• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    MRTS
    MRTS --- ---
    BROUCINKA: Záleží na tom, co s ní chce dělat.
    Jestli pinkat do plechovek, střílet do terče, lovit škodnou, závody...

    Kromě Slavie mám tuhle:
    Vzduchová pistole Crosman 1377 American Classic 4,5mm | Zbrane-vzduchovky.cz
    https://www.zbrane-vzduchovky.cz/...istole/vzduchove-pistole-crosman/crosman--1377-american-classic/
    Jen jsem předělal mířidla, byly moc hrubé. Střílí přesně a je docela i silná. A hlavně je malá, převážet se dá v batohu.

    Klasika "zlatý střed" je Slavia 63x, třeba 634 - jestli ji ještě někde mají. Teď se snad vyrábí na Slovensku, pod jménem Perun 734. Jsou snadno dostupné náhradní díly.

    Diabolky kupuji od JSB. Kovohutě Příbram nechci ani vidět.;)

    ---
    Na pinkání do plechovek stačí i nějaká pistole na CO2 a ocelové kuličky.
    VACA
    VACA --- ---
    BROUCINKA: Ja jsem si kdysi daaavno pred lety a lety koupil tohle: https://www.zbrane-vzduchovky.cz/...duchovky-norconia/vzduchovka-norconia-co2-qb-78-deluxe_cal.45mm/

    Za smesne malo penez vela moc muziky. Streva uvnitr jsou licence crossman, puvodne zavodni flinta ktera se pred lety pouzivala na vrcholovy sportovni urovni. Pak to crossman rodal do ciny a tak je to v tehle puskach.

    Ma to stelovani tuhosti i zdvihu spouste, ja si to vysteloval na “brnknuti” takze si to clovek nestrhne a je to az nechutne presny.
    Kluci se svejma vzducharnama nejak strefovali terce zaveseny na provazku. Me uz to pak nebavilo a tak sem jim zacal sundavat ty terce, strefoval jsem s tim proste ty provazky na kterejch to viselo, jako prd. Vsichni nasranyc rudy zavisti a ja usmev od ucha k uchu. :D
    (Samozrejme mel jsem na tom optiku abych ty provazky vubec videl:D )


    A taky je to velmi tichoucka flinta.
    Jen to potrebuje co2 bombicky co se pouzivaj na paintball. Ale diky popularite tyhle platformy jsou na netu k nalezeni nekonecny diskuze o nekonecnejch moznostech tuningu tyhle pusky. A ruzny upgrade dily, i prepustaky na kivety apod..
    dokonce i ten revolverovej zasobnik se k tomu da sehnat.
    Uz sem dlouhy leta nevzduchovkaril, ale zlamovacku uz bych nikdy nechtel ;)

    RSZ
    RSZ --- ---
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    BROUCINKA: Ve vzduchovkach sedaji prekvapive utopit docela velke penize, zkus spis specifikovat jestli to ma byt jen for fun doma na dvorku pripadne jestli to ma byt konkurence schopne na nejakych zavodech. A idealne cenovy strop
    BROUCINKA
    BROUCINKA --- ---
    Mám dotaz na zkušené,prosím doporučíte mi vzduchovku?...je to dárek pro muže, tápu. Nějaký zlatý střed? Díky!
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NECROMAN: Hmm. Prý je špatné vydělávat na neprůstřelné tašce. Někteří lidé jsou podivní.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NJAL: trénujou je pro francouzsku, přední nejsou třeba :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    NECROMAN: A budou taky bulletproof frontpacks? :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NECROMAN: a nasledne bude nekdo prodavat ammo with improved penetration ;)
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    zeptam se kdyby nahodou nekdo neco, chystam se objednavat odsud
    https://accuracysolutions.com/accuracy-store/
    kdyby se nahodou chtel nekdo pridat (a idealne z Prahy a vyridit to :D )
    kdyby mel nekdo zajem, PM, casu to ma dost .. davam dohromady novy build
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    'Murica
    Demand for $200 bulletproof backpacks soars as students prepare to return to school | Daily Mail Online
    https://www.dailymail.co.uk/...d-200-bulletproof-backpacks-soars-students-prepare-return-school.html
    EZOP
    EZOP --- ---
    XMEDA: The
    MISERY
    MISERY --- ---
    A co ženský se ZP? Tam je šance, že je někdo bude chtít zdrogovat a ještě k tomu ojet vyšší, ne? :))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NELLI: to, že mám paranoiu neznamená, že po mě nejdou!
    NELLI
    NELLI --- ---
    hele kucí, víte vo tom, že paranoia je diagnóza, která vede k důvodnému odejmutí ZP, že jo? :)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Jeste ze nepiju..
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    GILHAD: "protože "statisticky vzato" se ten příběh stal někomu, kdo ZP nemá a navíc možná i kojenci a/nebo důchodci." tak to byla tak nejak pojinta, protoze proste bych rekl ze jsou mnohem pravdepodobenjsi rizika jak prijit o ZP, kdyz se tady resilo ze staci dvakrat blbe zaparkovat
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    SIRIUS: Rozlišoval bych akci "jdeme na jedno = ožerem se jak prasata" od "pozval jsem slečnu na skleničku a víc si nepamatuju" od někoho, kdo normálně dá to jedno a když se rozjede tak třeba i čtyři, ale pořád je schopný se na úrovni bavit o technických záležitostech s VŠ učiteli v jejich oboru.

    Navíc v příkladu nejde o spiknutí, ale o to, že se dotyčný stane obětí uspávačky, bez jeho vědomí a souhlasu je zdrogován (a okraden, což není podstatné, pachatelce šlo o jeho peněženku, nikoli zbroják či zbraně) a řeší se, zda kvůli tomuto přijde či nepřijde o zbroják, pokud jediné pochybení, kterého se dopustil, bylo, že neodhalil uspávačku dřív než se projevila. Nicméně prostě je (ač nedobrovolně) pod vlivem drog. A jak se k takové situaci postaví zákony a policie - přijde o zbroják z důvodu ztráty spolehlivosti, nebo ne?

    A celé je to v podstatě otázka - znamená být jednou pod vlivem drog (bez ohledu na další okolnosti) ztrátu spolehlivosti ve smyslu příslušných zákonů?

    Přičemž ten příběh okolo je ilustrace, že se do takové situace může dostat někdo i bez úmyslu a přímého zavinění.

    Takže "statisticky vzato" je v tomto případě nesmyslné, protože "statisticky vzato" se ten příběh stal někomu, kdo ZP nemá a navíc možná i kojenci a/nebo důchodci.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SIRIUS: " nez nejaky spiknuti za ucelem pripravit te o zbrojak :)" To jsem neměl na mysli. Prostě zjistíš, žes byl nadrogovenej a vypucovali ti kapsy. Pro jednoduchost předpokládejme, že ti ani nevybílili byt.
    Jak by ses zachoval? Můžeš vyměnit zámky a nahlásit ztrátu občanky. Můžeš podat TO. Nebo něco jiného.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    PIVECEK: což o to, probrat se jen s kocovinou je ještě dobrý, horší je, když se probudíš s kocovinou, hrozně tě bolí prdel a vůbec netušíš proč a jak ... :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ERGOSUM: jako sme v cr, takze rekl bych ze pokud se po akci "jdeme na jedno" probudis vedle kontejneru bez penez, klicu a obcanky je statisticky znacne pravdepodobnejsi ze z toho nakonec byl akorat slusne vydarenej vecer, nez nejaky spiknuti za ucelem pripravit te o zbrojak :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    ERGOSUM: Kdybych mel podavat TO pokazde, kdyz se proberu s kocovinou.. :D

    Pratele, ocenuji samozrejme zdravou imaginaci, ale zas bych to neprehanel.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SHADDIE: No tak to by mě zajímalo. Uberu konspiraci jeden krok. Držitel se probudí vedle kontejneru, bez peněz, bez klíčů a bez občanky. Poslední co pamatuje, jak platil tu jednu sklenku. Má pocit, že takhle divně mu není z pití.
    Bylo by pro něj s ohledem na stav justice a orgánů vhodné, aby hlásil, že se pravděpodobně stal obětí trestného činu?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    SHADDIE: tak o tom žádná, ale ta diskuze začala tady ZEPHEER: tím, že pokud policie narazí na zfetovaného držitele (ale bez dalších podmínek), zda je to automaticky ztráta spolehlivosti (což IMHO ne, pokud není prokázáno opakování a úmysl - jakože věřím, že ve většině případů tam obojí bude, ale nikoli naprosto nezbytně nutně ve všech)


    XMEDA: Tak to asi taky většinou ano, ale nikoli nezbytně nutně - slyšel jsem o více párech, kde jim aspoň nějakou dobu fungovalo beproblémově, že kdo s kým spí je jeho věc (pokud tím například výrazně neohrozí společné jmění, nebo pokud tím neohrozí občanství toho druhého získané právě na základě sňatku, nebo ... prostě někdy je manželství pouze ekonomická či formální záležitost, někdy tam jsou hóódně zvláštní vztahy, někdo to má hozené tak, že tělesný sex je nepodstatný, ale běda, kdyby se zamiloval, někde je jeden sexu neschopný, ale nechce toho druhého trápit a tak dokud se to prokazatelně neprovalí, tak to toleruje ... by ses divil, jaké všechny věci se člověk během let doslechne a jak jsou někteří lidi různí). Nemluvě o tom, že v tom příběhu stejně mohl figurovat svobodný a jeho spolubydlící, rodiče nebo kdokoli jiný, u koho lze bezpečně nechat klíče, takže nedojde k jejich ukradení slodějkou a možnosti zneužití a tudíž nedostatečnému zabezpečení zbraně. Nebo může klíče od trezoru se zbraní uchovávat v trezoru na kód, nebo tak něco.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam