• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    NJAL: ty zamrzli v devadesatkach, si tam zavolej jedine
    NJAL
    NJAL --- ---
    Trosku me stve Avim, maj web, ale neni na nem ani zminka o uzavreni nebo otevreni.
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    Střelnice Spořilov:


    Přátelé, dočkali jste se a 27.4. otvíráme. Zatím první týden provizorní provoz jen pro držitele ZP v roušce a bez doprovodu. Podmínky budeme samozřejmě aktualizovat, jakmile nám to stav a vláda umožní... Rezervace jsou otevřeny...
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    Marně hledám stránky a kontakt na střelnici v Rudě. Poradíte někdo? Je to vůbec pro veřejnost?
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    KENJIRO: proboha...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Tak jsem podstoupil to utrpení a přečetl si připomínky Ligy Libel ke konsolidaci zbraňové směrnice.

    Když pominu, že jsou všechny mimo mísu (v LL zjevně nikdo netuší, co znamená pojem "konsolidované znění"), tak jsou už na první pohled psané velmi odborně a inteligentně.
    Už na druhý pohled jsou stylem CtrlC + CtrlV vykradené z české žaloby.

    Jo a už mám zpětnou vazbu, že Češi jsou už zase za absolutní kretény, co neumějí ani číst.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CHROSTISTKO: tak pokud budeš sestřelovat rychle pohybující se cíle, tak asi praktičtější budou:)

    Pak dej vědět jak jsi spokojen se zpracováním a tak, za ty prachy to nevypadá špatně.
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    REDSNAKE: Já nakonec vzal z Jebaje Atlas style. Jsou na lištu, lze s nimi sledovat cíl.
    6.5 - 9 inch NEW Atlas Style QD Tactical Bipod Adjustable Pan Tilt Hunting Bipod | eBay
    https://www.ebay.com/...ipod/153848849904?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
    Přijdou mi takové praktičtější.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Magnum střelnice (Praha) se otevírá: Ve čtvrtek 16. 4. zahajujeme zkušební provoz střelnice - přečtěte si přiložený dokument ( http://www.magnumpraha.cz/ozn/zpstrelnice.pdf )
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    NAVARA: Trubka je duralová, celkem masivní a drží to v ní nahoře dva gumové kroužky, nasazené v prodloužení rukojeti, v drážkách. Dole je čepel zasunutá ve vložené polyamidové trubce, která sahá asi do čtvrtiny hole, vzato zespoda.
    Cena není malá, já to "vymlsnul" v akci kolem 2,5k, ale i tak. Čepel vypadá moc dobře, trubka taky, jak je uvedeno výše, nicméně, mínusy: 1) botka hole vydrží hovno, zjevně se nepočítá s tím, že by se o to někdo fakt opíral. Už tam mám třetí. 2) V botce musí být otvor, aby při tasení nevznikal podtlak. To ovšem znamená, že otvorem vzlíná do trubky vlhkost, což nevadí čepeli, ta je nerez, ale odlepilo mi to tu plastovou vložku. Vyřešeno pořádným odmaštěním a vlepením, teď to drží. Zvuk to tlumí, nezvoní to, ale když víš, co máš poslouchat, tak slyšíš, jak čepel při chůzi jemně klepe do plastu. 3) Gumové kroužky sice drží čepel v holi, ale pokud botkou zachytíš třeba o schod v tramvaji a trhneš, vytasíš nechtěně uprostřed ranní špičky a ostatní "kaštani" trochu čumí :-) Nemá to zajištění.
    Celkově je to ale pořádný kus kovu a mohu se o to opřít i já, se svou prostorově výraznou postavou a hůl se ani nehne.
    Čepel je ostrá (trochu jsme jí přibrousil do stavu "holí to chlupy na předloktí") a věřím, že by fakt zvládla to, co ukazují na "trubce". https://www.youtube.com/watch?v=EL0Y-GhU2Io&t=197s
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    ELWERINE:
    KASUMI: No tak moje VAR taky kolovala jak po našem kanclu tak po helpdesku, protože obchod kde jsem jí koupil byl pár set metrů od práce. Pak už jsem jí tam měl jen jednou při převozu.
    A když jsem odcházel, tak rozlučka byla na venkovní střelnici s asi 15 lidma, kde si jí pak mohli zkusit i přes protest správce, že je to hlučný. Třeba to na někoho mělo stejný efekt jako když nás vzal šéf na střelnici, udělal jsem si pak papíry.

    V nový práci jsem teď 2 roky, na zbraně přišla řeč asi po 2 měsících, zmínil jsem že papíry mám.
    Ale že nosím a kde/jak věděl jen jeden, protože si čerstvě udělal papíry, tahal rozumy a občas jsem ho vozil autem mimo Prahu, tak jsme se o tom bavili a i dostal G26 do ruky.
    Šéf se to dozvěděl až teď při pandemii, protože jsem nějak zmínil, že jsem nestihnul dokoupit náboje.
    Což je vtipný, protože v životopise to mám (v český verzi, v anglický ne).
    I když už mu jednou byl divnej velkej náboj (tuším že to je ta ruská 12,7) na stole, co daroval bejvalej šéf.

    No a teď mi virus zabil kontrakt na kterým dělám, tak se rozhlížím po něčem jiném a zákaz vnášet zbraně do budovy je jeden z parametrů při výběru. Vhledem k typu práce a vodách ve kterých lovím by bylo fajn aby tam nebyl (abych ho neporušoval) a nebo se holt budu muset natvrdo zeptat, zda to tam mají a jak moc velký problém by to byl. Hodlám to ale řešit tak, že si před potvrzením zaměstnání vyžádám bezpečnostní směrnice.

    Mimochodem ačkoliv jsem byl venku za poslední měsíc asi jen 6x (=autem někde), tak 2x došlo k drobnému incidentu, který s velkou mírou představivosti mohl v extrému znamenat, že bych nenosil zbytečně.
    "Některý lidi se chovaj nějak divně."
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    HARIUS: Je ta čepel nějak ukotvená? Viděl jsem CS model, kde to při chůzi cinkalo a dost mne to i s ohledem na cenu zarazilo…
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ELWERINE: Psal jsem už vedle, nosím neustále TCP tak, že neexistuje možnost prozrazení. (pouze rám, nebo šacování :) Nemůžu si dovolit aby v práci pistoli někdo viděl, bylo by to strašný halo...

    To že mám v práci "občas" pistoli, ví šéfová pobočky kde máme kancl. Abych splnil "držení" když nechám pistoli v trezůrku co mám v kanclu a kolega.
    Minimum lidí ví že mám zbroják. Když na to přijde řeč a člověk je v pohodě tak jim řeknu že mám zbroják. Jinak ne. Pár sem jich už vzal i na střelnici.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CHROSTISTKO: Dneska mi dorazily od strobla caldwell 6-9” s kloubem. Vypadaji fajn, jeste cekam na adapter z mlok na swivel.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Administrativa v záležitostech zbraní a střeliva za současného nouzového stavu - LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
    https://gunlex.cz/...-administrativa-v-zalezitostech-zbrani-a-streliva-za-soucasneho-nouzoveho-stavu

    Tak oficiálně potvrzeno, že distanční obchod se může.
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    Poradíte mi nějaký nožičky k malorážce od Číňana? Chci s kloubem a nic hezkýho jsem nenašel.
    NJAL
    NJAL --- ---
    HARIUS: "Vy jste same prekvapeni, pane Bagginsi" ;-)
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    No, my to máme v práci na pikaču, protože jsme v budově, která patří státní tiskárně cenin, tak zbraně nehrozí, tím je ovšem naštěstí myšleno jen palné. Protože jsem po operaci, nosím tuhle hůl: https://www.cold-steel.cz/heavy-duty-sword-cane
    :-)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    Nejlepší byla maminka, když jsem si kdysi vzal práci domů a doma v hale postavil na nožičky PK... "CO TO JE?"
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: taky jsem mela uz v kanclu.. (i pres zakaz vnaseni zbrani v radu budovy).. a kdo vedel/tusil, prisel obdivovat :)) a u spousty me pobavil takovej ten vyraz asi jak u tveho sefa "tvl ona si nedelala srandu a fakt ma zbran! a samovrazdici kulomet urcite!" :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam