• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    MEJLA77: ano, v irsku je prostrelovani kolen oblibena kratochvile. Dokonce po tok pojkenovali i novej film, co ukazovali ve Varech: https://www.imdb.com/title/tt27367464/
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    (pro pořádek, obešla jsem už při prvním výskytu všechny mně známé náhrady ulož.to a není)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Ale Mlho...
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    SCHWAB: přečíst to jde
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    náhledy vypadaj polovicate, ale rozkliknout to jde. možná to vypadá blbě jen na mym nyxdroidu.

    je to celé takové povedená knížečka :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Není to ani ebook, ani zadarmo, ale sehnatelná je:

    Kniha Hlavou mi proletělo páčidlo! - Trh knih - online antikvariát
    https://www.trhknih.cz/kniha/4rue0bhx
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Já chci taky. Blbý Ulož.to.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SCHWAB: syn chce dalsi stranku! :-)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ono to asi nikoho nezajímá, ale našel jsem to :)

    CDR
    CDR --- ---
    ATUARFIK: sekal?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    MEJLA77: "Pánové, jak tady mluvil o tom češství, neměli bychom přece jen zapomínat na ideály humanismu. Víte, když jsem držel v ruce tu sekeru, najednou jsem se vám zastyděl. Víte co? Pojďte ho nechat zmrznout."
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Známá zmiňovala severní Irsko - tam taky prý když někdo prošel hranici, kterou neměl přecházet, tak ho chytili, načež se známá ptala, co s ním udělali, jestli ho zabili a oni na to, že jsou přece civilizovaní, prostřelili mu normálně koleno a přivázali ho na kandelábr a tuším nějaké polití dehtem a posypání peřím - prostě civilizovaní křesťané... (jestli jsem něco nezachoval přesně, tak se omlouvám za nepřesnosti a třeba mě někdo doplní.)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    TRISSIE: ano, ústavní právo vlastnit zbraň.

    kdyby tak fungovalo ulozto.cz, tak hned mohu stáhnout knížku esejí "Hlavou mi proletělo páčidlo" od Riche Halla. Tam je hezká povídečkoúvažička týkající se toho, že v té době znamenalo právo vystřelit na angličana několik kroků.

    Teď si říkám, že to možná nebylo v té knížečce, ale že to je textík, když internet šel přes modemy, co dělaly bzzzzz rrrmmmmmm brrrráááámaaaaa máááámmuuudrrrrggggg

    Každopádně šlo o to, že v té době, kdy základní US of Americké právo vzniklo, tak se bránit proti červenokabátníkovi znamenalo -
    hledat pušku
    otevřít prachovnici
    nasypat
    naládovat
    je toho moc - vysypat
    znovu nabít
    škrtat, škrtat, škrtat
    nechat se oslepit výstřelit
    koukat na anglána, co se snaží vyčistit si oči po svém výstřelu

    uběhlo osm minut a jedinym výsledkem byly tři vyplašený krávy a jedna střelená veverka

    jako ta jeho esej je fakt hezká, ale já to online nenajdu ke zkopírování a do knihovny nemůžu, protože tam spí dítě a cestou nula až dvě kočky.

    kdybych to měl po ruce, tak teď napíšu fakt hodně vtipnej příspěvěk
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    Vracíme se akorát z ostrova Lewis na Hebridách. V přístavu pod moly jsou sloupy, které připomínají 200 mužů, kteří tam zahynuli při návratu z 1. Světové války...prakticky pár metrů od domova: https://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-46522918
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    XTALIBAN
    XTALIBAN --- ---
    FERRYH: zkus google, me to rikali kolegove v práci kdyz jsem tam pracoval kousek od Kodaně
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    XTALIBAN: nebyl by nejakej obsirnejsi zdroj? to mne pobavilo precetl bych si o tom i vic! :O)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam