• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: A TED! Uz mlcim


    Boxery, Výrobce: Femme-fatale | Highlife.cz
    https://www.highlife.cz/boxery/vyrobce:femme-fatale/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: A uz zas mlcim, nicmene doporucuji pozornosti ruzovou blbustku nad Mora/MoraKniv..

    Koupil jsem to zene a pozdej sobe, a od te doby mam v kapse kocicku...

    Co se cepele tyce, je to konicky vybrus z nejake nerezovky, rek bych, ze je to levna Cina, ale s mojim everyday, tedy Victorinox Nomad si to v klidu zada... cim je to zajimave, je, ze je to vyhazovak na pruzine, zatlacis na vystupek a mas 3/4 dlane oceli v ruce... dobre drapky. Funguje spolehlive 3 roky. Cundr necundr, burty, chleba, brambory a par trainingu proti buku... brousim to furt do puvodniho vybrusu, a na sebeobranu i cundr bezva.
    Spona drzi v kapse, a to jako paradne, coz presvedcilo holku, aby nosila nuz, dokud ma na sobe kalhoty (a zkus je z ni sundat)...

    S holkama a nozema je problem : ony nepouzivaj kapsy, no...

    Ted uz jo


    Set si rika “Femme Fatale” a dojde to v pekne krabicce s magnetem a ulozenim ve vyrezane pene, za me: vhodny darek, i kdyz zena zbrane nerada

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sevcovska cepel po pra-strycovi, ocel neznama, ale brousi se to relativne dobre, a drzi to... odhadem jako karbonove opinelky (stejne tak to chyta lisku)....

    To jen tak pro pobaveni (a pripadnou napr vyrobu bubnu, pac na odchlupeni je to zn. ideal)

    Aneb: mam vyuziti pro rovne cepele

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdyz by nekdo chtel postradat britvu (ne s vymennymi cepelkami, ale fakt britvu), nabizim za ni nejake penize. Zalezi na stavu a provedeni. Mam 2, obe zn Hyena - Austria. Jednou nekdo vyrezaval (ale uz je dobra), druha rezavela v bazaaru (a uz je taky dobra). Kazdopadne o dobrou britvu, idealne ne bakelitovou Hyenu, mam eminentni zajem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem tohle byl tyden brouseni... chybi tam pomerne dost dalsich ceoeli, pac skalpely a roubovaky odmitam valet po zemi (jo, mam i Swan-Morton vymenne cepelky, ale ten zas mel pujceny spolubydlo... mmchodem doporucuju).

    Taky z rybarskych tam nic neni, pac to mam jinde, stejne jako mam jinde sevcovske nastroje a dlata, i kdyz jeden sevzovsky tam je a je mmchodem vynikajici. Jedna z nejlepsich cepeli doma (nosim ji v rukavu)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    XMEDA: taky jsem to uz srovnal, presne ze stejneho duvodu... pojmenoval jsem si noze Pracka A, B... pac si jich nehodlam zas az tak vazit. vcera jsem s tim byl na "bylynkach", coz znamenalo ze jsem rejcem vybiral ze zeme koreny kostivalu lekarskeho, pak jsem nuz otrel o kalhoty a zapomel... dnes jsem pekne nadaval. snad zadnou pryskyrici a podobne fuj veci [a to vcetne 3m lepidel z pasek a podobne] se nesundavaji z cepele tak blbe... budu to muset vycistit kamenem [platnem], pac to nereaguje na alkohol, benzin, vodu, wd-cko... proste na nic... nejde to sundat ani latkami a kuzi, ani nehtem...

    takze jsem stihnul "znicit" jednu z tech Moraknive za 2 dny ;]

    No aspon mam co delat... kazdopadne hret sel do cista hned, jak jsem si toho vsimnul [proto taky existuje ta fotka]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    janak zajimalo by me: doporucil by mi nekdo nejakou stolni brusku, ktera by nedej boze umela i brusny pas i brusny kotouc... sorry, jsem uplne totalni lama, ale po tydnu brouseni asi 40 nozu vim, ze nektere fakt nechci brat nicim jinym nez wetstonem [i kdyz kazdy si vazi asi jine cepele, ja nejsem sberatel, zato mam u sebe vzdy mnoho nozu].... nektere proste chci sjet brusnym platnem a jine dokonce kotoucem [typycky vrhaci noze... to je fakt zbytecny brousit, i kdyz zas, kdyz uz to mam u sebe, tak to nemusi byt proste hrebik]....

    Uvazoval jsem, zda by melo cenu podporit znova kradez a poridit si v nejakejch tech baumaxech nebo obi nejake ty stolni brusky... jenze kdyz jsem videl, ze k tomu nemaji zadne kameny, uvazuju, jestli pak nesplacu nad tim, ze sice budu mit brusku, ale ne kameny....

    zas za kazdou cenu nemusim kupovat levny zbozi, to v zadnem pripade. jenze jsem naprosty amater, ktery si ovsem dokaze predstavit ruzna pouziti, a to az do brouseni klicu, napriklad [mozna je to spis frezovani, co ja vim, ja jsem knihovnik ;]

    Takze, pokud by nekdo mel nejake zajimave doporuceni na nastroj, ktery nemusi byt blbuvzdorny, daji se k nemu relativne snadno sehnadt kameny, a idealne to podporuje i pas, tak bych byl velmi vdecny.

    A jinak se VELMI omlouvam, ze nemluvim nejakym srozumitenym jazykem... kdyz bych mluvil, budu googlit, takhle se ptam, pac jsem fakt lama...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    predpokladam, ze tady to nebude nic noveho, ale me je ten pan sympaticky, a navic mluvi docela rozume... i kdyz profi youtuber to rozhodne nei... proste konickarske video a dik za nej [kdyz by sem treba nahodou chodil, tak ze fakt dik]

    Jak je to s výbrusy
    https://www.youtube.com/watch?v=SA-P-S6QSEU
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    OVERDRIVE: Ted jsem to sjel dremelem do hladka a rozlestil + udelal hranu na skrtani. Akorat misto, kde by se drzela spina a vlhkost.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Mora Companion HD Beats 90% Of YOUR Knives? | Ultimate Destruction Test
    https://www.youtube.com/watch?v=vHDKicddrSw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    XMEDA: Neupraveny hrbet, ano

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    A dodam ze Hultafors haze docela pouzitelny jiskry a Mora jen klouze po skrtadle.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    XMEDA: Tak jsem vzal obe kudly. Maji to v Hornbachu pohazeny mezi levnyma kramama mimo naradi.
    Mora je lehci, ma tenci cepel, tvrdej plast rucky, pouzdro je macatejsi a vic odstava. Ale zase se snadno nasazuje na opasek. Cepel je vylestena do lesku a ma naprosto neupravenej hrbet cepele. Vybrus je hladouckej lestenej.
    Hultafors je tezsi, ma silnejsi cepel a pogumovana rukojet bude drzet i v mokre/spocene ruce. Pouzdro je placatejsi a ma jednoduchy ocko treba k poveseni na snurku. Klipsa na opasek se musi odjistit a pouzdro nasadit na pasek bez noze a zacvaknout. Cepel neni tak vylestena a hrbet je taky humac. Vybrus nese stopy z brouseni.
    Oba jsou podobne ostry, Mora jak je slabsi, tak jde ochotneji do rezu.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    OVERDRIVE:
    Nůž Morakniv Hornbach S v Eshopu HORNBACH.cz
    https://www.hornbach.cz/shop/Nuz-Morakniv-Hornbach-S/6801480/artikl.html
    Řemeslnický nůž, čepel 93 mm v Eshopu HORNBACH.cz
    https://www.hornbach.cz/shop/Remeslnicky-nuz-cepel-93-mm/5832732/artikl.html
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    OVERDRIVE: jojo, mam taky, do auta, to kdyz do nekoho nahodou zasunes tak za 99kc se to nevyplati ani vytahovat ale proste vzit dalsi novej
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    Asi o tom víte, ale pokud najdete na netu něco levnějc, jak v hornbachu, tak můžete požádat o dorovnání cen, ještě z toho 10% ukrojej dolů
    Kvůli pár korunám to za vopruz nestojí, ale když toho člověk kupuje víc, nebo dražší věc, se dá celkem významně ušetřit
    KURE
    KURE --- ---
    OVERDRIVE: jo ten prcek je křivej jako politika, já jsem komentoval spíš to s tim pracovnim.
    (zítra jdu do hornbachu :D)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KURE: taidiea 1000/3000 a opinel, odhadem 6000+

    Nejde ani o tvrdost a opotrebovani kamene, to nebyl problem, spis o ten vybrus. Desne jsem se namahal s tim, abych to brousil konzistentne a je tam pro me stale bod, ktery neni dobry, na zlomu rovne casti ostri, kdy zacne prechazet do oblouku. Strasne blbe se mi to trefuje. Tan nozik je proste malicky a zakriveny jak hezka zenska.

    Ale spis si uvedomuju, ze je to mou neschopnosti...
    KURE
    KURE --- ---
    OVERDRIVE: co mas za kamen?
    on je ten jejich uhlik tvrdsi nez nerez, ale porad to neni ani 60HRC, na dnesni pomery nic neobvykleho.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak na kameni nabrousit tu malickou variantu, kde cca palec je rovne ostri, pak cca palec je prohnuti a pak je tam jeste smerem ven brousena spicka, ktera je navic tlustsi nez zbytek vybrusu... musim rict, ze s kamenem to byl zatim muj nejlepsi kousek brusicstvi, co jsem si zatim dal.

    Ten pracovni nozik vypada snadnej, ale mekke kusy kovu to teda taky nejsou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Trochu mi vadi, ze ziju v dobe, kdy kvalitni ocel a kus plastu stoji min, nez balik hajzlpapiru, no cuz... robot lepsi jak detska prace, ... asi. Treba se ten nuz bude nekomu hodit az do konce sveta, no.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam