• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS

    Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

    Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
    Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

    Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

    Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

    Jsem saman?

    18 hlasy od 18 respondentů
    • 16.7% / 3 hlasy
    • 50.0% / 9 hlasů
    • 33.3% / 6 hlasů
    rozbalit záhlaví
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    NIKOPOL: jejich funkcnost neni vedecky mozna
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    jako hobby :-)

    ale už mě to párkrát napadlo, že proč si nevydělávat něčím, co mě baví .. to je přece ideál naší společnosti ;-) .. smůla, že už jsem takovou práci (co mě bavila) měl .. a vlastně i mám .. smůla, že ideálem společnosti je i kořistnictví, tak tě tam, co rád děláš rovnou vysajou

    co je špatného na amuletech ?
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    ty vole, amulety...
    nikopole delas tohle 'profesionalne' nebo jen jako hobby?
    v pripade, ze 'profesionalne' ... kolik uctujes?
    at si to pridam na zivnostak a vydelam nejakou tu tisicovku...
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    YANINNA: oka omlouvám se .. zdá se, žes toho o sobě řekla mnohem víc než by většina vůbec kdy dokázala :-)

    pošlu ti to mailem a připíšu očistný rituál

    každopádně obecně pro práci s těmahle věcma může jen doporučit pořízení nějakých osobních ochranných kamenů, amuletů .. nebo něco na ten způsob .. když člověk polevý v pozornosti, případně si z nezkušenosti někam ulítá, často dost pomůžou, ať už odražením negativity nebo tím, že jí stáhnou na sebe

    plus musím apelovat na to čištění a dobíjení každý má jistě svoje způsoby ... já jich používám několik .. vykuřování šalvějí bílou je dost účinný prostředek, jak očisty, tak nabytí síly ... o očistu se dá taky poprosit voda, když se člověk jde večer mýt ... nebo očistná vizualizace, ale to je na víc psaní .. (k tý šalvěji jako k vodě patří požádání a děkování jejímu duchu)

    tyhle věci se rádi usazují na vnitřních orgánech a ty potom svým zanešením přispívají k nepohodě .. případně oslabení zdraví atd.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    YANINNA: vim jak se to dělá, ale nevim, jestli se to má sdělovat skrz internetovou diskuzi člověku, kterého jsem nikdy neviděl.
    .. každopádně ti ale musím poděkovat ... minimálně mě tvůj dotaz donutil artikulovat postup, který jsem doposud poznal a vyzkoušel ... ne teda ten očistný rituál samotný, ale spíš jak postupovat ... vydalo to asi na dvě stránky dokumentu :-)

    rituál samotný je to jednoduchý, nicméně jisté minimum zkušeností vyžaduje .. případně víc stěstí než rozumu :-) ...
    (děláš třeba s kyvadlem nebo dokážeš se jinak zorientovat v prostoru?)
    (nadruhou stranu člověk s minimem zkušeností, případně s klikou v zadku, si poradí)

    co vy ostatní tady o tom soudíte ?

    a ty jestli stojíš o odpovědi, asi mi nebo nám řekni, jak postupuješ nebo nepostupuješ případně něco o sobě .. jaké máš zkušenosti .. na co věříš a na co si troufáš :-)

    YANINNA
    YANINNA --- ---
    ahoj. opet se hlasim o radu. jsem u kamarada, ktery se prestehoval, a nemuzeme oba spat. porad se v noci budime, mame divne sny, ja mam hodne divne pocity. nejde to. zkouseli jsme postel prestehovat ruzne po pokoji, a bohuzel, nic se nedeje, porad je to stejne. uvazuji, jestli neni v pokoji neco co tady byt nema. jak to muzeme vycistit? rada bych to zkusila sama. mate nekdo nejake zkusenosti? dekuji vam moc. jinak preji krasny den...jana
    ABGD
    ABGD --- ---
    GARBAGE: týna věštkyně se tam musí držet zpátky, aby nevyprskla smíchy..
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Viděl někdy někdo v TV opravodového Mága?? :-D
    OLIAS
    OLIAS --- ---
    Vážení, chcete mi tvrdit, že tohle někdo bere vážně?

    Jako sranda mi to ale přijde dobrý..slušná vyřídilka!! Haha
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Hmm.. šamanem asi jen sám sobě..
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Tak ten chlápek mi přijde jako naprosto slyzkej had ;-) Další, co vnáší do esoteriky bahno... Kterého máme vskutku hodně. Co jsem se za tu dobu naučil je to, že čím více je někdo vidět, tím větší je pravděpodobnost toho, že je to neřád. Nemusí to být nutné pravidlo, ale dneska se esoterika natolik zprofanovala, až hanba. Divil bych se, kdyby někdy někde dali něco seriósního. Vždyť by jim to vlastně mohlo škodit. Pravda se dneska veřejně nenosí...
    SELATKO
    SELATKO --- ---
    LIESKO_VEC: Další z opravdových šarlatánů, kteří vydělávají na neschopnosti lidí zvládat osobní svobodu. Z tohoto mám pocit, že může být i potenciálně nebezpečný, ale to je jenom pocit. Refence z první ruky + zadej jeho jméno třeba na youtube.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    atd .. další oblíbenou metodou je sledovat to na úrovní hrudníku, asi duchovního srdce nebo ještě níž ... jde při tom o uvolnění hrudníku a dýchání hrudníkem ... ale dost stím souvisí i postavení ostatních částí těla ... ale to při každém dýchání .. plynule a uvolněně se dá nadechnout jen když jsou soulady, části těla a možná i orgány ve správných/přiměřených pozicích

    pro cestování je dobrý, když se trošku rozdejcháme, změnit techniku a chvíli se zaměřit na chodidla ... případně to vzít ještě přez kolena a ujistit se že jsou uvolněná

    na uzemění je fajn stání
    ..(nebo třeba i v chůzi) ale nadechovat se jakoby z prostoru pod zemí tak třeba půl metru (nebo klidně víc, ale je to náročnější na pozornost) a vydechovat taky tam ...

    na propojení s zemí a nebem .. sem se teď naučil fajn techniku ... (nevim jestli je to úplně "šamanská" technika, ale na práci např s přírodníma silama je to dobré)

    dejcháme vědomě srdcem ... pak celým tělem ... pak si vizualizujeme, jak se chodidla noří do země ... s každým dechem sme víc a víc v zemi ... blížíme se ke středu země .. a v jeden okamžik pak políbíme střed země chodidly
    pak dýcháme tělem ... pak koruní čakrou ... tou se s každým dechem blížíme ke středu vesmru, k jeho věčnosti ... až v jeden okamžik políbíme věčnost vesmíru svojí koruní čakrou...

    existuje jednoduší a možná i praktičtější verze ...

    dýcháme srdcem .. celým tělem ... ve svém srdci si představujeme nezapálenou svíci, s dechem posiljeme svůj jas svoji jiskru, to dobré nejlepší v sobě . .a pak v jeden okamžik tímto světlem svojí jiskry zažehneme svíci ve svém středu ... pak s dechem klesáme ke středu země ... ve středu země si představujeme nezapálenou svíci .... posilujeme jas svojí jiskry, v jednom okamžiku pak dobrem, jasem silou svojí jiskry zažehneme svíci ve středu země .... pak si představujeme nezapálenou svíci ve středu vesmíru, ve věčnosti kosmu ... soustředíme svůj jas, dobro v sobě a pak zapálíme svíci ve středu vesmíru

    bylo mi řečeno, že takle se propojovat a udržovat ve svojí přirozené pozici (mezi nebem a zemí) je nejúččinější způsob zpřítomění a ochrany zároveň
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    GARBAGE: moje vzdělení nebylo ani tolik o těch dechových technikách jako spíš o tom, že vyváznutí fakt záleží jen v tom nachvíli se zastavit ve vlastní pozici ... a ujistit se, že stojim nohama na zemi ... když to nepomáhá, padnu na kolena a tisknu kní čelo, protože když mě nevysvobodí uvědomění, že matičku líbám v každym okamžiku svými chodidly, pak jí radši políbím skutečně :-)
    hlavně dobrou náladu udržovat, negace nepomáhá nikdy, ani skepce, vedou ke zklamání kratší ale mnohdy ještě delší cestou než naděje ... vyrovnej se se svojí pozicí .. a najdeš i možný východisko.


    SNOWMAN47: za spolehlivou metodu považuju pozorování dechu ... stačí si vybrat úroveň nebo místo a pak sledovat jen to ...
    např: horní nebo spodní ret nebo chřípí nosu ... sleduju pak jak mě šimrá na rtu nebo v nose při nádechu a jak při výdechu ... to prý funguje hlavně mužům dobře .. nebo břicho, podbřišek jak se plní a vyprazdňuje .. a je vlastně nekonečně prázdnej ( to je prý dobrý pro ženy (a nebo možná i pro vyrovnánim ženských sil)) ... atd
    SNOWMAN47
    SNOWMAN47 --- ---
    Super, chtel jsem rozpoutat nejakou diskuzi kdyz je tu mrtvo :)

    NIKOPOL: Jake dychani mas na mysli? Znam vic technik tak by me to celkem zajimalo...
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    GARBAGE: Jak zaseješ, tak sklidíš.) Mně to funguje, ale není to žádný rychloplán na záchranu s krize.. musí s nimi člověk pracovat ještě před tím, než se do nějaké krize dostane.
    F0N
    F0N --- ---
    GARBAGE: ja myslim, ze podstatne je pocuvat seba, tiez som dostaval milion rad ako na to - pocuvaj seba ty vies najlepsie co spravit/nespravit.
    myslim, ze psycholog moze pomoct v praktickych veciach, ako zvladat konkretne situacie, ale v podstate je to vsetko jeden dym/sum/iluzia.

    mooji ma na to vybornu formulku - i don't mind - cokolvek pride.
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    KALIPH: kalife... tohle taky není moc chytrý.... nosit dříví do lesa, který v lese nehoří?
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    NIKOPOL: hmmm.... hele nic jinýho, než radu, abych dělala dechový cvičení jsem snad ani nečekala
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    NIKOPOL: Zrovna hulení je na cestování dost špatný, protože celé tělo je soustředěno na prožívání, je to jako horečka... ideální je práce za střízliva.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam