• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    JOSEF_K: Cili pomaly a svetly bahno. Diky )
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    HENNYVILLE: Podle barvy a struktury bych to horní jemnější tipoval na rozsutec, to druhý bude taky nějakej pískovec.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    RSZ: ja si v roznove kupoval asi 4 roky zpatky ve skanzenu dlatka rezbarsky :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    RSZ: To vypada na neco prirodniho, nebo se pletu? Jaky sou z toho vysledky? Je to rychly? Tvrdy? Jakou to dela barvu bahna? Svetlou, tmavou? Dik za odpoved.
    RSZ
    RSZ --- ---
    REDSNAKE: koupenej ve stánku s dlátama v roznově, ale zajeď si tam na víkend, je tam hezky:)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RSZ: Kdybys dal aspoň odkaz nebo kontakt, kulišáku! Hezkej, za kilečko, ať slouží
    RSZ
    RSZ --- ---
    lítaj tady ty japonský kameny za tisíce, tak se musím pochlubit tím svým - za kilo od valašskýho řezbáře;)



    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    Dárek k narozeninám, výroba komplet (skoro)švagr. Je to teda dost macek (~ 28 cm celkově), ale mám docela lopaty a drží se mi krásně :) Střenky měly být podle původního plánu G10tka, ale polotovar co přišel byl prý dost k hovnu, tak nakonec jsou naprosto originál i ty. Není to žádná highend princezna, ale chtěl jsem velkej bezúdržbovej (ocel N690 pokud se nepletu) a univerzální nůž.
    Teď jenom přemýšlím jestli kůži / kydex nebo třeba corduru.


    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    FINSON: rekl bych ze za tim muze byt i defekt pri vyrobe.
    FINSON
    FINSON --- ---
    HENNYVILLE: Asi, neřešil jsem to. Bral jsem to ze zvědavosti, další už bude čistokrevný Japonec.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FINSON: proc to ma zakulacenou tu patku ? Aby jsi nedokrajoval nebo co?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    TWISTRABBIT: za 500 asi ne. ale pokud bys nepatrne pritlacil..
    Samura 67 Chef's knife Gyuto Aus-8 Coltello Giapponese | eBay
    https://www.ebay.com/...us-8-Coltello-Giapponese/142721952660?hash=item213ae42b94:g:wv0AAOSwc6JagdOd
    Coltello Giapponese Samura Harakiri Nakiri Japan Chef's Knife 17 CM | eBay
    https://www.ebay.com/...-Japan-Chefs-Knife-17-CM/282576330470?hash=item41cadc9ee6:g:gGYAAOSwa51ZbeQ9
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    ahoj pánové, mám takovej dotaz, občas tu vídám japonský nože do kuchyně, tuším, že tu někdo v historii také dával nějaké levnější verze - třeba za 500, ale netuším, kdo to dělal. Neměli byste nápad na nějaké "japonské" nože střední velikosti, vlastně spíš na zeleninu, co by byly třeba tak za 500? Díky moc
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LAUNCHER: Bublinkovy obalky a krabice z farnellu, velky stehovacky krabice, plastovy vazaci pasky nebo nylonovy popruhy to kraji krasne, i na medeny draty a sundavani izolace dobry, klacky se s tim taky dobre rezou... a na chleba je to stejne kratky a tlusty. Ale bez obav o spicku s tim probodnes a rozriznes klasickou plechovku s babisovyma parkama.

    A to my velky tanto od CSka je i na jidlo bez problemu, protoze je trochu savloidne zahnuty a dost dlouhy i na bochnik nebo meloun.. ale co mam ten SCHF36 demolicni ingot od Schrade, tak tanto ven moc neberu a setrim si ho na cernej den.



    Takze zalezi co si predstavujes pod pojmem krajeni .)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    XMEDA: Jakou mas pls zkusenost s tou American Tanto cepeli? Premyslel jsem, ze bych si koupil uz i neco jineho nez drop-point, ale bojim se prusvihu, zejmena pri krajeni.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    XMEDA: 1) Hloupa zena je tez vyrazne jednodussi nez chytra zena, presto preferuji ty chytre. Ne vzdy je jednoduchost vyhodou.

    2) To je prave ten problem. Zatimco DA OTF nebo Warlock ovladas palcem na zavreni i otevreni, tak na "bezny zavirak" musis delat ruzne srandovni pohyby celou rukou. Neni bez zajimavosti, ze neuspesny pokus o zavreni bezneho zaviraku snadno skonci porezanim se.

    3) Majitele OTF je nerozebiraji na myti casteji nez jednou rocne. Za rok uz budu stejne u jineho noze, takze me to nejspis nepotka nikdy.

    4) Bezne zaviraky me nudi. Asi tou jednoduchosti. Ale Sebenza doma zustane, jeji cas v rotaci EDC nozu jeste prijde.

    Jedna vec mi na techto designech vadi. Mam tu krasny modry Benchmade Bugout, ktery priste pusobi jako levny neagresivni plastacek. Prestoze by ty OTF sli snadno stylizovat / maskovat do utility nozu ze skladu, tak jeden vedle druheho jsou ukricene. Skoda.

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LAUNCHER: Beznej zavirak je primitivne jednoduchej. Nejakej framelock a jsou to prakticky dva kusy pasovinky a mezi tim cepel. Nema se na tom co pokazit, funguje to furt stejne a na umyti to ani nemusim otevrit, natoz rozebirat :D

    Tyhle otviram i zaviram jednoruc levou i pravou (jen v ruce, palec otevre, ukazovak s palcem zavrou), pokud to u nejakyho nejde a jsou potreba dve ruce, nebo s tim nejak machat nebo to zavirat o nohu, tak je blbe navrzenej :)

    Ale tak jasne, tisic lidi tisic chuti :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    XMEDA: Tohle vyplachnes teplou vodou se saponatem a vytece to uplne stejne. Pri pootoceni to ma diru v cele delce rukojeti.

    Pripadne nevim jak tohle, ale muj OTF Benchmade Phaeton viz nize jde normalne rozebrat, vcetne standardnich drazek sroubu (ne custom jako na Microtech).

    Bezne zaviraky me uz nebavi, jednak technologie z doby klacka, druhak se vsechny do jednoho prilis obtizne zaviraji a 90% neprakticky otevira. Chapu ze rekneme Umnumzaan vydrzi co nevydrzi lecktery fixed blade, ale kdyz jsem videl co vse prezije OTF Infidel, nebudu od noze nikdy potrebovat vetsi pevnost.

    Jako se vsim, YMMV.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LAUNCHER: zajimavy to je, ale po zavreni spinavyho bych to cistit nechtel... zaviraky co mam jen vyplachnu horkou vodou a vsechno vytece
    WASAN
    WASAN --- ---
    Tenhle kousek jsem dostal od kolegů z práce, když jsem po třinácti letech končil ve firmě
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    The Smoothest Switchblades Ever? | Knife Banter Ep. 55
    http://www.youtube.com/watch?v=7RoUyOfbrm8
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam