• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SAMOUT: Takže to nejsou ty samé nože. Co mě dost udivuje je fakt, že se mi nepodařilo najít žádnej shop mimo Švédsko, kterej by tyhle nože prodával.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    XMEDA: me jde o to to jebnout na stul a brousit. to co popisujes je vice mene freehand a to delam uz ted s tryanglem
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SAMOUT: I dont think its the same as Shiro Kamo AS. AS is commonly used to describe Aogami Super steel. Our knives use Aogami#2 which is also a magnificent carbon steel.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LEXXA: no mam v jedne ruce brousek a v druhe kudlu.. a kdyz jsem na tom potreboval srazit hranu schf36 do rovnomerna, tak jsem to jebnul na prkno se dvema spalikama hotovyma za 3min..

    Jak budes chtet velkej kamen na pohodlny drhnuti kudly obouruc i s drzakem, tak jsi cenove o rad vejs.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    XMEDA: drzak to ma? nebetycne me sere kdyz mi ten sutr ujizdi
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LEXXA: kup v bauhausu brousek na dlata... stoji cca tri stovky a mas tam 1000/3000grit.. tescoma se na tom da udelat tak, ze holi.
    EDAK
    EDAK --- ---
    LEXXA: pokud te neuspokoji obycejny brousek na kosu, ktery je levny a na blato z tescomy u ktereho nezalezi na ostrosti staci, tak se da doporucit to co uz to parkrat probehlo. jenom si na to musis chvilku pockat http://www.aliexpress.com/...e-Sharpener-Sharpening-Grinding-Stone-Whetstone-T6310W/32323199315.html
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    muzete mi poradit nejake extremne levne kameny s drzakem?
    budu brousit blato z tescomy, poradne noze v kuchyni nemam a neplanuji.
    beru to ciste jako meditacni cviceni a ostrost noze nakonec neni rozhodujicim faktorem.
    pred lety jsem byl na workshopu u prazskeho shachtena na zidovske obci takze si troufam tvrdit ze vim asi tak nejak priblizne jak brousit.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Tak mail do cleancut.se napsán, uvidíme co z nich vypadne. Rozhodně tu budu informovat o tom co jsou ty Black Dragon nože vlastně zač.
    EDAK
    EDAK --- ---
    ELPASO: to je presne to k cemu jsem dospel taktez, tak se zeptam az doma takova castka za "blbej nuz" projde :)
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    ELPASO: stravenem online! :)
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    EDAK: dojdes k tomu, ze 2k je proste malo :))) po dnu stravenem s HENNYVILLE objednam kudlu za 250USD a hotovo :D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MANFRED: ma to kolega, je to tenucky tak akorat na krajeni salamu.. nemuzes s tim poradne seknout, bodnout ani zapacit. 4116 Tanto je proti tomu zlaty..
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    XMEDA: Proč myslíš, že byla horší? Blbě se s ní páčilo?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MANFRED: ale stala za prd
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    XMEDA: Dřívější nedlátoidní verze se mi líbila.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    HENNYVILLE: Jasny, me akorat znepokojuje ten cenovej rozdil, a to u vsech Shiro Kamo AS nozu, nejen u obou gyuto. Protoze tam by stalo za to koupit i ten 9,5 cm vykostovak a 14 cm petty (to se rekne cesky jak?), pokud se jedna o dobry noze (podle tvych zkusenosti s R2 snad jo).
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    SAMOUT: podle me sou stejny, vahovej rozdil muze byt i kvuli rozdilne rukojeti. tydle noze nejsou nikdy dva stejny. napis mu a on ti rekne kde je rozdil, pokud nejakej je.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    HENNYVILLE: Ještě připomeň tu hroudu oceli na trnu, která mi i na kotoučovce dala docela zabrat, než zmizela :D
    KURE
    KURE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam