• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    MAKII
    MAKII --- ---
    YGGDRASSIL: Na ty jsem taky koukala, ale je to už moc stylu dílna, ne kuchyň. Silný ale jsou, to máš pravdu.
    YGGDRASSIL
    YGGDRASSIL --- ---
    IXTREMIST: MAKII: ja si koupil nejakou v hornbachu, je mnohem silnejsi nez kuchynska. a protoze me sral ten kontakt kovu na kov, tak jsem ji prestrikal takovym tim sprejem s gumovou barvou, jak to udela na materialu sloupnutelnej film.
    MAKII
    MAKII --- ---
    IXTREMIST: Jeden ano, druhý ne.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    MAKII: sekaček patří na háček, nemají oka?
    MAKII
    MAKII --- ---
    IXTREMIST: Dobře, nechám si poradit. Jde mi hlavně o to, aby z toho nepadaly sekáčky, což se teď děje..
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    AUDIAC: jojo kontrolu broušení s fixem znám, ale je asi lepší tohle testování dělat spíš s jemným kamenem ne?
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    MIKEKT: Já úhel určuju pomocí lanskyho a fixy - ostří přetáhnu lihovkou a kousek přejedu hrubým kamenem na malej úhel. Podle toho, jestli strhne vrchní/spodní část barvy, nebo rovnoměrně celou, upravím úhel. Je to trochu srozumitelný?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Akorat jsem se chtel zeptat na podobnou vec. Mam hodne let nejakou ikea a ted jsem poridil prvni slusnejsi kuchynsky nuz na zdejsi doporuceni. Kdyz ten nuz budu davat opatrne pres horni hranu, aby se netupil, je to jinak spatny system na ulozeni nozu?
    Jeste me zajima jak poznam na jaky uhel je nuz naostreny? videl jsem tady nejaky takovy plastovy meritko, ale stalo to asi 15 dolaru a to mi prijde zbytecny.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    MAKII: nerezka ti ty kudly bude škrábat a tupit.
    MAKII
    MAKII --- ---
    Ahoj, doporučíte mi prosím dobrou magnetickou lištu? Mám nějakou z ikeackou, ale nic neudrží, akorát pěkně vypadá. Představuju si jednoduchou nerezovou, chci na to dávat sekáčky a velký nože. Díky.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    ALTAR_OF_FILTH: taky mi jeden šutr vypadl když mi spadl na zem, nic co by kapka dvousložkového endfestu nespravila.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    MIKEKT: To vypadá docela dobře, ani to není podezřele levný.. u lanskyho se ždycky bojim že se říznu :D
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    IXTREMIST: super, diky
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    IXTREMIST: Teď mi přišla sada. Trochu mě zarazilo, že jedno brousítko bylo z toho plastu vypadlé a řemeslné zpracování krabičky a vůbec je takové hodně "čínské", ale když to bude fungovat i v mých rukou, tak budiž.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LADINEK: Jo, je protahovací, karbid na hrubší broušení, keramika na jemnější, pak ještě keramika na broušení zoubků a vyklápěcí malá ocílka.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    LADINEK: dej si search tady. Lánský je dobrej, naučí tě jak a hlavně stím jdou brousit kudly fakt do jedovata.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    NEVILL: to je ten protahovaci? To se mi uprimne moc nelibi, ja bych se to rad i naucil, na to prijde to Spyderco super, ale zase jak to moc neumim tak nevim jestli si treba neporidit ten system od Lansky a ucit se na tom...nevim no :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LADINEK: za 700 je takový ten kompaktní brousek se skládací ocílkou od Lansky, třeba by to stačilo.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Doporucite nejaky brousitko? Mel jsem ted pujceny takovy Spyderco, dva kameny do "V" a priznam se, moc mi to neslo, tak jsem hledal a koukal na Lansky, ten mi prijde zajimavej, takovej pro lamy jako jsem ja, ale zase si rikam, jestli se to poradne nenaucit na necem jinym. Samo je i otazka ceny, Lansky za cca 1500kc a Spyderco jsem koukal min 2500kc. Nebo jit uplne jinou cestou? Diky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DILDOO007: dík, bushcraft si pročtu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam