• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    GGG
    GGG --- ---
    kamarad je ted v USA a muzu si k nemu poslat nakej nuz, jakej doporucujete US online store?
    diky
    FINSON
    FINSON --- ---
    KURE: Tak ale ten je hezkej! A ta snadná dostupnost se mi taky líbí. Gratuluju!

    Akorát teda čekám, že Henny pak napíše, že je to na tu kvalitu drahý :-)
    KURE
    KURE --- ---
    AZIM: je to opaleny ale nevim co to je za dřevo, a je to něčim přetřený.
    Tuto je tradiční japonská ručka. Její příznivci argumentují nižší vahou, odpůrci pak právě tím co píšeš + potenciální hygienický trable.
    Já chtěl malej nůž k bunce, co tu nedávno proběhla, takže jsem se držel tradiční rukojeti. Chápeš, jako samuraj :D malej a velkej... nůž. Víc jsem to neřešil, volil jsem hlavně ocel a výrobce.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    AZIM: možná někdo odpoví víc fundovaně, ale co jsem viděl nějaký video, tak se to předvrtá a pak se to fakt vypálí tim samotným nažhaveným trnem. U ruční práce může bejt každej malonko jinej a tímhle by se mělo zajistit, že tam bude nejvíc styčnejch ploch. a vzhledem k tomu, že to nebývá dohromady lepený, jsou tyhle plochy k užitku
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    AZIM: To je naprosto běžný postup. Díra v rukojeti se udělá přibližně, trn se nahřeje a doslova vpálí dovnitř. Tím vznikne otvor přesně pro daný trn. Já takhle usazuju dláta třeba.
    AZIM
    AZIM --- ---
    KURE: odpovim si sam, jsem hovado neznale kuchynaku a japonskych predevsim ... ALE, proc to zapusteni trnu do rucky vypada jako opalena briza ?
    Na pohled to vypada jako kdyz to delal uplny zacatecnik nebo jako neco co proslo mejma pazourama ale to bych prave u noze za 3000+ necekal ... bude tu nekdo tak shovivavy a vysvetli mi tu opalenou diru u vsazeni ??
    KURE
    KURE --- ---
    tak musim pochválit cleancut.eu (a UPC)
    včera po obědě objednaný nůž dorazil dneska asi v 10:00. ze švédska :D

    tůten, kdyby někoho zajímalo ( https://www.cleancut.eu/butik/knifebrands/wakui-sanjo/petty_wakui-3144-detail )
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    Nema nekdo kontakt, od ktereho by sel sehnat Ontario ASEK v provedeni OCP/Multicam?
    KURE
    KURE --- ---
    VOMAJDA: u hřbetu to neva, ale stejný 2.75mm to má těsně za fasetou. tam to je problem.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    KURE: má to u hřbetu 2.75mm, to ti přijde tlustý?
    KURE
    KURE --- ---
    ALDARION: hlavně to nebude řezat. Je to strašně tlustý.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    náhodou... mě to nepřijde vůbec hloupé. myslím tím konceptem. Nemusí to být ani dřevo nakonec.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARMADILLO: Jestli je to opravdu vsechno drevo, bal bych se, ze je brzy znicim. Ale urcite zajimave a pekny conversation starter - jestli Ti udelaji radost, kup si je :-)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    ARMADILLO: Jako umělecké dílo / artefakt OK, zajímavý nápad, ale bál bych se, že když se to pokusím použít jako aplikované umění, klidně i jen během nějakého servírování posh večeří kde záleží na každém detailu, tak to upevnění oceli na dřevo je hodně slabé místo a i když to neupadne, může se tam třeba zvětšit spára, chytat bordel a vypadat hnusně...
    KURE
    KURE --- ---
    ARMADILLO: k nicemu. obrázek profilu ukazuje kde je problem.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Ahoj, co si myslíte o těchto nožích a oceli SB1 Niolox?
    Knives – LIGNUM EN
    https://en.lignum.shop/collections/knives-1

    VACA
    VACA --- ---
    KALIF_WH; KURE:

    V prvni rade bych se rad omluvil za svoji mluvu a vyjadrovani dlazdice. Tolik sprostejch slov v jednom prispevku sem snad nikdy v historii nyxu nenapsal.
    Nechal sem se trochu unest emocema.
    Inu drimalo to ve me radu let, protoze tenkrat nejak nebyl pro diskuzi prostor.

    Dekuji za odpovedi, no zaver je ze asi fakt nema cenu s tim neco delat.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KURE: Ma na sklade i normalni rucky pro obojetniky ) pokud se ti kudla libi, napis mu a on vymysli reseni.
    KURE
    KURE --- ---
    HENNYVILLE: to jo, ale bude lepší mit univerzalni pro případ že bych to dával dál...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam