• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    Diskuze ke sdílení zkušeností s různými nastaveními. Proton kompatibilita, dual boot, key bindings atd.....
    rozbalit záhlaví
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    IKARI: jen fórek na "kazdopadne SD je naprosto bezkonkurence nejlepsi zpusob jak sjizdet NYX na cestach xD" a Fyx :)
    IKARI
    IKARI --- ---
    LUCIEN: jak to?
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    IKARI: teď mám depku.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NAVARA: Killswitch jsem videl nazivo, ten co jsem nemohl si vzpomenout.

    Za me jsou to presne ty armor pro lidi co nechteji nosit pouzdro a chteji kompromis
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    IKARI: Aa, jasný - nevšiml jsem si, že je tam dalších 20 obrázků a vycházel jen z těch prvních sedmi, kde je jen herní pouzdro :)
    IKARI
    IKARI --- ---
    NAVARA: vzdyt jo, mas dve casti, jedna chrani telo a druha se precvaken pres predek, pres display, packy a tlacitka (me osobne by se ale asi nelibilo, ze ta zadni cast nebude myslena, ze se nema sundavat, kdyz chci hrat) ... a nebo nechapu, co myslis

    oboje na stejnem obrazku:
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    IKARI: Nn, myslel jsem právě full cover - co zamezí i hýbání joysticky apod, jako je ten druhý amazon.

    IKARI
    IKARI --- ---
    NAVARA: napr. tyhle dve vecy maj prekryt pres predek

    Steam Deck Cases » Grip » dbrand
    https://dbrand.com/shop/grip/steam-deck-cases
    https://jsaux.com/products/modcase-for-steam-deck-pc0104
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Tohle by mohlo být ono :)

    https://www.amazon.co.uk/dp/B0BGPZ3817
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Zatím nejblíže mi přijde tohle, ale ještě hledám - ty "V" tam jsou příliš velký.

    https://www.amazon.co.uk/dp/B09ZXM9GPH
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NAVARA: Chapu, premyslim kde jsem to videl.
    Spis jsem to myslel jako klicove slovo pro hledani.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MCKIDNEY: Silikon na něm mám :) - ale ten nechrání LCD ani tlačítka.

    Hledám něco, co je překryje a tedy při pohybu v batohu mi ten tablet nic nezapne, nebude hýbat páčkami,... a současně to bude minimalistické. Obkreslit celý SD a přidat max ty 3mm.
    Žádné kapsy na nabíječky, karty,… pěkně vykousnutý spodek pod SD atd.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: A vsichni vime, jak bys tu otazku zodpovedel ty :)

    Cloveku co si ponicil Steam Deck si poslal jak Nintendo se o sve stara lepe uz v navrhu produktu.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NAVARA: Asi hledas "armor" a ne pouzdro.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    K trolovi, emulace her co spatne bezi na SD a PC se v herni komunite oznacuje (mimojine) jako "playing it on Switch 2" :)

    Switch killer to neni, protoze Switch je uspesna SW platforma s HW pozadavkem :)
    Nicmene otazka byla retoricka a stale je.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Je nějaké lite pouzdro? Oficiální i ty rozšiřující jsou pořád dost velký krabice - myslím na něco menšího, na hození do EDC batůžku, vesměs jen pevný obal co bude chránit LCD a tlačítka, ale nemusí být kdovíjak nárazuvzdorný (SD bude v batohu, který má polstrování). Něco jako opis tvaru SD + 2-3mm :)
    IKARI
    IKARI --- ---
    TRAGED: to asi dost zalezi na cloveku ... treba u nas PS5 ma svoje jasny misto mezi PC a Steam Deckem, je to proste ten herni stroj, co je pripojeny k televizi :) Switch, SD a PC to sice technicky dokazou taky, ale neni to ono

    co se te velikosti tyce, tak ano je to veliky a Switch se nosil o neco lepe, ale me ta ergonomie mi za to fakt stoji - ke SD mam porad vyhrady, ale neni to tak hrozny jako Switch :D zvlast pozice pravy packy - a me osobne to stoji i za tu vydrz baterky

    kazdopadne SD je naprosto bezkonkurence nejlepsi zpusob jak sjizdet NYX na cestach xD

    pro me to je Switch killer ... ale znam i lidi pro ktere je ten OLED dost padny argument pro to, aby SD zavrhli uplne ¯\_(ツ)_/¯
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TRAGED: Ano, Steam deck pro nějakého týpka z pcmag.com vystrnadil ostatní konzole a má ho spolu se Switchem protože je Deck moc velkej. To nic nemění na tom, že zase u mě Steam deck naprosto nevratně vystrnadil právě Switch a absolutně nemám sebemenší problém ho kamkoliv nosit. Jediný rozdíl ve váze našich názorů je v tom, že já nepíšu svoje myšlenky do nějakýho webovýho článku. Naopak si myslím, že logicky je mnohem praktičtější Switch nahradit právě Steam deckem protože je to prostě univerzálnější zařízení. Můžu na tom hrát násobně větší množství her, když si dokoupím gamepady, tak kompletně nahradím i couch multiplayer schopnosti Switche s opět násobně větším množstvím hratelných her. Dokonce když oželím nějakou legálnost, tak naprosto pohodlně na tom můžu hrát i Nintendo Switch hry. No a pokud bych měl opravdu morální problém to krást, tak si tu hru prostě můžu naprosto jednoduše přes Nintendo účet koupit a ding, morální dilema vyřešeno, můžu na Steam decku hrát takřka všechno. S chlapíkem souhlasím v tom, že s SD už člověk moc nepotřebuje velký konzole pokud si je ochotnej počkat, až exkluzivity portnou a odladí na PC. Za mě naprosto ideální (ale samozřejmě uplně s jiným levelem nákladovosti) je kombinace SD a normálního herního počítače, kdy velký hry ideálně hraju na PC kvuli vysokýmu rozlišení a fps a když jsem někde mimo, tak můžu v tý samý hře naprosto plnohodnotně pokračovat na SD jenom prostě s menšími detaily a fps. No a nebo na SD můžu fetovat Vampire survivors (který tedy v poslední době jedu i na velkým počítači s RTX 3090 :D)
    suma sumárum, stále imho platí :
    Steam deck = Switch killer
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    K názvu klubu....


    The Steam Deck Replaces the PlayStation and Xbox, Not the Switch | PCMag
    https://www.pcmag.com/opinions/the-steam-deck-replaces-the-playstation-and-xbox-not-the-switch?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: Tak jsem svrbění neodolal a koupil v akci Vampire survivors. Velká chyba. Ta hra je brutální elektronickej ekvivalent kombinace herinu a kokainu :D už to mám nainstalovaný i na velkým počítači i na pracovním macu... a teď jsem zjistil, že to je i na iOS takže to pravdědpobně budu fetovat místo práce a chcípnu hlady :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam