• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Osobne mohu doporucit:

    * Leatherman
    * Victorinox
    * Pro Bike Tool

    Nemam zkusenost ale cetl jsem nepekne veci o:

    Gerber

    Nemam zkusenost a netusim:

    SOG
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    RATTKIN: mam uz asi 10 let leatherman wave. drzi, nemuzu si stezovat. delam jako zvukar na zivakach, a pravidelne mi pomaha mit malou sadu erarniho naradi na opasku. koupil bych znovu (mozna model "surge", vicemene stejny, jen o trosku vetsi).

    victorinox swisstool je taky hodne oblibeny. s gerberem jsem snad zatim nikoho nepotkal. coz nemusi jeste moc znamenat.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: tak co jiné? leatherman?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Nemelo by se to reklamovat.

    Protoze by se to nemelo ani kupovat.

    Gerber je bohuzel problemova znacka...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    RATTKIN: No to by teda nemělo být...jako u některých nožů je to vidět že ty šroubky, na rozdíl od zbytku, nejsou z nerezu, ale jestli je to i na jiných částech to je trestuhodné, přecejen asi byl dražší než multitooly z Číny, že? Jestli je nový tak to bych reklamoval.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    koroze na novém Gerberu?
    nemělo by se to reklamovat?
    Je tam spousta menších flíčků všude

    KENZO
    KENZO --- ---
    IXTREMIST: Asi ano. A umí to někdo v Praze? Je to pravý Jap
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KENZO: Co myslíš černou vrstvou? je to svářkovka a ocel ztratila vyleptanou kresbu? Musíš to odleptat znovu. Jestli je to pravej japonak, tak dokonce půjde na to sundat ručka, což je špica.
    KENZO
    KENZO --- ---
    Dobrý den. Já vím. Otázka hloupá ale i tak se zeptám. Jak u japonského nože obnovit tu černou vrstvu. Kdyby někdo v Praze uměl tak zaplatím. Děkuji
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    BAKLY
    Drobeček :-) 80crv2, ostří 13cm, 4.5mm ve hřbetu.
    zatím se celkem osvědčil v lese. bude potřeba změnit vyvážení a pár kosmetických úprav, ale už teď je to kus kudly, která zvládne jakoukoliv prasečinu. udělám jich víc že sleipneru/elmaxu . už se těším :+)

    IMG-20210125-005038
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---


    Prototyp "BAKLY". Bushcraft potvora. Ručka brzy ... IMG-20210123-203723
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Jeden takovy pokus ze zbytku dreva a kuze, rezbarsky z K720 (19.312) drevo visen, buvoli roh, na pouzdro nevystacila kuze, tak jsem udelal pokus.







    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    Yaku Saku - Friction Folder from Citadel Knives - On the Bench
    https://www.youtube.com/watch?v=elle_vRw-7E&ab_channel=CASIberia


    Tohle se mi líbí, selskou pojistku ještě doma nemám :-)
    GGG
    GGG --- ---
    Je tu prosim někdo z Prahy kdo by mi zmenil ostri u mini noze? Je tam spatnej uhel, cili nekdo s kvaltini bruskou kdo vytvori znova cely ostri v jinem uhlu aby sel nuz poradne nabrousit.

    Jedna se o Ontario Ranger Series Little Bird Knife 1.75" Fixed Blade
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    IXTREMIST: Akorat ty magneticky upinaci desky jsou docela drahy :-)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KALIF_WH: Surface grind řeším na svoji taky.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WAMP_ELF: Double grind je zajimavy, ale docela bych se toho bal vzhledem k tomu jakou maji tyhle stroje silu. A cenove jsem to tak nejak odhadoval uz kdyz ji prezentoval na vystave. Ja mam samo domo brusku a nejake modifikace se chystaji. operny stolek, jine kladky a rad bych k tomu poresil surface grinding pokud se mi podari sehnat zaklad na magneticky drzak.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    Ale, není naklápěcí..
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KALIF_WH: 55 v základu. Ceny jsou na webu. Ten double grind je celkem.. zajímavý.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WAMP_ELF: Videl jsem ji nazivo, Marcel ji mel na lonske vystave nozu, nebo to mozna byla predlonska, nicmene je to hezkej kus strojirenskyho vybaveni, relativne malo hlucna a neklepe se, hodne variabilni se spoustou equipmentu. Ceny tam nesdeloval ale obavam se, ze to cenove vysplha nad HAIMA pokud se clovek trochu rozvasni s prislusenstvim.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    IXTREMIST: tohle vypadá zajímavě.. https://www.bemetal.cz/bruska-bm25
    Asi ti cinknu :-)) máš někde telefon?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    WAMP_ELF: Jop, hele kromě Haima jedou všichni variace na Rimmerakuv návrh. Mám tu brusku postavenou doma. Kdybych ji stavěl dneska, udělal bych pár změn (velmi kosmetických). Jinak funguje skvěle!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam