• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    NJAL: :)

    NJAL
    NJAL --- ---
    Mel Blanc, the voice of Bugs Bunny, was in a serious car accident that put him in a coma. After many unsuccessful attempts to get him to talk, the doctor asked, "Bugs, can you hear me?" Mel responded in Bugs voice: "Whats up Doc?" They used this technique to lead him out of his coma.

    thread: https://twitter.com/historyinmemes/status/1771010128709390410
    CHEESS
    CHEESS --- ---
    Že jeden konkrétní pytel na odpadky způsobuje docela ošklivý popáleniny v kombinaci s barvou na vlasy...
    Tudle barvu používám už roky, nikdy žádnej problém. A teď přesně tam, kde sem měla ten blbej pytel kolem krku, mám puchýře a rudej pás. Aaaachjo
    FLAD
    FLAD --- ---
    MATEEJ: To je zhruba stejně jako v normální angličtině. Britové tvrdí, že se znakuje dvěma rukama, protože je neslušné mluvit s plnou pusou při jídle.

    No, a Australský znakový jazyk je BSL podobnej ze zhruba 80% a většina lidí je minimálně bilingvní, protože tam kolem 80tejch let odjela spousta lidí že zdržujícího se Londýna (a širší Británie).

    Jo, a přízvuky i jenom v BSL jsou strašný. A to včetně základních slov jako dny v týdnu, rodinný příslušníci atd. Já třeba umím nářečí Edinburghu, ale protože nehdem zase tak pokročilej, tak s lidma s Londýna máme dost malou společnou slovní zásobu (i když gramatika je stejná).
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Pouze 30 % znaků v americkém znakovém jazyce a britském znakovém jazyce je stejných nebo téměř stejných.

    Liší se třeba už to, že pro hláskování se v britském znakovém jazyce používají obě ruce, zatímco v americkém jenom jedna (tudíž pro každé písmeno mají ty dva jazyky úplně jiný znak).

    Differences Between BSL and ASL (Oops I Made a Mistake!)
    https://www.youtube.com/watch?v=OYGIyKIH96I&t=69s


    ASL vs BSL | Side by Side Comparison | American Sign Language and British Sign Language
    https://www.youtube.com/watch?v=3CRo7nb7bPE
    MALLOCH001
    MALLOCH001 --- ---
    FERRYH: místo lízátka dostane banán. To bych bral:)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    DELIRIUM: ale na oplatku se ted musi human pacienti delit s tema ze zoo...?
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Až donedávna bylo vyšetření MRI v ČR pro lidi do 200 kg. Ti, co měli nad, museli být vyšetřeni v ZOO (opravdu :).
    Nicméně od roku 2019 je v IKEMu MRI, které je širší o 15 cm a tam se vejdou. Plus to má benefit i pro pacienty s klaustrofobií.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    ARAON: s Atalantou by nejspis remizovali i lstivi Afghanci..
    ARAON
    ARAON --- ---
    HAR4NT: Sergeant Transom approves.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    QUANTI: „Iásón se plavil na lodi Argó s třiapadesáti válečníky a jed­nou ženou. Jmenovala se Atalanta a byla to proslulá lovkyně a běžkyně . . ."

    "To teda musela bejt," řekl vojín Clapper. „Furt dokolečka po palubě s těma třiapadesáti válečníkama v patách."
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    V některých bunkrech v Normandii byla antigranátová konstrukce ventilačních systémů.
    Každého, kdo by zaútočil na tuto pozici a hodil granát do průduchu, by čekalo velké překvapení.
    Místo pádu do bunkru konstrukce, vypadl granát k nohám útočníka.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QUANTI: vid, radsi ji zas vykopem :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PALEONTOLOG: Úplně se mi vybavil ten vtip, jak osmdesát (jedno kolik, pro účely vtipu poslouží cokoli nad 10) námořníků ztroskotá na ostrově s jednou ženskou :))
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAVARA: na co ty nemyslis, kapitan si privezl manzelku, prasaku :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PALEONTOLOG: Jednu buchtu mezi 80 chlapů? To by nedopadlo dobře…
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NELLAS: někdo dá na legendy, já jsem spíš pragmatik
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    PALEONTOLOG: Popular legend claims that 80 men went to war but 81 came back. Though it is disputed who this person was, apparently an Austrian liaison officer joined up with the contingent on the way back, whereas it has also been claimed that it was an Italian farmer.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAVARA: to spíš stephanie, katrin nebo julia, než kevin
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Děkuji, tím se mi po 28 letech vysvětlil název toho linkovaného filmu, až do teď jsem myslel, že to byla náhodná cool znějící slovíčka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam