• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    HENNYVILLE: já opravdu doufám že se někdy ta sešlost podaří a já nějaký ty čepele uvidím, protože vidět jejich "křivost" by mi možná ulehčilo spánek
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    NOMAAD: Uplne v pohode, vyjmecne nereju :-)

    Jen aby to nebylo pochopeno spatne s tim oznacenim Low end. To co je v Seki ubouchan rucne, je skvele zakaleny, heat treatment tam umi. Ale to, za co se plati u JP kudel nejvetsi peniz je fit&finish. To, jak je kudla celkove zacistena, nema ostry hrany, aby byla co nejmin kriva, protoze sou krivy vsechny z toho co mam doma snad krome Kato. Za jakykoliv povrchovky at uz na honyaki nebo kasumi se plati stovky dolaru navic. Srovnani kirehy na kamenech aby to nemelo zadny probrusy/low spoty to stejny. Ja kdyz vidim, v jake uprave se prodavaji napriklad Ikeda Honyaki ve statech ktery se prodava jako “mirror polish” za 1200-1400 usd kde je to buffer/pasta, prace cca na 5min a pak treba na jednom eshopu v Hong Kongu kde je taky uvedeny Mirror finish, ale to uz je uplne jina hra a tam je to opravdovy zrcadlo rucne lesteny na uchigumori, na kamenech srovnana kireha atd, cena 2000-2400 usd. Stejna ocel, stejnej kovar, stejne zakalena, stejnej brusic jen rozdilne dolestena, upravena.

    Pristi tyden mi maji prijit dve gyuta od Ikedy. 1. je san mai aogami super 270mm, 2. je honyaki aogami 2 270mm tak sem zvedavej v jake to bude kvalite a jak moc zase budu nadavat )
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    HENNYVILLE: Jak rikam,jsem laik a proto jsem si spletl Seki se Sakai.Vyletu,i kdyz pracovniho si uzivam velice.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    NOMAAD: Seki je centrum prumyslovyho nozirstvi v JP. V podstate veskerej low end se dela prave tam. Nas zajimaji mesta/vesnice jako je Sakai, Sanjo. Nejlepsi shopy s kudlama jsou v Osace, Tokiu. Kdyby jsi se nahodou presunul na Honsu, dam klidne adresy nejakych kamenych shopu. Uzij si vylet!
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    MERCUTI0: Jo,Seki je samozrejme centrum vseho japonskyho nozirstvi,ja ale jsem na Hokkaido,coz je vlastne nejdal od Seki co to jde.Tady ta tradice takova neni,ten kram kde jsem byl je nejvyhlasenejsi v Sapporu a asi jedinej co tam stoji za to.
    MERCUTI0
    MERCUTI0 --- ---
    Neviem, kde si presne, ale odporucam navstivit SEKI City a museum of traditional knifemaking
    Je to zazitok, maju anglicky audio guide a tusim kazdu druhu nedelu aj demonstracie kovania

    ja som tam siel z Kyota, pekny celodenny vylet a hlavne sa tam ide tymi mini lokalnymi vlacikmi a vsetci na teba budu pozerat ako na zjavenie

    Su tam aj skvele a lacne obchody - odporucam

    Seki Blacksmithing Tradition Museum - 2019 All You Need to Know Before You Go (with Photos) - Seki, Japan | TripAdvisor
    https://www.tripadvisor.co.uk/...lacksmithing_Tradition_Museum-Seki_Gifu_Prefecture_Tokai_Chubu.html
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    FINSON: napis mi do posty a uvidime.
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    SAMOUT: Jako ja jsem opravdovej laik,ale taky jsem se musel krotit...Skoda jen ze lidi co tam pracujou neumi vubec anglicky...Mel jsem spoustu dotazu a nic se nedozvedel.Jeste se tam ale asi vratim.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    NOMAAD: Ufff, na takovy misto vyhradne bez kreditky, jen do kapsy pas a nic vic!
    FINSON
    FINSON --- ---
    NOMAAD: To byla ode mě ironie, každopádně pokud jsi ochotný něco málo nabrat, předem moc děkuju! Teď musím pracovat, ale později napíšu SZ ohledně jednoho nebo max. dvou kousků , jestli můžu být tak troufalý.
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    Neco bych asi dovezt umel.
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    FINSON: budu tu jeste mesic a chybu jsem myslim neudelal.
    FINSON
    FINSON --- ---
    NOMAAD: Udělals velkou chybu! Jestli v tom Japonsku ještě jsi, myslím, že se najde povícero Nyxáků, co budou prosit, abys jim taky něco nakoupil a přivezl.
    A já klidně začnu :-)
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    KALIF_WH: Ona to ve skutecnosti je takova dost hruba kudla,spis naradi nez umelecky dilo.To se mi na ni ale prave libilo.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    NOMAAD: ta magnolie je nadherna
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    A tenhle si koupil:Makiri,uhlikova ocel,strenka dravo Magnolie.

    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    Jen tak pro zajimavost,jsem v Japonsku a byl jsem se podivat v krame s nozema.









    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    tak já taky jeden nedávno dodělanej.. čepel kupovaná uhlíkovka, rukojet dřevo ziricote (nebo tak nějak) a pochva z dubový parkety





    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Po chvili odmlky taky nejaka dlouho rozdelana novinka, jeste ji asi ceka patina. Sendvic 19xxx oceli, rukojet kost, buvoli roh, bronz.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam