• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VANEKPŘEKLADY – pomozte se správným překladem speciálních termitů (domácí úkoly neděláme!)
    KAREN
    KAREN --- ---
    GARAGUN: Řekla bych spíš přEměřit, zní mi to spíš jako překlep než reálný slovo
    GARAGUN
    GARAGUN --- ---
    Tohle ani není úplně speciální termín, ale zajímal by mě váš názor... Připadá vám slovo "přiměřit (si)" jako ten správný výraz pro to, když si někdo přiloží šaty/triko/jiné oblečení k tělu, jakože bez oblékání, jenom aby zjistil, jestli by mu to teoreticky padlo? Něco mi říká, že tato akce je více vlastní jednomu určitému biologickému pohlaví, ale neřeknu kterému, abych se vyhnul stereotypům :) "Zkusit (si)" už má (aspoň podle mých představ) blíž k tomu, že si člověk to oblečení vezme přímo na sebe někde v kabince a pak se prohlédne v zrcadle, ale možná se pletu. Přiložený obrázek ukazuje, co mi tvrdí slovník na Seznamu (bez komentářů), ale já bych tady slovníku až tak úplně nevěřil.

    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    RIP
    RIP --- ---
    CNV: Čirou náhodou vím, že rakuen je japonsky ráj (vím to díky mangám, které nečtu, a videohrám, které nehraju :-), Takže jako vzor to budou kytičky a ptáčci, asi. S ostatním budeš muset na skutečného znalce :-)
    CNV
    CNV --- ---
    Co prosím znamená japonsky Kokka Fuccra Rakuen a Kokka Lei Nani? "Lei Nani" bude zřejmě inspirace Havají, ale ta ostatní slova neznám. Jde o názvy látek/dezénů:

    Nani IRO Kokka Fuccra Rakuen Double Gauze - Khaki D - 50cm – Nekoneko Fabric
    https://www.nekoneko.co/collections/nani-iro/products/nani-iro-kokka-fuccra-rakuen-double-gauze-khaki-d-50cm
    https://www.nekoneko.co/collections/nani-iro/products/nani-iro-kokka-lei-nani-double-gauze-taupe-d-50cm
    KAERI
    KAERI --- ---
    BOBASH: Jo, taky jsem na to čuměla jako puk :) Paní tedy tvrdí, že zhruba 3/4 toho objemu tvoří věty nebo názvy, které se opakují nebo jsou skoro stejné, ale stejně je to špalek jako kláda.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KAERI: Dva TISÍCE NS?
    KAERI
    KAERI --- ---
    Pokud byste měl někdo zájem o překlad z ČJ do AJ (web - marketing, popis produktů, obor: cyklistika), obrátila se na mě jedna paní, pro kterou jsem překládala, když byla v jiné firmě. Že je teď v nové firmě a potřebují s tímhle píchnout. Je to docela dlouhé (na znaky okolo 2000 NS), ale hodně často se tam x-krát opakují stejné věci a fráze (kolik NS "čistého" to je, bohužel netuším). Já na to teď nemám čas a prostor, ale slíbila jsem, že se poptám, jestli se nenajde jiný dobrovolník. Cena je na dohodě, deadline asi taky, v případě zájmu mi pošlete do pošty mail na sebe, já ho paní předám a ozvala by se pak už sama.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    KAERI: Projekcni kancelar.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KAERI: Otázka, jak moc je zásadní, mít to nějak (rádoby) přesně - pokud se to dál neobjevuje...
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Navíc ten engineering asi nemusí bejt jenom strojní inženýrství a taky to nemusí bejt nutně samotná výroba…

    Inženýrství – Wikipedie
    https://cs.m.wikipedia.org/wiki/In%C5%BEen%C3%BDrstv%C3%AD

    Je to dost široký pojem.
    (A já teda nejsem z oboru, tak možná bych se zeptal ještě v auditkách tady na Nyxu, která k tomu "engineeringu" budou mít blíž… aneb když hledám překlad výrazu z medicíny, jdu se zeptat k doktorům.)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Má firmu… To taky může bejt, že má nějakej soustruh někde garáži no. 🙃
    KAERI
    KAERI --- ---
    SPIKE411: Právě že kontext úplně chybí, v jedné větě tam je "My Dad has an engineering company" a dál už k tomu nic není :-( S tou Wiki to dělám taky, ale ten nápad s českým tiskem zkusím, díky moc za tip.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    KAERI: Je tam nějaký kontext, jako třeba obor, příklady reálných společností?

    Protože jinak můj postup je vygooglit si reálné engineering companies (anglicky) a podívat se, jak se o nich píše v českém tisku třeba.

    A nebo můj oblíbený postup je najít heslo na Wikipedii a podívat se, zda má článek českou verzi.

    Category:Engineering companies - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Engineering_companies

    Kategorie:Strojírenské firmy – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Stroj%C3%ADrensk%C3%A9_firmy
    KAERI
    KAERI --- ---
    Pěkně prosím, existuje nějaký elegantnější způsob, jak přeložit "engineering company" než "inženýrská společnost"? Na tu mi sice strýc Google sice nějaké výsledky vyhodil, ale nějak se mi to nezdá, používá se to běžně? V případě této konkrétní "engineering company" neznám přesné zaměření, takže zúžit to na "stavební firmu" nebo "strojírenský závod" nebo kýho šlaka to bohužel nemůžu. Díky moc za případné vhledy a hezký pátek všem.
    M1SHA
    M1SHA --- ---
    MAGUMI: Děkuju, už jsme to nějak opisem zmákli ;)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    M1SHA: Co třeba "bez formálního vzdělání"? Šlo by to zapracovat i někam do věty, jako např. "Nemajíc formálního vzdělání, musela si naše vzácná výtvarkyně hledat cestu k uznání bez pomoci akademické obce a mafie spřátelených galerií na webových stránkách instagramu, ťikťaku a onlyfans..." A kdybys to chtěla rozbalit víc, můžeš vytáhnout i autodidaktičku. :)
    M1SHA
    M1SHA --- ---
    RIP: trošku :) Každopádně děkuju!
    RIP
    RIP --- ---
    M1SHA: Kontextu neznaje, v anglině v drtivé většině případů artist není ani tak obecně umělec, jako konkrétně výtvarník. Výtvarný samouk už případně zní líp? :-)
    M1SHA
    M1SHA --- ---
    Ahoj, prosím, prosím, jak byste přeložili, že žena je "a self-taught artist" - nějakým hezkým, ale krátkým opisem. Doslovný předklad "umělkyně samouk" mi nepřijde ideální. Díky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam