• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    STALK
    STALK --- ---
    TWORBO: co to znamená "překlápět jehlu"?
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    BLOWUP: jo, mozna to bude to pojivo...u ty kuze sem myslel ze to funguje tak, ze spis preklapis jehlu...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    TWORBO: Neni to spis pojivem? I kdyz, jak vlastne funguje obtahovani na kuzi?
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    TWISTRABBIT: hele, sice to tam nepisou ale u tohohle mam neodbytny pocit ze to bude hrube jako brousek na kosu. Ja na obnovovani ostri u obyc kuchynskejch nozu pouzivam http://bushcraft.cz/vybaveni/noze-a-nastroje/keramicke-brousky-belsky-br/ vyrobce se necha najit na knife.cz pod nickem jan03 aspon myslim, nebo na vystavach.
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    KALIF_WH: díky, nejsou to originální japonské nože, ale designově z toho vycházejí...
    takže něco takového?
    Brousky na nože : Kámen na broušení, zelený velký
    https://www.nuz.cz/eshop/brouseni/kamen-na-brouseni-2c-zeleny-velky-detail
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    BLOWUP: opravdu? mám vodního Japonce 8000, a je možný se do něj zariznout když je člověk nesikovnej.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    + samozrejme ani s ocilkou neni snadny zachazet spravne a pokud mas dve pohyblive veci v jedne ruce nuz a ve druhe ocilku chce to taky dost grif, nez se naucis kontrolovat uhel.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    TWISTRABBIT: Brousit muzes cimkoli , ocilkou, brouskem na kosu, o spodek talire, na brusce prakticky jde jen o to jak chces, aby to ostri vypadalo a jak moc chces likvidovat svuj nuz. Nepotrebujes vodni kameny, i jemnej keramickej brousek ti udela na nozi docela hezke ostri. Rozhodne je min destruktivni nez ocilka. Ocilka ma hodne velky uber materialu a je urcena spis na hodne rychle obnoveni ostri uprostred "reznicky" prace asi si dokazes vybavit jak vypadaji reznicky noze po par letech uzivani, presne to ti je ocilka schopna udelat s kudlou.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    TWISTRABBIT: Brousit se da pouze materialem, ktery je tvrdsi nez to co brousis. U japonskych nozu byva tvrdost ostri vetsi nez tvrdost ocilky. V cem je problem s kamennym brouskem?
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    Ahoj, můžu mít lama dotaz? Dají se pseudojaponský kuchynský nože brousit ocílkou (samozřejmě po jedný straně), nebo na to musím mít ty kameny?
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    ..nuz...

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ještě foto...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HENNYVILLE: pěkné :) k brusným pastám jsem se ještě nedostal a k Japoncům taky ještě ne. zatím si brousím spíš pracovní nástroje, věci do lesa a k táboráku... nejnovější kousek teď čeká oprava zubů na ostří
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    SIRIUS: Tak zase ten vysledek, kdyz to dobre kraji, tu snahu a roky uceni dost vynahradi )
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    HENNYVILLE: me tohle dycky pomuze pripomenout si ze sem lina lemra a do tedle pasti nespadnu :D
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Minulej tyden jsem videl rekl bych propagacni video brouseni kudel jednoho ceskyho prodejce cinskych kudel s ceskym brandem s popisem neco ve stylu “postarame se o vase noze”. Na jednu stranu sem se dost zhrozil, ale vlastne i pobavil ). Natocil jsem jim odpoved jak si myslim ze by se to melo delat, ale zjistil sem ze sem na jejich fanpage zabanovanej ) tak sem to soupl k nam do brusne skupiny na FB, maj u nas krysy, takze vim, ze se to k nim dostane. Dam to sem i vam, mozna to nekomu v necem pomuze.

    https://m.youtube.com/watch?v=aKXqeOySucU
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    zdravim...neprebyva nekomu stara verze kabaru dozier s ockem?

    MAOLIS
    MAOLIS --- ---
    Nemáte někdo KURE: tento nožík http://www.noze-nuz.com/crkt/CR7096.php ? Rád bych si ho osahal.
    STU
    STU --- ---
    Zdravim, mate nekdo nejaky zkusenosti, nebo info ke kovarne Bubovice u Breznice u Pribrami. Dostal jsem od pritelkyne darek ze zazitky.cz a zajimalo by me jestli to neni nekdo z nyxu :D
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    BOLDRIK: Ladybug je malej. Řekl bych že Dragonfly je ultimátní malý EDC nůž. Super lehký, nenápadný, výborný klip, VG-10, parádní úchop na tak malou kudlu, esteticky moc povedený nůž. Jediný na co se nehodí je nějaký seriózní food prep.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    BOLDRIK: Nevím, jak moc malý a lehký by ten nůž měl být, ale Ladybug je fakt mrňavý, i ten Dragonfly je stále moc malý. Já bych jako takový menší a lehký nůž viděl třeba něco jako Spyderco Paramilitary 3...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam