak tahle metoda poměrně rychle zanikla s příchodem magnetofonovýho pásku, kterej dokázal hudbu reprodukovat s výrazně vyšší kvalitou. Zvuk rentgenizdatů byl naprosto příšernej.
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    (snad nebolo)
    During the 1930s, and leading up to World War II, the United Kingdom built a network of giant "acoustic mirrors" across its southern and eastern coast. The concrete structures, which differed in height and length, were an experimental early warning system. Built in the shape of spherical mirrors, they could reflecting and focus sound waves. Using them, military air defense forces could detect incoming enemy aircraft by listening for the sound of their engines.
    Deserted Places: The acoustic mirrors of the United Kingdom
    https://desertedplaces.blogspot.com/2017/01/the-acoustic-mirrors-of-united-kingdom.html

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: Oškubu, uvařím, nakrmím :))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NELLAS: dokud jenom pravidla a ne kuchařku... :-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KURE: Holt národy skládají hold žábám. A ty drž zobák, na tebe furt sháním ty pravidla :D
    KURE
    KURE --- ---
    NELLAS: och, to je tak roztomilé :D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: Já si toho všimla až když mi vyskočila tvoje reakce, jdu se zahrabat :)))
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NELLAS: Tvl, teď to vidím, holt! To dnešní počasí!
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    NELLAS: "hold", jo? :-D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: Polské dělají kuňk (kuňkají). A třeba anglické ribbit mi vždycky přišlo hrozně trefné, to dělají žáby i u nás. Ony obecně mají několik různých zvuků a každý národ si hold jako ten hlavní vybral něco jiného...

    Z podobného tématu jsem potkala i kočičí mňoukání kdysi kdesi... no, v podstatě tu je celý Pinterest :))
    What Noises Do Animals Make In Other Languages? Here Is An Important Guide | Animal sounds, Cat language, Cat noises
    https://www.pinterest.co.uk/pin/327355466637979655/

    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    DEFILA: Že by se polský žáby tolik lišily od českejch nebo německejch?
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    DELIRIUM: nebude to druhy zab, ktere v lokalike ziji? kazda vydava jiny zvuk : )
    TMA
    TMA --- ---
    HAR4NT: To ovšem znamená, že český vodník je maďarská žába v emigraci.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    DELIRIUM: nesmysl, brekeke dela prece vodnik!
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    HUGH_BOYLAN: Stačí mi to tak od 18. století, jsem skromné děvče! :-)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    GREATDRAKE: Ty dokonce mám a nějak mě nenadchly.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    GREATDRAKE: Toto prosím ne, je tam mnoho nepřesností a nepravd. Takové knihy by neměly vůbec existovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam