• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    INSOMNIA: SIRIUS: Kluci, diky za rozsireni obzoru, nevedel jsem, ze vyvrtka je i dnes tema. Ale rozumim vasi bolesti, me na MUT obcasne stve nepritomnost otviraku na konzervy. (To v armade uz dneska nemaji konzervy, huh?)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SIRIUS: Jeste Style PS, jestli nemas! :-) Az nekam poletis, tak mi podekujes :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LAUNCHER: ha koukam inovace proti xe6 co mam todl eje lehci a ma to vsechny minimalni nutny casti - pruser je ze malokerej naradak ma vyvrtku, a todle je v te vaze parada, to si hnedka musim dva vobjednat :)
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: *charge tti mají vyfocenou z opačné strany než wave. Jinak by na první pohled vypadali moc stejně :D
    VACA
    VACA --- ---
    INSOMNIA: nemyslim si, že zrovna mujnuz.cz by prodava nějaké padělky.

    Jinak já bych se taky přimlouval za wave. Né snad kvůli tomu že ho sám mám, a nakonec vytlačil i mé edc nože, což mě trochu štve, ale už jsem toho začal mít po kapsách moc prostě n. (ještě tam nosim svítilnu, bez tý nedam ani ránu)
    Já ho teda koupil z druhé ruky asi za 15-1600 s tím, že ho pak věnuju jednomu členovi v rodině. Bohužel člen "ostrouhal", prtože já záhy zjistil že ta věc musí zůstat v mojí kapse... :D
    Nosím ho jen volně loženej v kapse. Velikost supr, váha se ještě dá. Tvar je taky dobrej, zaoblený hrany apod, takže to nepůsobí žádný nepohodlí ani nemá tendence kapsu proděravět.

    TTi je především jakože "prémiovej model", ale jinak se oproti wave vlastně moc neliší. Má navíc pouze: crimpovací prohluběň jednoho standartu v čelistech. A řezací hák, kterej je jen probroušená prohlubeň do zubatýho nože. Osobně jsem rád že to tam nemam, zubatá čepel je tím oslabená a už jsem to párkrát viděl ulomený.. Což u LM neni zas takovej problém, na všechny jejich modely je stejná záruka, 25let..
    Dále pak je tam rozdíl v oceli na čepeli hladkýho nože, je tam lepší s30v..
    A jako poslední, však největší rozdíl jsou ty titanové příložky. Ale že by to mělo nějakej dopad na korozi, s tim bych byl opatrnej. Jsou to jen dva pláty titanu přišroubovaný ke stejnýmu plechovýmu skeletu jako má wave. Takže jestli bude v podmínkách kde by reznul Wave, bude reznout i TTi. S tim rozdílem že na wave to bude vidět z venku, kdežto TTi bude rezavá uvnitř...
    Jedinej benefit teh titanovejch příložek bych viděl v pevnosti. Trochu to podpoří tu konstrukci. A je to hezké, ale jinak toho moc nepřináčí. Dokonce i vnější ozměry a váha je u TTi větší než u Wave. (dáno tím, že JE to v podstatě Wave na kterém jsou navíc přišroubované titanové příložky)


    S tím modováním leathermanů to neni zas až tak jednoduché. Protože samostatná želízka se blbě scháněj, téměř nejsou.. Za to může ta jejich 25let záruka, takže jich na trhu poškozenejch na díly rozebranejch moc neni.. (co sem vysledoval tak spoustu tech moderů na tech velkejch slavnejch fórech ve světě jsou magoři, který jsou schopný si prostě koupit dalšího leathermana jen proto aby z něho vyndali to jedno želízko:)

    Ohledně crimpovacích čelistí na wavu, viděl jsem je, jeden čas to s tím prodávali. Pak to ale dali pryč pravděpodobně právě kvůli tomu aby se charge víc lišila..

    Sites-Leatherman-USA-Site
    https://www.leatherman.com/...re/Sites-Leatherman-USA-Site/default/Compare-Show?category=multi-tools
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    LEON_KOWALSKI: BTW cim to je, ze na mujnuz.cz jsou ty Leathermany o tolik levnejsi v porovnani s ostatnimi? Nemuze to byt nejaka kopie nebo druhorada kvalita?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KALIF_WH: jojo, ja mel toho rebara v dobe uvedeni za cca 45$ shipped, ted stoji 60 neco dolaku a u nas vic jak 2,5k :D
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    KALIF_WH: No, to je bohužel u všech Leathermanů ...... a to o dost
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LEON_KOWALSKI: jenom ta cena mi prijde trochu jinde nez za co se prodava v CR .-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    a hele, Wave je z dlouhodobého hlediska nejpopulárnější (asi se není co divit, zlatej střed)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LUCKYBSD: Jeste na to prijdes :-) On se siri, dorazi to i k Tobe :-) Mmj je to i proste dalsi hezka hracka :-)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LAUNCHER: my co mame Tapco komorove vlajecky slouzici i jako vyrazec pinu ARka, tak MUT uplne nepotrebujeme :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEON_KOWALSKI: Tohle 2x mesicne :-) Ale s duct tape pres ten cep, abych ho neposkrabal :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEON_KOWALSKI: Jestli chces tool i nosit na sobe, tak na to MUT fakt neni. To si ho nech u tech zbrani pak :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEON_KOWALSKI: Ano i ne. Kdo narve to kladivko/otvirak na lahve timhle stylem do me AR10, zaplati skody na pusce :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEON_KOWALSKI: LEON_KOWALSKI: Vyrazec je vyrazec. Jestli tim vyndavas cep zbrane, nebo cep z neceho uplne jinyho, je prece jedno. Bronzova skrabka ditto. Nekdo s tim skrabe bordel ze zbrane, nekdo z treba z grillu. Ty ostatni veci nevim co jsou a to ho mam nejaky cas :-) Asi opet neco normalniho, co se da vyuzit shodou okolnosti i nejak jinak.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    tohle by třeba s mým TTi udělat nešlo


    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LAUNCHER: Já to modifikovat nebudu. Až dodělám zbroják, tak si ho koupím tak jak je :-)

    Na práci mám TTi a taky X+ od Victora, MUT bych měl u zbraní.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LAUNCHER: ono stejně - nástroj na zaseklé nábojnice, adaptér na čistící kartáček, nástroj pro rozborku zbraní, (pomiňme škrabku karbonu), to dělá z 16 nástrojů 13 (případně 12) na "normální" použití :-))

    Ale zase z TTi bys těžko vyčistil hlaveň pistole, všechno má svoje pro a proti :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEON_KOWALSKI: To si ho klidne kup. A pokud bys nechtel to bronzove skrabatko nebo vyrazec (ale jak rikam, vyuziti proto je vic nez dost i mimo zbrane), tak si tam dej misto toho neco jineho. Cely MUT jak je rozebiraci, tak si to lidi moduji a davaji si tam jine nastroje misto tech puvodnich. Hezka hracka to je :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam