• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SCHWAB: To se jí nebo pije?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    Mě taky víňatek pobavil!

    Až jsem dostal na něj chuť, ale v neděli po sedmé ráno, to je brzo i ná mě.
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    Japonsko má o jeden ostov víc. Narodil se koncem řijna.
    14 125 +1 ostrovů celke. Uznávají se jen ostrovy o obvodu větším než 100m. Pobavil mě víňatek z článku :)

    Víňatek z článku

    Viděli, jak se z moře vynořilo něco zvláštního, co nebyla Godzilla, a usoudili, že to musí být písek a země vyvržená z kráteru podvodní sopky poblíž pobřeží ostrova.

    Zdroj španělsky
    Emerge un islote en Japón tras la erupción de un volcán submarino - AS.com
    https://as.com/actualidad/sociedad/emerge-un-islote-en-japon-tras-la-erupcion-de-un-volcan-submarino-n/
    EKG
    EKG --- ---
    NELLAS: Takze v prumeru...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MONIOUS: My se to snažili taktně přehlížet, ale prostě se najdou tací, co na to i dvakrát poukážou.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    a toho prumeru misto primeri si jako nikdo nevsim, nebo jak? :D
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Autocorrect šmautocorrect, já fakt nevím, v čem je problém. Příspěvek je dán 11.11, první slovo je "ne" a poslední "November". Takže ten prostředek si člověk už tak nějak sám doplní, že jde o to, že lidi slaví 11.11.1918 jako konec 1.sv.války, ale NEní to tak úplně pravda, protože válka mohla skončit sice taky v LISTOPADU, ale už dřív.
    Přece. :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MEJLA77: Nojo, mělo. Kocovina a nevyspání dělá svoje.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    HAR4NT: C je vedle V, I vedle O, S vedle A (tady nesedí pořadí, ale i to autocorrect umí prohodit), L ob jedno písmeno k J a O mají obě a taky je kousek od K :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    SALVATOR: než vešlo průměru v platnost - nejspíš taky autocorrect a mělo tam být příměří? :)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    SALVATOR: však je to jen číslo ve statistice

    ok, not correct :/
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: Řekni, že ti přeběhla kočka přes klávesnici.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HAR4NT: ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    SALVATOR: cuže?:D jak se TOHLE autokorektne??:))
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SALVATOR: Voják, ne číslo. Blbej autocorrect.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SPIKE411: Ne. Oni to podepsali v 5:45 ráno, ale s platností ne okamžitě, ale až v 11:11. Těch několik hodin znamenalo smrt dalších několika tisíc vojáků. Hlavně spojenci pokračovali v dělostřelecký palbě, jednak aby se vyhnuli nutnosti vézt munici zpátky, jednak aby byli ve výhodný pozici, pokud by se v bojích mělo pokračovat. Poslední číslo, kterej padnul v I. SV umřel 60 vteřin předtím, než vešlo průměru v platnost.

    Henry Gunther, an American, is generally recognized as the last soldier killed in action in World War I. He was killed 60 seconds before the armistice came into force while charging astonished German troops who were aware the Armistice was nearly upon them.

    After the war, there was a deep shame that so many soldiers died on the final day of the war, especially in the hours after the treaty had been signed but had not yet taken effect... In France, many graves of French soldiers who died on 11 November were backdated to 10 November.
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    SALVATOR: ale zase se to dobře pamatuje
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    SALVATOR: Jako že před tím nemohli uzavřít příměří?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    SALVATOR: Asi jim do toho kecal Jára Cimrman.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam