• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    GIOMIKY: živím se Funkční Bezpečností na úrovni a proto ti mohu jako expert na bezpečnost říci: nikdy nikde neexistoval, neexistuje a nikdy nebude existovat žádný "100% blbuvzdorný systém", a to v řádné oblasti lidské existence.
    GIOMIKY: na soudech je k tomu zhruba 10-20 členů ozbrojené ochranky. Buď tak laskav a pronásob si počet všech škol v ČR číslem 20, pak se podívej jaký je vůbec k dispozici počet kvalifikovaných pracovníků v této roli, a zamysli se nad možností blue-on-blue útoku, zejména když by tak zoufale nabírali. Malá ukázka toho, proč bezvýhradně platí co píši výše.

    GIOMIKY: Bleskově:
    1) a víš, že v okruhu 1000 yardů od všech škol v USA jsou gun-free zones?
    2) a víš, že jako "children" tyto statistiky započítávají i 17-leté gangstery, kteří představují nějakých 70-80% veškerého "gun violence" v USA?
    3) a víš, že do roku 1934 si každý Američan, včetně dětí, mohl koupit opravdický kulomet poštou - a počet školních masakrů kulomety byl nula? Tohle se rozjelo teprve v 90. letech v přímé souvislosti jednak se vznikem gun free zones a jednak s mediálním pokrytím kabelovkou a copycat crimes.

    NAVARA: tak mě pro diagnostiku bohatě stačilo, že neironicky používá obrat "útočné zbraně". Více netřeba říkat, je jasno. Takový člověk sem nepřišel diskutovat, nýbrž hlásat svá dogmata, jak hezky shrnula KASUMI.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BEARPAW: Co se mu nehodí do světonázoru, přeskakuje :)
    BEARPAW
    BEARPAW --- ---
    GIOMIKY: pozri si prosim pekne rozhovor s p.Cernym, je tu kusok nizsie a zamysli sa
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX: No, na ty potraviny občas dojít může :o
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ERGOSUM: na strelnicich se uci pucovat podlahu a zachod zubnim kartackem, salutovat nebo krast potraviny? :-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    BAAL: ano, týká se to legislativy, je příliš benevolentní, nic jiného, než sdělit tento názor jsem nechtěl.
    BAAL
    BAAL --- ---
    GIOMIKY: Opakovane jsem ti sdelil, ze toto auditko je o zbranich a legislative s nima spojenyma, neni o tvojich nazorech od toho je auditko nemoderovana diskuze.

    Pokud opravdu jsi ucitel na filde, tak me facinuje ze nerozumis tomuto rozdilu.

    Tvuj nazor me ani nikoho tady nezajima, pokud nebude k tematu.

    Tvoje pocity ohledne uveru a psychickych onemocnenich a dalsich tematech prosim res v auditkach k tomu urcenych.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    BAAL: Proč mi, furt dokola mažeš můj názor? Je nevhodný? Jsem si na 100% jist, že do téhle komunity patří:
    "Zastávám názor, že by se mělo předejít incidentů vyplývající z úvěrového nákupu útočných palných zbraní za milión korun duševně labilnímu člověku."
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    LONESTAR: U těch běžných policajtu maj chybu v desetinné čárce :-D
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    NAVARA: no nevím - teď jsem někde (Korecký?) zaznamenal, že běžní policajti 200, speciálové 400 ročně (což je moje 1-2měsíční spotřeba)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    A teď si vem, že policajti, vyjme speciální jednotek a těch co dobrovolně cvičí ve svém volnu za své, jich dostanou celých 20!
    NJAL
    NJAL --- ---
    LONESTAR: To ja zase nemel bodakovy utok a zakopavani (ano, moje zvs byla na pomery velice prdacka) :-) Nicmene bodaky jsme pouzili alespon pri tech strelbach jako urcity kompenzator.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    NJAL: tak já byl jen pětimetr, takže jsem ostré střelby zažil jenom jednou :)
    Zásobník slepých a bodákový útok na hromadu hnoje v poli za sborového křiku "Hurá!" (a následný pěší přesun celé čety s kosama přes rameno po silnici 1. třidy) jsem měl taky :D
    Ale těch 2x5 Lugrů ročně je aktuální stav praporčíka z povolání (OK, je to technik od letadel - ale i tak...)
    NJAL
    NJAL --- ---
    LONESTAR: Koukam, ze jsem na tom byl lepe, ja dal za rok celych 9 ran z kosy, pred tim v ramci seznameni s kosou jeden cely zasobnik slepych a pak jeste jeden pas z UK59 v lehke variante. :-)
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    HARDCABB: to jsou ty mééééédiální zkratky...

    ERGOSUM: střelby 2x ročně po PĚT ran tě fakt hodně naučí :D (a to jsem ještě ZVS absolvoval - svobodník v záloze :))
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    Mne se libi jak je tam veledulezitej ten uver za milion, jako kdyby obycejna .223 AR kopie za 15000 neudelala uplne stejnou paseku
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Když slyším od žen ten výblitek "Vojna dělá z chlapců muže." opáčím "A nevěstinec dělá z dívek ženy."
    Bohužel mám díky svému ročníku nezprostředkované informace.

    Učitel by měl vykládat o tom, čemu rozumí.

    Doporučuji nastudovat incidenty a nehody při základní vojenské službě. Být na posádky stejný metr, jako na střelnice a střelecké školy, nedožila se pádu režimu "jediná" (ty uvozovky jsou projevem opatrného připuštění, že neznám vše a tak to nemohu s klidným svědomím zcela vyloučit.)

    To co se naučíte na střelnici nebo dokonce na soutěžích s přehledem nahradí co naočila Základní Vojenské služba v ČSLA (Čti vojna toho naučila jen málo. A cena za to byla příliš vysoká.)

    Pokud však v něčích očích ze mě dělá absolvování ZVS pramenem moudrosti a žijícím bohem, potom:
    A já vám pravím! Běžte s pokusy o vskříšení povinné vojenské služby do dev/null. AMEN
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    GIOMIKY: hrát šachy s holubem většinou ostatní brzy omrzí...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    BAAL: Přijdu si, jak za komunistické normalizace. Sportovní střelbě zdrar.
    BAAL
    BAAL --- ---
    ---

    Konec
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam