• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KAJJAK: A co z toho vyplývá? Že zbytek byl svěží. Stejně jako zbytek rajčat.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    MOIRAIN: na fotce mas mrkvi vic 😀
    PAJAOVA
    PAJAOVA --- ---
    MOIRAIN: u nas tyhle "unavene" veci porad dale prodavaji :(
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---

    v Lidlu na Vysočanské jsem konečně narazila na tašku ovozelu, tohle všechno v ní bylo. Unavená jedna mandarinka, dvě mrkve a pár rajičátek. Toto vše za 25 Kč.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NELLAS: Tak jako... Všechno je relativní ;)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SPOTTER: No, já teď mluvila o Praze :))
    SPOTTER
    SPOTTER --- ---
    NELLAS: jojo, knihovny na malých obcích bývají centrem pro takové občanské aktivity. A z adresáře semínkoven to i vyplývá.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SPOTTER: To mají i v knihovně.. https://www.mlp.cz/cz/novinky/1541-seminkovna/
    Mimochodem, v některých knihovnách mají i "swap" pokojovek.
    SPOTTER
    SPOTTER --- ---
    kdo je pěstitel na zahrádce, tak může ocenit nějakou semínkovnu na výměnu semínek různé zeleniny. Semínkovny jsou po celé ČR. Odkaz na ní mám na svém webu https://spotter.cz/mapy/bio/ a jsou tam i další odkazy na podobné strany,včetně kvásku atd.
    F1GURK4
    F1GURK4 --- ---
    NEI: Na https://www.pecempecen.cz/ je kvásková mapa uživatelů, kteří ti věnují nebo třeba za čokoládu pro děti, dají kvalitní kvásek.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PROUTECKA: tohle uz nemaj maj tresku za 79 ale taktez paradni
    DREEK
    DREEK --- ---
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    PROUTECKA: Když já ty mražený moc nemusím... Radši nasolený nebo uzený, ideálně ještě teplá makrela z komína :-) Ale jako za tu cenu, proč ne.
    PROUTECKA
    PROUTECKA --- ---
    Tohle jste nekdo zaznamenal?

    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DOCKINEZ: Jj, určitě. Jenom kdyby chtěl někdo fakt pěstovat from scratch, tak ta ovocná voda je taková blbuvzdorná :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    PROUTECKA: jj ted jsem soulet delala, dala jsem to pect spolu se sekanou a povedlo se. I mladsi dite to jedlo a strasne mu to chutnalo, ani brambory nepotrebovalo :D
    Chci skusti nekde sehnat kachni/husi kousky a dat to pect spolu, myslim, ze to bude pochoutka. Jak je ta hydina s knedlikem a zelim prijde mi to moc tezke.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    QUANTI: V dnešní době boomu mikropekáren to ani není potřeba - stačí zajít někam do pekárny a kvásek člověku buďto dají, nebo alespoň prodají. A udržovat je mnohem snazší než vypěstovat nový.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DOCKINEZ: jo. Tohle mi přesně nikdy nezafungovalo :))
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Na začátku vezmu 20 g mouky, dám do zavírací skleničky a doliju tolik vody, aby to po zamíchání mělo konzistenci hořčice. Při pokojový teplotě nechám být do druhýho dne. A v zásadě každej den odeberu tolik produktu, aby zůstalo jen na dně, dokrmím 20 g mouky a doliju tolik vody, aby to po zamíchání mělo konzistenci hořčice. Pak vrátím na poličku a nestarám se až do dalšího krmení. A takhle asi 10-14 dní.

    Mně to jelo jak sviň, tak jsem z toho pekl už asi po týdnu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam