• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    VACA
    VACA --- ---
    FUNIAK: Mam taky uz par let uplne stejnou variantu jako stepni_vlk. Taky ho nosim jako gentleman nuz, ovsem ne uplne kazdej den.
    Asistovany otvirani chodi i po ketech pekne.
    Je to ale nuz kterej nikomu moc nepujcuju, a kdyz tak chci exaktne fakt vedet na co ho kdo bude pouzivat. Ta spicka je totiz delikatni a nerad bych o ni prisel. Neni to proste nuz kterej pouzijes bezmyslenkovite na cokoli te napadne, coz ne uplne kazdej ma pro tohle cit..

    VANIS
    VANIS --- ---
    IXTREMIST: jj souhlas, oboustranny king jako budget varianta, cerax bude o neco lepsi drazsi varianta.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    VANIS: Taidea je hrozna srajda... vubec nebrat. Kdyz kamen, tak velmi slusny kameny jsou Suehiro Cerax
    VANIS
    VANIS --- ---
    MIKEKT: taideu mam a zadna slava, spis bych doporucil kameny King, maji je tam taky. Dobry pomer cena/vykon
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    FUNIAK: Roky ho používám coby gentlemanský nůž, ovšem ve verzi 1660CB, tedy s kompozitním ostřím s D2 a framelockem. Nosím ho u sebe furt a používám na všechno. Proč se ptáš?
    KURE
    KURE --- ---
    MIKEKT:
    MUTOID: pasta neni zadny problem maji to v hornbachu. Jo staci starej pasek, dokonce jsem nekde cetl, bohuzel uz nevim kde, o obtahovani na papiru, nebo kartonu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Leatherman Multi-Tool Buyer's Guide 2020 | Knife Banter S2 (Ep 47)
    http://www.youtube.com/watch?v=Vcq5DjXqCic
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    MUTOID: na pastu se zatim vyprdni, to jen pak kdyby jsi chtel si udelat treba uz prkenko, tak kdyz uz tak rovnou maznout pak pastou at to ma grady :)
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    MIKEKT: starej pasek postaci ;)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MUTOID: jo na to jsem koukal a kuze jsem nikde nenasel. nebo to staci jakakoliv silnejsi kuze?
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    MIKEKT: ja mam uz dlouho tenhle https://brusnekameny.cz/...961244.html?gclid=EAIaIQobChMIx7bjutCn7AIVj6l3Ch342QNzEAQYASABEgJmevD_BwE za me staci... 240 na zarovnani, 1000 na vybrouseni, pak kuze pro detail
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    FINSON:
    YGGDRASSIL:
    MUTOID:
    diky za info. ten fiskars ostric si necham na kuchynske noze i na ten ruike. Kdyby mi to nestacilo a chtel si s tim hrat. Jaky kamen a jakou kuzi byste mi doporucili? Koukal jsem, ze ty kameny delaji kombinovane hrubosti.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: ruike a kizer mam osobni zkusenost oboji, co mi proslo rukami bylo super. Kizer jsem kupoval loni na PPVN brachovi k vanocum a malem jsem mu ho nedal. Ruike tam meli take na osahani a prijemne me prekvapily. I kdyz musim uznat ze vetsina z nic mela tuzsi otevirani.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MATT: original je uplne v pohode, skoro zadny vule, super se drzi a tak, jen vybrus by mohl byt vic soumernej, ale to prej ma spousta spyderec dle spyderco fora i z drazsich rad
    FINSON
    FINSON --- ---
    MUTOID: Pěkné videjko, a přesně tak. Já si teda ještě do komba přibral ten sharpmaker, jinak jedu na kameni a kůži jako tadyhle pán, a po té hromadě let brousím pořád stejným začátečnickým způsobem jako v tom videjku. Dá se takhle nabrousit nůž, aby z tenkého listu papíru (třeba z volebního lístku) položeného na rovné ploše uřízl lupínek a neprořízl ten list skrz - taková ostrost mi většinou stačí.
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    MIKEKT: doplnim https://youtu.be/n9_sND3P_F4 ... a nekdy staci jen ten prouzek kuze
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    FINSON: Inak ten Ruike, zrovna ta P801-ka sa tu nedavno mihla a celkom sa mi paci ;-)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    MATT: Slusny vyrobca to pise, tabulky su na nete. Alebo aj v zahlavi tohto auditka.

    Osobne k tomu mam velmi lakonicky pristup, kupoval som si postupne lepsie noze a skusal som. Momentalne pouzivam najviac noz s cepelou z M390 ocele, zhodou okolnosti po odporuceni niekoho z tohto auditka :) Brusim si to sam, uplne obycajne, volnou rukou na kameni. Proste sa mi paci, ako sa ta ocel sprava - ci uz pri bruseni, alebo pri pouzivani. Cisty analog, ziadna exaktna veda :)
    YGGDRASSIL
    YGGDRASSIL --- ---
    MIKEKT: ja bych ho teda nezahazoval:D na kuchynaky ho mam taky. pouzivam ala ocilka, vzdycky deset sekund preliznout kuchynak pred pouzitim, a mam akorat ostrej, aby krajel ciste a nematlal mekky rajcata apod. svoje noze si mazlim na sharpmakeru a pasovce, tam si taky hraju na brusicskyho fasistu, ale na ty kuchynaky, co s nima zena kraji kolac na plechu, to je perly svinim. to fiskarsi protahovatko ma optimalni pomer cena/vykon/cas prace. se s tim neser, kdyz to mas, tak s tim zacni, na zacatecnickou basic udrzbu to staci, a az ti to stacit prestane, tak se evolucne vyvijej - jako vsichni si projdes vyhazovanim penez a let zivota na nakupovani brousicich systemu nebo kamenu, nez najdes neco, co ti sedi a naucis se s tim:D
    FINSON
    FINSON --- ---
    MIKEKT: Ten ostřič bych zahodil. Je mi jasné, že to nechceš slyšet, ale na slušné broušení potřebuješ buďto brusný kámen nebo diamantový plochý brousek a naučit se s tím pracovat (držet úhel a rozumně na to tlačit) nebo brusnou sadu á la Lansky nebo Spyderco Triangle Sharpmaker - tam toho učení není tolik, ale přece jenom to nějaký základní skill chce. Zkratky neexistují - teda kromě možnosti zanést / poslat to k nožíři. K nožíři, ne k brusičovi nůžek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam