• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    IXTREMIST: slo by v tomto ladeni provest renovaci bodaku pro vz.58? Mam kolem toho dost otazek, kdyztak bych se ozval pres sz nebo mail.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    něco z procesu

    IMG-20210413-234817 — ImgBB
    IMG-20210413-234817
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: Mikov je parodie na vkus. Co ale nechápu, je to, že technologii zpracování oceli mají špičkovou. kamarád u nich kalí čepele. Dělali jsme odpich a Crash testy elmaxu kalenyho u nich - 62 hrc, zlomit to nešlo ani lešenářskou trubkou - čepel v úhlu 35° a chlap povesenej na trubce v páce proti svěráku.
    Oni se prostě vezou na kultu. Kdyby chtěli, tak dělají kudly jak hovado...
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: To je ale nahodicka, zrovna odešly do kalirny.
    IMG-20210411-184108
    KURE
    KURE --- ---
    PARRHESIA: mikov neeeeeeee. nůž z tvarohu o tvrdosti 55HRC (snad) od firmy která se přenesla do 21.století jen cenama a zneužívá nostalgii pamětníků.

    a k tomu noži budeš ještě potřebovat větší prkýnko :)

    PARRHESIA: IXTREMIST: co nejaky santoku, nebo větší petty, nebo dokonce nakiri. pokud máš rád kompaktnější nože.

    AZIM: přesně :D :D
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    PARRHESIA: jo, na to bude chef knife možná zbytečně dlouhej. no uvidíš.
    AZIM
    AZIM --- ---
    MATT: vem tu co ti lip padne do ruky a hlavne at je to s110v !!
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    IXTREMIST: Asi takto. Malem jsem byl rozhodnut pro Mikov než jsem vlezl sem. Mám z něho pocit, že se bude přijemně držet


    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    IXTREMIST:
    IXTREMIST: áno, je třeba probrat víc, totiž je to subjeknivní, vztah který můžem mít k noži! záleží mi také na tloušťce čepeli na hřbetu (jak se tomu říka vnější straně noži od břitu - tlustší straně čepene? (když se odebírá slupka z česneku či cibule vyhovuje tenčí) ale na krájení celeru spíš robustnější aby se neohýbalo, taky tedy na celkové váze. Počítam s tím že je vždy pro/proti, prostě není nůž na všechno, proto aby se hezky držel je základ. Zítra nafotím přesně jak říkaš s okurou :bezva nápad, a budu milerád za odezvu nechám si poradit. Díky!
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    PARRHESIA: s kuchynakama teďka koketuju. Dobře držel znamená co? jsou tři základní úchopy nože. chytni ho do ruky jak kdybys krájel okurku a vyfoť to. :-)
    MATT
    MATT --- ---
    nekdo nejakej tip od ceho se odrazit jestli chci para 3 nebo paramilitary 2? momentalne je moje dilema na urovni, ze p3 se mi libi vic tvarove, ale pm2 mi prijde praktictejsi. predstavuju si to jako takovej pracovni zavirak s kterym ale treba budu i krajet chleba ;)
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    Zdravím vespolek. Koukám že to tu žije. Napadlo mi tu hledat nožíře. Už nějakou dobu toužím pořídit si originalni nůž celkově do kuchyně/převážně na zeleninu. Čepel 14,5-17 cm. Hlavně aby se přijemně držel, ale nemáte nějaký typ?
    BSB
    BSB --- ---
    CRKT Prowess Linerlock Satin C.R.K.T. Columbia River

    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Jedno BSDM plácátko uz letí nejmenovanému místnímu ID. Pevnou ruku u broušení přeju.

    IMG-20210412-101519 — ImgBB
    IMG-20210412-101519
    IMG-20210405-211014
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    VACA: No, ve skutečnosti ne úplně, to jsou nože, který aktuálně nosím :)
    Na druhou stranu ale bude lepší se nepřít a radši pár nožů pořídit :)
    VACA
    VACA --- ---
    OTAKAR: Vidím tam ještě spousta volnejch slotů. Taková ostuda! ;D
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    WAMP_ELF: Bohužel :( samá klasika a jedna Céline Dion. Oni to z nějakého záhadného důvodu nabízí jen ve velmi omezeném výběru.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    OTAKAR: hrací strojek s písní od Beatles, pevně doufám..
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    LODBROG: Chceš zkusit tipnout, kolik z toho reálně někdy nosím? :)


    Tak 20% :) Ale rád je mám všechny a mít je mě prostě těší.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LODBROG: Je to většinou o tom že se mi ten nůž prostě líbí. Jasně, použiju ho na otevření obálky, krabice, možná s tím uříznu nějaký provázek nebo si tím nakrájím jablíčko. A ne, asi bych na to nepotřeboval Zero Tolerance ze super oceli, klidně by mi na to stačila rybička. Ale je to prostě o té estetice a o tom pocitu, ten nůž je pěkně zpracovaný, krásně na tom chodí flipper, je to taková věc pro radost. Asi to je spíš bojový nůž, ale to neznamená že se nedá použít i na takovéhle mírové účely, pořád je jen nástroj. Možná ne nejlepší volba s ohledem na použití, ale to už si musí rozhodnout každý sám...
    MATT
    MATT --- ---
    LODBROG: jabka, obalky, krabice, houby, provazky...
    já třeba tvar čepele vybíral čistě pocitově a pohledově, ani nevim jakej tvar je na co dobrej.. a třeba benchmade bugout mi přijde tvarem vcelku podobnej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam