• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    WADER23
    WADER23 --- ---
    SALVATOR: Geek fact: Tohle se dá použit, když nemáš po ruce 220V a potřebuješ zapojit něco co má spínanej zdroj (což je dneska v podstatě všechno co v sobě nemá elektromotor ), protože přece nebude vyrábět dva modely zdroje pro USA a EU, a první, co spínanej zdroj udělá je, že proud usměrní, takže mu tam můžeš s klidem poslat už rovnou DC.

    Samozřejmě zabít se s tím dá taky ;-).
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    uz zase slysim jak se povoluji sroubky na vrchnich krytech tocivych harddisku :D
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    AXTHEB: taky mě to vrtalo hlavou, protože takhle je to prostorově nepraktické, takže koho by to zajímalo, tak podle datasheetu je šířka 6LR61 je 26,5mm, hloubka 17,5mm, rozteč mezi kontakty 12,45-12,95mm. Vzdálenost středu kontaktu od hrany z delší strany je 6.75mm, z kratší 8.75mm, takže by to pasovat nemělo.
    EKG
    EKG --- ---
    Be gay do crimes

    Julie d'Aubigny - Duelist, Singer, Radical - Extra History
    https://youtu.be/6QaBYLAOaSY?si=qLDZuWit-esIB-ut
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SALVATOR: Přemýšlím, jestli se dají do sebe zapojit otočené o 90° v každém spoji. Fun(TM).
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    IMOLOL: hele jako kdyz koukam na ty minus u dobre mineny rady, asi jsem mel spis nyxaky nechat spalit elwktroniku. bylo by to prinosnejsi :-)
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PALEONTOLOG: dobrej lakmusovej papírek je poslat někoho změřit proud do zásuvky
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SALVATOR: to musis predpokladat v kazdym oboru :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    PALEONTOLOG: Jako pravda je, že coby IT/business analytik bych měl pro sichr automaticky předpokládat, že sou všichni idioti...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SALVATOR: mno, to by ses divil, ceho jsou lidi schopni
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    PALEONTOLOG: To sem tak nějak pokládal za věc všeobecně známou. A pokud ne všeobecně známou, pak známou člověku, kterej by řešil potřebu zapojovat zdroje a jestli sériově nebo paralelně.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SALVATOR: akorat napeti se scita, takze tohle do spotrebice na 9V zasadne nezapojovat, jinak ho odpalis.. tohle na obrazku bude mit 117V. kdybys chtel zvetsit kapacitu a zachovat napeti, tak je musis zapojit paralelne a k tomu se design nehodi
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Póly devítivoltovejch baterek do sebe zapadaj, takže se daj zapojit do série prostě takhle:

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MEANKITTY11: rozhodně pak přestane přibírat! :-)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    ATUARFIK: tak já to četla jako "zhubne"!
    ILTU
    ILTU --- ---
    ATUARFIK: No, dnešnímu... Je to článek z roku 2019 :-)
    Ale pobavil, to jo.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ATUARFIK: Mě to přišlo divný.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    SALVATOR: Mě napadlo, že mrtvý člověk je vláčnější, tak jako hebčí... ale je to blbost, teď se koukám do Rejzkova Etymologického slovníku a je tam samozřejmě spojitost přes kořen slova s "hubit". No nic, alespoň jsem se poučila o té ztuhlosti.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ATUARFIK: A souvisí spolu jak?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Díky dnešnímu AZ247

    Čínští vědci potvrdili, že když vyperete kočku v aviváži, tak zhebne - AZ247.cz - víc než jen pravda
    https://az247.cz/cinsti-vedci-potvrdili-ze-kdyz-vyperete-kocku-v-avivazi-tak-zhebne/

    jsem si uvědomila, že slova "hebký" a "zhebnout" spolu vlastně opravdu souvisí, a následně si dohledala, že rigor mortis "2 - 6 hodin po úmrtí, kompletní je za 6 - 12 hodin."

    A při té příležitosti jsem si v duchu připomněla přání, aby, než to budu potřebovat, stihli uzákonit ten pohřeb se sazenicemi stromů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam