• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ERRTU: já to používám všude, protože mi to přijde užitečný, na označení něčeho, co se mi tak táhne hlavou aniž by to bylo něco, co mám nějak extra dobře podložený a ověřený a nechci aby se se mnou o tom někdo hádal..

    #kecy


    od
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ERRTU: oni to ani v té 3.sv. někteří moc nedodržují... těm pak ani za zajímavý / vtipný komentář nedám palec nahoru, protože nedodržují pravidla diskuze... tady to používám spíš na oddělení toho, co je fakt a co jsou moje osobní názory, které nemám fakticky podložené

    ERRTU: hraní Nedvědů za účelem nezávazného sexu je chucpe :)
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    STARF: tak sorry, mazat to nebudu, ať do stejné pasti již nikdo nespadne
    každopádně to okolí ATOMIKS: je velmi zajímavé
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    MEJLA77: btw tady nejsi v 3sv, tag #kecy je tu zbytecny :D
    (taky to delam furt i v jinejch auditkach, nesoudim nic:))
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    STARF: JESTEDMAN: at tak nebo tak, skutecnost, ze existovala zavesna nocleharna driv nez ji napsal ve stronciu kulhanek je pro me rozhodne mirne zajimavy fakt :)

    na to konto: v 19. stoleti bylo v londyne cca 30000 bezdomovu vcetne deti a armada spasy (zalozeno 1865) v ramci jednoho z prvnich pokusu nasadila... rakvicky :) teda ne rakve, tak se jim pro tvar prezdivalo ale proste takoveto spaci krabice:

    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    tady to trochu víc rozebírají. one penny bench, two penny hangover, four penny coffin.
    The Bizarre Story Of The First Homeless Shelter - The Fact Site
    https://www.thefactsite.com/first-homeless-shelter/
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    původ "hangover" má ve viktoriánské anglii, kde fungovalo jako forma nejlevnjšího ubytování to, že za jednu penny jste se mohli přes noc houpat na laně

    ERRTU
    ERRTU --- ---
    hele na Nedvedy muzu mit sto nazoru ale faktem je ze na tabore u ohne v patnacti s kytarou mi zadnej wabi danek takovejch uvzdychanejch zamilovanejch pohledu nikdy nevygeneroval!
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    NELLAS: jo, je to kýč jak bič, to se líbí :) Kryštoff se asi taky dobře poslouchá - jen ty jeho texty nedávají smysl a Nedvědi jsou pro mě něco jako prekryštofité :D

    #kecy
    EKG
    EKG --- ---
    NELLAS: Kdysi to byli lide...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MEJLA77: Dědci to byli slizcí, ale ty písničky se docela hezky poslouchají :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ERRTU: Nedvědy prosím nepřipomínat, už jsem na ně málem úspěšně zapomněl :)

    #kecy
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    XCHAOS: Je to tak, dokonce podporoval odboj. Možná i proto dostal "jenom" dva roky.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SALVATOR: Radola Gajda se sice hlásil k meziválečnému fašismu, ale za války snad pokud vím na rozdíl od řady jiných nekolaboroval... no ne že bych ho chtěl glorifikovat, moc se tímhle nezabývám...
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    HNILOB: nedvěd
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    Proste odpolední medved
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NJAL:
    Other scientists suggested putting the sire’s name first (as they do for many other hybrid animals). So, in that case, we would call a hybrid grizzly-polar bear one of two names:

    Pizzly Bear or a Nanulak (the hybrid offspring of a male polar bear and a female grizzly bear)
    Grolar Bear or Aknuk (the hybrid offspring of a male grizzly bear and a female polar bear)
    NJAL
    NJAL --- ---
    NELLAS: Lepší grolar než pižly.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ... a vypadá to, že pokuta se vztahuje na lov grizzlyho, takže se mu asi nic nestalo:
    "However, after noticing that it had a different type of white, thick, and creamy fur with longer claws, they panicked believing it to be a grizzly. Grizzlies are illegal to hunt and could face a possible fine of $1,000 CAD or even jail time.

    After some research and a DNA test, scientists concluded that the genetics were that of a polar bear and grizzly hybrid."
    https://a-z-animals.com/blog/discover-the-pizzly-bear-a-hybrid-between-grizzlies-and-polar-bears/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam