• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JARDABEREZA: podepisuju..

    navic tenhle tlak na maximalni vykon a hodnoceni podle podaneho vykonu zabiji tymovou spolupraci, lidi nemaji motivaci si navzajem pomahat / ucit se.

    na podobny tema:

    OKR Distractions
    https://www.netmeister.org/blog/okr-distractions.html
    https://www.netmeister.org/blog/performance-review.html
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    GARFIELD: Sak jasně, jen u tvrdyho backendu mě to prostě pobavilo. Házejte kamenem!
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    IXTREMIST: Spousta casti spousty bank bezi na .NETu a Windows.
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    SULTHAN: Představil jsem si banku kde backend běží na Windows serverech.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    IXTREMIST: Co na tom vidíš vtipného?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: tvl, backend banky v .net? :-)))))))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: má to i frontend, ale hlavní je backend. Jako Indy jsme zkoušeli taky, ale to byla tragédie největší, 30 stránkové CV "expert ve všem" a pak nebyl schopný poskládat jednoduchý patterny natož join v sql :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: takže frontend.. hm tam nepomůžu. Zaujali mě ti Pákistánci, u nás jsou to zase Indové.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: pro centrální nebo velký banky, .net
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: Jakej soft děláte a v čem?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: jj, programátory
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: Soft?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: finance, ale ne banka, spíš fintech
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: Jaky odvetvi presne?
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Cca rok zpět jsem viděl IT startup se sídlem v Maledivách. Ale chtěli jenom full-remote... takže nezájem. Jedno z mála míst, kde bych to bral obráceně :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: vetsinovy HO je samozrejmost, ani full remote neni problem. A presto sezenem tak leda pakistance nebo azerbajdzance s nadupanym CV, zato bez schopnosti. Takovy lidi jsou casto i zadarmo drahy ...
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    NAVARA: jj, Covid posunul práci z domu neuvěřitelně dopředu I firmy, které odmitaly nějaké Ho teď jedou 50/50
    docela by mě zajímalo, kam se to posune s ohledem na extrémní náklady pronájmu kanclu (rozuměj budova pro 1k lidi)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Lidi si holt začali více vážit svého vlastního času a nechtějí pálit 2-3 hodiny omezeného času života denně přípravou a na cestách do/z práce (a grátis k tomu), tuplem když to není třeba, jen pro modré oči svých šéfů. A i těm, kteří si předtím neuvědomovali jak moc času to je, to ukázaly černé na bílém pandemické omezení.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: Spousta firem má problém např. s homeoffice. Už několikrát se mě snažil přetáhnout Broadcom nebo Atos, za dvojnásobek peněz co beru. Ale nemají homeoffice, takže smolíček....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam