GOTZILAMISA: Ahoj .. ta podobnost je predmetem meho dlouhodobeho zajmu.
podobna temata, principy souvislosti se vyskytuji pres asi vsechny kultury o kterych dohledas nejaky verohodny prameny, zaznamy, informace. Tech podobnosti, spolecnejch znaku atd. je vsak v tech ruznejch, casto i hodne vzdalenejch, kulturach tolik, ze se to stalo snad spis prekazkou nez mostem, kterym by to duse touzici po celistovosti nebo jednote rada videla.
Ve skrze ale plati, ze mnozstvi materialu, logiky a vedeckosti je spise zavadejici (a tak po mnoha staleti muzeme sledovat neplodne placani milionu chytraku a murdoprdu).
nekdo nekde nekdy rekl vemi moudrou vetu "od stromu, kamenu a pramenu se ucte" a je to tak ...
sam to chapu tak jak ty pises - jde "prostě vůbec o nějakou přirozenou životní cestu"
ja individualne ty souvislosti a to ze mi davaji smysl beru jako dukaz toho ze je to v poradku, ze jsme na spravny ceste.... najdes ale as ii odpurce takoveho pristupu, kteri me oznaci za pomilence, ktery nerozeznava jablka od tresni.
nevim, co te zajima nejvic ....
o stromu zivota a axis mundi, se dobre doctes od Haggenedera, Storla, Melchizedeka, Callemana a Junga .. a samozrejme Pogacnika - krerej primo se zabyva geomantii. ... Vlastne Kozak taky docela dobre popisne a ctive ... k zahozeni neni ani cosi celkem popularniho od vurna
http://www.kosmas.cz/knihy/133814/praga-mystica-mesto-velke-bohyne/
budu rad kdyz me nekd doplni a napise svoje postrehy.
jinak osobne mam probadany spis recko egyptsky koreny odkazu mistni mystiky .... dale pouzivam techniky a casto i paradigma americkych indianu (predevsim proto ze od tech mistnich se toho moc nedochovalo... pripadne jsem doposud nenarazil na verohodne zdroje. tam spada vicemene i nabozenstvi germanu, vikingu (o kterych je toho teda drobne vic) a keltu )
dekuju za otazku a pripadnou diskuzi