• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    XMEDA: taky jsem to uz srovnal, presne ze stejneho duvodu... pojmenoval jsem si noze Pracka A, B... pac si jich nehodlam zas az tak vazit. vcera jsem s tim byl na "bylynkach", coz znamenalo ze jsem rejcem vybiral ze zeme koreny kostivalu lekarskeho, pak jsem nuz otrel o kalhoty a zapomel... dnes jsem pekne nadaval. snad zadnou pryskyrici a podobne fuj veci [a to vcetne 3m lepidel z pasek a podobne] se nesundavaji z cepele tak blbe... budu to muset vycistit kamenem [platnem], pac to nereaguje na alkohol, benzin, vodu, wd-cko... proste na nic... nejde to sundat ani latkami a kuzi, ani nehtem...

    takze jsem stihnul "znicit" jednu z tech Moraknive za 2 dny ;]

    No aspon mam co delat... kazdopadne hret sel do cista hned, jak jsem si toho vsimnul [proto taky existuje ta fotka]
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    OVERDRIVE: Ted jsem to sjel dremelem do hladka a rozlestil + udelal hranu na skrtani. Akorat misto, kde by se drzela spina a vlhkost.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Mora Companion HD Beats 90% Of YOUR Knives? | Ultimate Destruction Test
    https://www.youtube.com/watch?v=vHDKicddrSw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    XMEDA: Neupraveny hrbet, ano

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    A dodam ze Hultafors haze docela pouzitelny jiskry a Mora jen klouze po skrtadle.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    XMEDA: Tak jsem vzal obe kudly. Maji to v Hornbachu pohazeny mezi levnyma kramama mimo naradi.
    Mora je lehci, ma tenci cepel, tvrdej plast rucky, pouzdro je macatejsi a vic odstava. Ale zase se snadno nasazuje na opasek. Cepel je vylestena do lesku a ma naprosto neupravenej hrbet cepele. Vybrus je hladouckej lestenej.
    Hultafors je tezsi, ma silnejsi cepel a pogumovana rukojet bude drzet i v mokre/spocene ruce. Pouzdro je placatejsi a ma jednoduchy ocko treba k poveseni na snurku. Klipsa na opasek se musi odjistit a pouzdro nasadit na pasek bez noze a zacvaknout. Cepel neni tak vylestena a hrbet je taky humac. Vybrus nese stopy z brouseni.
    Oba jsou podobne ostry, Mora jak je slabsi, tak jde ochotneji do rezu.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    OVERDRIVE:
    Nůž Morakniv Hornbach S v Eshopu HORNBACH.cz
    https://www.hornbach.cz/shop/Nuz-Morakniv-Hornbach-S/6801480/artikl.html
    Řemeslnický nůž, čepel 93 mm v Eshopu HORNBACH.cz
    https://www.hornbach.cz/shop/Remeslnicky-nuz-cepel-93-mm/5832732/artikl.html
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    OVERDRIVE: jojo, mam taky, do auta, to kdyz do nekoho nahodou zasunes tak za 99kc se to nevyplati ani vytahovat ale proste vzit dalsi novej
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    Asi o tom víte, ale pokud najdete na netu něco levnějc, jak v hornbachu, tak můžete požádat o dorovnání cen, ještě z toho 10% ukrojej dolů
    Kvůli pár korunám to za vopruz nestojí, ale když toho člověk kupuje víc, nebo dražší věc, se dá celkem významně ušetřit
    KURE
    KURE --- ---
    OVERDRIVE: jo ten prcek je křivej jako politika, já jsem komentoval spíš to s tim pracovnim.
    (zítra jdu do hornbachu :D)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KURE: taidiea 1000/3000 a opinel, odhadem 6000+

    Nejde ani o tvrdost a opotrebovani kamene, to nebyl problem, spis o ten vybrus. Desne jsem se namahal s tim, abych to brousil konzistentne a je tam pro me stale bod, ktery neni dobry, na zlomu rovne casti ostri, kdy zacne prechazet do oblouku. Strasne blbe se mi to trefuje. Tan nozik je proste malicky a zakriveny jak hezka zenska.

    Ale spis si uvedomuju, ze je to mou neschopnosti...
    KURE
    KURE --- ---
    OVERDRIVE: co mas za kamen?
    on je ten jejich uhlik tvrdsi nez nerez, ale porad to neni ani 60HRC, na dnesni pomery nic neobvykleho.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak na kameni nabrousit tu malickou variantu, kde cca palec je rovne ostri, pak cca palec je prohnuti a pak je tam jeste smerem ven brousena spicka, ktera je navic tlustsi nez zbytek vybrusu... musim rict, ze s kamenem to byl zatim muj nejlepsi kousek brusicstvi, co jsem si zatim dal.

    Ten pracovni nozik vypada snadnej, ale mekke kusy kovu to teda taky nejsou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Trochu mi vadi, ze ziju v dobe, kdy kvalitni ocel a kus plastu stoji min, nez balik hajzlpapiru, no cuz... robot lepsi jak detska prace, ... asi. Treba se ten nuz bude nekomu hodit az do konce sveta, no.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hornbach, karbonova mora se zastitou na prsty za 99,-?!

    Ma mekkou pochvicku a uchyt na pasek, s “cudlikem” na vepnuti dodirky od knofliku.

    Ja si koupil 4, ac mel jsem dojem, ze podporuju kradez...

    Musi se hledat, aspon v Ostrave, nebyl na kase, ale u takovych tech mist, kde stoji personal (na kase pak ryc fiskars za 222,- taky prekvapil)



    JIKE
    JIKE --- ---
    Architect G10 Handle for Field Buddy 5.5/6.5 and ESEE 5/6 - Mil Spec Camo
    https://theknifeconnection.com/...ect-g10-handle-for-field-buddy-5-5-6-5-and-esee-5-6-mil-spec-camo/
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    Jsem si trochu změnil Svod Peasanta. Ručku jsem komplet vyměnil, ta dřevěná od Svordu stála za starou belu, to kdybych věděl, objednal bych s plastovou ručkou a stálo by mě to o 300 míň .. :) Sorry za to nechutný prošívání. Čepel je jinak začerněná, původní byla trochu lesklá.

    https://www.rajce.net/a16743506

    HORA
    HORA --- ---
    HORA: Prodáno
    HORA
    HORA --- ---
    Ahoj, mám doma nevyužitý Santoku KAI Redwood MGR-170S 17 cm, celková délka 31 cm
    kdyby měl někdo zájem. Párkrát jsem s ním krájel, jednou přejel na ocílce.
    Představuju si tak 1100Kč + poštovné. víc foto případně zašlu. díky

    NGR
    NGR --- ---
    prodano
    diky za toleranci
    NGR
    NGR --- ---
    prodavam kudlen
    benchmade mini onslaught
    cena 3500 kdyby nekdo chtel
    podle vseho ukoncena vyroba
    skoro nenoseny



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam