• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    VOMAJDA: ne NO (nenajizdel do strelce), ale krajni nouze (najizdel do nekoho jinyho a strelec mu v tom chtel zabranit)
    SILENY_PES
    SILENY_PES --- ---
    Melo by to byt prinejhorsim klasifikovano, jako jednani v pravnim omylu (videl najizdeni do lidi, branil hromadne vrazde). To ze jeden ozraly se snazil vyargumentovat dodavkou sveho zfetovaneho pribuzneho je prilis divoka konstruce, nez aby se dala na prvni pohled rozpoznat. Soud by mel uznat, ze kdyz neco vypada jako kachna, kacha to jako kachna, je pravne naprosto v poradku jednat jako by to byla kachna.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    NJAL: podmínkou za co?
    Ten člověk zastřelil jiného člověka. Vidím tam dvě možnosti - buď jednal oprávněně a potom teda NO, nebo nejednal a potom teda vražda/zabití. Nějak tam nevidím prostor pro tu podmínku - uměl by mi to někdo vysvětlit?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    NJAL: On se nedoznal k trestnému činu vrazdy, ale k tomu skutku - jako "ano, strilel, zastrelil". Právní kvalifikace je potom na soudu ve výsledku
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    NJAL: 50 dalsich clanku cekalo, vis, jak to je.. :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    Vražda to nebude. Střelec z Chomutova může skončit i s podmínkou, říká advokát | Domov | Lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...podminkou-rika-advokat-1sp-/zpravy-domov.aspx?c=A170530_160038_ln_domov_rsa

    Ale jedna vec me tam zarazila, predpokladam, ze je to jen novinarska divna formulace ovsem:

    Sedmatřicetiletý střelec po činu dle svědectví utekl na nedalekou čerpací stanici, kde počkal na policisty. Ti jej později obvinili z vraždy, neboť se ke svému činu doznal.

    Kdyby zatloukal, tak by ho neobvinili? :-)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Priznavam ze na strelnici mi to nevadilo ale vecer doma jsem to na ruce citil. Asi pockam taky na nejakou gen2/sport edici.
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    diky
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RENDALF: asi v té podnikovce, jak píše Lucky nebo kdekoliv jinde. kde to mají. Nevím, kde to lidi kupovali, jen jsem už několik exemplářů mezi lidma viděl, takže to někde prodávat musí :)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    RENDALF: si zajdi do podnikovky u hlavniho nadrazi ne? a vem to cestou pres nejaky zelezarstvi se smirkem nebo mrkni jestli na to nejde nalepit nejakej talon grip/skateboard tape, pac me to sralo uz jen co jsem to na IWA drzel v ruce :))
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    CERMI_FOX: bude to asi muj prvni kousek, kde byste doporucovali nakup?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RENDALF: už jde, běhaj s tím lidi
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    MUXX: a kdy to pujde poridit u nas?
    NJAL
    NJAL --- ---
    Pisou tam o nejake svedkyni na balkone, tak snad u soudu bude i jine svedectvi nez jen to od pribuznych valcovace.

    Střelba v Chomutově obnažila potíže v soužití. Bratr oběti mluví o popravě - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/utok-chomutov-sidliste-0vx-/domaci.aspx?c=A170529_171753_domaci_jj
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    GILHAD: no mysleno tak, ze kdyz registrujes na noseni a sport slevu mi nedaji a kdyz jen sport tak to mam za 100
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LUCKYBSD: Tak v predpisu to je jen jako moznost, takze zalezi na uvaze toho ktereho soudruha zda ano a za jakych podminek... Ja to mel u pulky zbrani tak a u druhe naopak - v podstate nahodne.

    (Ale predpis nestanovi sport jako exclusivni podminku, presne dle litery by slevu mohl dostat "clen sportovniho klubu", co by to chtel na vsechno mozne, jen ne na sport - ci na cokoli, ale ne sport, nebot by porad slo o jeho zbran a on by porad byl "clen sportovniho klubu" - ale zda by to dostal, ci ne, to je na uvaze a libovuli organu)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    GILHAD: me rekli, ze to musi byt jen na sport, pak mi to daji za 100vku s kartickou (kterou mam), jinak 300 standardne
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    SHADDIE: Ja to mam zrovna tak - UK na sport,sběratelství,ochranu a nošení . A o tu hlaven uz jsem zazadal (taky ze stejnych duvodu) a pry to ma byt nejdyl do 14 dnu, ale muzu se zeptat i driv. Mam v umyslu se ptat kazdy uredni den (Po, St) neb jde jen o jedno narokove razitko a nekde to zvladaji na pockani, tak co bych se nezeptal. A az to povoleni budu mit, tak mam v planu koupit jeste ten den a jeste stihnout zazadat o technicak. Takze me zase pumpnou vo nejaky ty prachy, voni kseftmane jeden.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MUXX: a to je tak zhruba v kostce shrnuti proc si proste od cz pistoli nekoupim ac bych strasne rad mel ceskej kver, tak tenhle pristup je fakt spatne
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GILHAD: hade, to jsem nevěděl, já platil dneska 600 u uzi a galila...ale oba na sport,sběratelství,ochranu a nošení :-) máme radost, Vincente :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam