• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGChodíme!
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Po dlouhatánské době. Iga stihla dost přibrat a tak už v půlce nemohla, Tak jsem pořád zpomalovali. Myslel jsem, že nedojde a že ji ponesu. Nakonec to dala.

    SITH
    SITH --- ---
    dneska střední výlet na trase Dobříš - Červená hlína - domov.

    trasa: železniční zastávka Dobříš - kolem Voznice - Kytín - Na Rovinách - Mníšek, Skalka - Černolice - rozhledna Červená hlína
    vzdálenost: cca 22km
    cesta: asfaltka, šotolina, lesní cesty, polní cesty
    občerstvení: ano, v Kytíně "večerka", taktéž pivovar a restaurace
    vhodné pro kočárky: ano
    vhodné pro kolo: ano
    náročnost: lehká, relaxační pochod

    nějaké body:
    - do Dobříše jezdí vlak z Prahy, hlavní nádraží, spoj S88. Spoj jede přes Bránik, Měchenice, Bojanovice, Mníšek, Nové Město pod Pleší, Dobříš
    - v Dobříši je u zastávky Lidl či benzínka, lze nakoupit tam
    - po modré do Voznice jsem v sobotu v poledne téměř nikoho nepotkal
    - houstne to až v Kytíně kolem pivovaru, kde většina lidí zastaví
    - žlutá a pak červená na Skalku občas cyklista
    - rozhledna je turistický maják, výhled je ale hezký
    - kudy potom z Červené hlíny?
    a) dolů po žluté do Všenor, kde je vlaková zastávka a přímé spoje na Smíchov - hlavák
    b) po červené dále do Jíloviště, odkud jezdí bus do Prahy přes Zbraslav
    c) po zelené směr Líšnice / Varadov, kde je zastávka na bus směr Praha

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Včera taková procházka po Praze. Proti proudu Botiče do Hostivaru, se zastávkou v Hamerském sklípku.
    Bohužel tentokrát jsme se chtěli podívat na vyhlídky v Toulcově dvoře nad meandry, ale je tam zpoplatněný vstup, což se nám nechtělo absolvovat.

    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    O víkendu jsem si dala fajn trek. Sobota 33 km za 9 hodin, neděle 27 za 7,5 hodiny (mapy.cz píšou hrozně pomalý časový odhad). Přespání ve Špindlu, dopravila jsem se atobusem z Prahy

    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    Boty jsou alchymie, ty musí sedět hned na první obutí
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    JINX: No mám je trochu větší, ale to jsem udělal úmyslně. Mám vysoký nárt a boty na míru mi zase po čase sdírají nárt.
    JINX
    JINX --- ---
    HOWKING: Co to jsou za boty? Nemas je velke?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tak jsem do těch bot koupil vložky z paměťové pěny. Puchýře mám znova a větší. :) S těma botama končím. Oni vymysleli cosi co kopíruje tvar paty a tím při došlápnuti v podstatě díky doléhajícím okrajům napíná střed paty a tím vzniká namáhání a puchýř. Prostě kravina. Vnitřek boty musí být prostě rovný (jako by člověk chodil na boso), jinak to ničí nohy.

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Tempo žádná sláva. Měl jsem brzdu. 🙃

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    VENDULKA: No uvažuju, že nějakou "klasickou" vložku ještě dokoupím. Stávající je napevno.
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    HOWKING: není to tou vložkou v té botě? třeba jestli není blbě formovaná. To by se dalo i vyměnit?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ATOMIKS: Ale poslední dvě trasy jdu docela pomalu. Rozcházím nové boty a už podruhé mám puchýře na patách. Na na obvodu, uprostřed došlaplné plochy. Nechápu. V botách není nic, co by je dělalo. Jestli se to stane i na potřetí, tak je vyhodím.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    Evidentně umíš držet rychlost 👍
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KRISKA: Je třeba se prostě stále nutit. Když běžíš, taky se musíš nutit, jak přestaneš přejdeš v chůzi. Chůze jde sama bez nucení, pasivně. O to je těžší se uhlídat a udržet tempo. Že jsi přestala běžet poznáš snadno, že jsi zpomalila chůzi už tak markantní není.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    fakt vas obdivuju ze dokazete chodit tak rychle, ja to parkrat zkousela ale nejak mi to vubec nejde
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Malo času. Zase jsem proplýtval krásné počasí prací. Tak aspoň krátkou trasu k večeru.

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Dneska mělo být fakt krásně a tak jsem už od včerejška plánoval pořádný dlouhý výšlap, ale po poledni začalo pršet a tak jsem to zabalil. K večeru to ale docela i přes vydatný déšť uschlo a tak jsem šel aspoň na krátkou trasu za Ostravou.
    A udělal jsem dobře, že ne na dlouhou předtím - i tak mám z nových bot puchýře i když při normálním chození vypadaly, že budou dobré.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam