• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS

    Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

    Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
    Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

    Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

    Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

    Jsem saman?

    18 hlasy od 18 respondentů
    • 16.7% / 3 hlasy
    • 50.0% / 9 hlasů
    • 33.3% / 6 hlasů
    rozbalit záhlaví
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    OGMIOS: to voni maj takle, ne ? delší vocas než tělo
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LODBROG: prijde mi to nebo ma ten krokodyl prerostel ocas? odkud to mas? je tam nejaky info o celkovy delce? :)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LODBROG: nice :-)


    JASONEKK: proč ne, kostely a podobný sakrální stavby stejně většinou používají sílu a dispozice celku a nebo části přírodního, krajinného chrámu
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    NIKOPOL: No vandruju tam dlouho, ale tohle místo pro mě fakt mocný :)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    OT fotečka toho, co můžete sem tam potkat v ekvádorské džungli... :)

    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    JASONEKK: tam ta celá krajina je taková v pohodě imho
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Ahoj Všichni:) Návrat z vandru... Brdy. Neznáte někdo kopec Babka u Řevnic? Místo kde jsem prožil lucidní snění. Máte s tím někod zkušenosti? Vzhledem k pocitům a zážitkům si dovoluji tvrdit, že je to velice energetické misto a musím vypátrat co se tam v minulosti odehrávalo :)
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    Nechci o tom mluvit.. Pokud vidíte podobnosti mezi tíhnutím k mnohosti a cestou k jednotě, pak se nemusím namáhat. A jsem nemocný, takže na to vážně nemám energii.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ad kastaněda ... nejsou na těch příbezích spíš zajímavý ty metody a způsob práce se sebou než to jak to vypada v tom svete .. jak oni říkají druhé a třetí pozornosti ? když to zkusim můžu se podívat sám resp ověřit, co je na tom co říkaj pravdy
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    Kaliph: no a v cem si myslis ze se ty jh samanismy tak vyrazne lisi od indoevropskych kultur? me to teda prijdou prilis velky celky k operaci, navic mam potiz s tim pochopit, proc ta voda a pisek, ale zajima me co te k tomu vede
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    LODBROG: No, jestli se něco liší od známých nauk a filosofií, tak je to zrovna nagualismus:)

    Nemůžu nezareagovat, když už to říkáš, ale nechci to vysvětlovat.. Don Juan prezentoval jen jeden ze způsobů předání nauky, není to transparentní. Spíš by se dalo říci, že jihoamerické šamanismy se výrazně liší od indoevropských kultur, tak, jako se liší voda od písku..
    TYET
    TYET --- ---
    LODBROG: já taky nemám na mysli ty společenské stránky těch nauk, spíš právě tu podstatu, tu dřeň, určitě jsem to přehnala se slovem "všechny", tak se opravuju na "veliké množství" - a to mě zajímá, zajímá mě, jak zdánlivě nesourodé, cizí teorie říkají to samé
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    <ot>
    TYET: No, to bych taky úplně neřekl. Není to totéž. Ale není pravda, že by bylo to učení nagualů 100% vyjímečné v tom, v čem se tvrdí.
    Koneckonců "náš" křesťanský Bůh je sice jako milosrdný zuřivě líčen kněžími, ale ve skutečnosti je nám druhým dechem vnucováno jak se ho máme bát a snažit se zahlazovat hříchy (se kterými se už rodíme).
    K ráji nestačí dodržovat pár přikázání - přikázání jsou ve skutečnosti světšké zákony v náboženském rouše, abychom se tu nepožrali jak barbaři (kterého boha zajímá čí manželku jsem pořádal? Proč by mělo?
    Ne, je to normální zákoník, aby se větší množství lidí na jendom místě navzájem sneslo - snaha vnést základní řád a právo do společnosti.)
    Tuhle "společneskou" stránku mexické čarodějství vůbec neřeší - je přísně individuální a stará se jen a jen o duchovní cestu jedince.
    A tak bychom mohli pokračovat.
    Takže: ano, liší se - ale spíš tím, čím se zabývá a co opomíjí. Jako všechno. Zbytek je docela logický.
    </ot>
    TYET
    TYET --- ---
    LODBROG: to je pravda, všechny nauky mají tu podstatu vlastně totožnou, mě hrozně baví ty nitky z různých směrů, teorií a učení rozplétat, abych pak viděla, že ta základní má vždycky stejnou barvu
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    TYET: To je otázka náhledu (každého jednotlivce). Ve výsledku se učení nagualů od jiných náboženství/učení/filozofií zas tak neliší - i když je vidět že by se rádi lišili, a proto to líčí tak radikálně.
    Víc se (ve svém pohledu na věc) liší jednotliví zastánci nějaké víry než samotná nábožeství, IMHO.

    (Ona ta scéna, ve které Don Juan Castanedovi ztrhá "Tibestkou knihu mrtvých" jako totální pitomost je stejnětak slavná jako veselá. Ale to jsou prostě mexičtí šamani - vezmi si z toho co chceš: oni sami nikdy netvrdili, že budou mluvit pravdu a nic než pravdu ;)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    SLAPPY:
    SLAPPY: děkuji mnohokrát :-)
    TYET
    TYET --- ---
    WAMP_ELF: to máš pravdu
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    TYET: toho se ti imho dostává .. a největšího chápání se ti dostane, až to tu zabalíš a půjdeš dál ...

    prý pak jdeš před velkýho ducha, orla .. to je jedno ... a máš mu předvíct co a jak bylo ...ä pak jde právě o to jak si se stím ty sama popasovala .. jestli byl tvůj život a tvoje zkušenosti v něm dobré
    jestli mu to vyjasníš, prosvětlíš .. jestli to dokážeš ukázat v jasnosti, ve světle .. a v tom světle a jasnosti zůstat ... a nebo se radši utečeš schovat do stínů, protože na to nemůžeš koukat jaký to je .. a tim mín se stím někomu pochlubit

    stejně tak špatně se prý nabízí/chlubí se s utrpením a strastmi ... protože to je něco, o co nikdo nestojí, nikdo to nepožadu .. je to tvoje rozhodnutí
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    TYET: Tohle nejni debata na internet a v podstatě to ani nejni na debatu..
    TYET
    TYET --- ---
    WAMP_ELF: co jsem čekala? doufala jsem a pořád doufám v pochopení
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    TYET: a co jsi čekala. To o čem píšeš není souzeno zdaleka každýmu. Smiř se s tím čím jsi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam