• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GREATDRAKE: vskutečnosti dolan v přestrojení
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    MCD
    MCD --- ---
    SPIELMANN: Nabízí se otázka, o kom si to myslí Slováci
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    SPIELMANN
    SPIELMANN --- ---
    BONEMINA: na tomto tématu je mírně kuriozní, že to co si myslíme my o slovácích si myslí poláci o nás:-)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    KAEL: Na přednášce říkali, že když chytíš rybu, ze které kouká kovová anténka, tak je tvojí povinností ji pustit zpátky do vody. Ale čip je nezbadatelnej, za ten tě prý nikdo popotahovat nebude.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    //člověk aby si u štědré večeře dával pozor i na čipy, jakoby nestačily kosti
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    KAEL: tak jim pak budou na monitoru plovat hejna ryb odpadní kanalisací
    NJAL
    NJAL --- ---
    BONEMINA: Spíš dubomačička.
    KAEL
    KAEL --- ---
    MATEEJ: No a co když ten čip nahodou sežeru.. Ač neplavec tak rád lítám.. , ale pták taky nejsem:) Jim asi trochu poseru výzkum..:)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MEJLA77: tak mě napadá, že vlastně drobná změna vyhledávacích enginů může mít docela podstatný vliv na ekonomiku... a nejsem úplně přesvědčen, že to bude pozitivní... tak třeba to čas ukáže
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ESTEN: no a jestli to dělali pro dobro vydavatelů, aby se neukazovaly obsahy jejich článků, tak je to takové dvousečné, protože tím, že je nedohledám, tak si je pak ani nebudu chtít přečíst/zaplatit...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ESTEN: no dohledávání článků se taky zhoršilo, ale i úplně běžné věci, fakta z wikipedie, pokud nezadám úplně přesný výraz, tak to docela často nedohledá... a dříve měl i takové méně relevantní odkazy, dneska už tam nejsou a pokud nenajde přímo to, co napíšu, tak to nenabídne ani podobné alternativy... asi to nepopisuji moc srozumitelně - ale oproti minulosti, kdy vždycky byly tisíce výsledků ke kdejaké blbosti, tak sice je to hledání "přesnější", ale mně ten rozptyl vyhovoval víc... používám jako výchozí vyhledávač Ecosia, který "sází stromy", ale občas na hledání něčeho z českého prostředí, tak bylo lepší to hledat googlem a teď už mi to nějak nevychází a často se od googlu vracím k ecosii, která mi těch výsledků vyhodí víc a sám se tím pak můžu probírat... na rozdíl od google, který je přesnější, ale těch výsledků je méně a musím přesněji "mířit" obsah slov, aby mi to našlo to, co chci najít...
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Slovo drevokocúr jako ekvivalent pro veverku existuje! Teda... skoro. V Bavorsku a Rakousku existuje výraz der Eichkater, respektive das Eichkatzerl. Dubokocúr/dubomačiatko.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    MEJLA77: myslis tohle?

    Senátem prošla novela autorského zákona. Google kvůli tomu omezí výsledky vyhledávání pro Česko | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://byznys.hn.cz/c1-67144980-senatem-prosla-novela-autorskeho-zakona-google-kvuli-tomu-omezi-vysledky-vyhledavani-pro-cesko
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Nevím, jak vám, ale mně poslední dobou přijde, že google brutálně ořezal výsledky vyhledávání - jakoby úplně změnili engine - i ty výsledky jsou více mimo...

    #kecy
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    MATEEJ: kdyžtak googluj "komise pro rybí přechody". Možná ti to vyhodí i jiné výsledky než prosté "rybí přechody".
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    Podle tehle stránky https://www.statista.com/statistics/264806/worldwide-production-quantity-of-cocaine-since-1994/ se v roce 2020 vyrobilo celosfetove cca. 2000 tun kokainu, coz by zhruba odpovidalo asi 4/5 obsahu olympijskeho https://wikijii.com/wiki/Olympic-size_swimming_pool bazenu.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    MATEEJ: Rybí píchačky! "Už jsi se zase coural přes přechod." "Já prosím čtu denní tisk."
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Na rybářské přednášce jsem se dozvěděl, že ryby se čipují kvůli monitoringu a v rybích přechodech jsou čtečky čipů, které zaznamenávají jejich pohyb přechodem. Takže rybí přechod je vlastně takový turniket v MHD.

    Zjevně je to poměrně běžná praxe, ale na internetu jsem nenašel žádný článek, který by tuto problematiku nějak přehledně shrnoval (např. kolik ryb a podle jakého klíče se očipuje, jestli se tak děje jen za účelem lokálního výzkumu, nebo jestli jde o monitoring s celostátním pokrytím, atd.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam