• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    MATT
    MATT --- ---
    DOKKTOR: popremejslim, jeste jsem dostal tip na noze Kiwi, ale nakej vetsi 8" chef jsem nasel jen v UK.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DOKKTOR: spokojenosti OFC :D
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MATT: opakování je matka spojenosti DOKKTOR: po tom roce můžu s klidným svědomím prohlásit, že fakt jako dobrý
    MATT
    MATT --- ---
    Kdybyste chteli naky cinsky kopie, tak jsem potkal, ze "Lemifshe knife" na aliexpressu by mely byt docela gut.. pak jeste Green Thorn a Jufule.

    Jak jste mi tu zdrbli ty Victorinox kuchynaky, tak jsem se chtel zeptat, zda ma nekdo zkusenost s Fiskarsama?
    RSZ
    RSZ --- ---
    HUGGI: boker gekai
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    HUGGI: ctu "böker"
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    RSZ: od koho to je?
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    Já na broušení používám Work Sharp Precision Adjust Elite a na běžné domácí broušení je to paráda. Jediný co vidím jako nevýhodu je že upnout do toho cokoliv o tloušťce 4mm je celkem problém.
    VACA
    VACA --- ---
    RSZ: Pěknej nožík, jen mě malinko mrzí ta díra v čepeli..
    RSZ
    RSZ --- ---
    KURE: šulc jednou v nějakém videu předváděl takový systém postavený z profilů na 3d tiskárny, strkal do toho normální velké kameny (přišlo mi to jako totálně overkill blbost)
    KURE
    KURE --- ---
    MATT: když nad tím přemýšlím tak by se dal vytisknout držák na kameny co zrovna máš a používat je v tom.
    JIKE
    JIKE --- ---
    MATT: Na druhem konci vodící tyčky chybí stále zarazka o které jsem mluvil. Jinak super. Jen cena je jak Lansky sada..

    Doporučuji se pak dívat na Ali.. za 24$ cely set svrim ze vodiči system se dá využít ..

    Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! US $19.02 | Angle Fixed Knife Sharpener Professional Sharpening Stone Kitchen Grinding System Honing Diamond Grinder Woodwork Tool Whetstone
    https://a.aliexpress.com/_EHsVESz
    MATT
    MATT --- ---
    K tom Lanskymu začal Mydlinka dělat nový vodítka a "sponu". Tušim že za to chce kolem dvou tisíc.

    MydlinkaTM (@mydlinkatm) • Instagram photos and videos
    https://www.instagram.com/mydlinkatm/

    RSZ
    RSZ --- ---
    roztomilej příborák, je to tenoučký a dobře se to nosí, do ruky super, za pár kaček

    JIKE
    JIKE --- ---
    KURE: O tom jsem přesně mluvil.. 5k+ palec nahoru
    JIKE
    JIKE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Upřímně nevím. Asi bych poptal na nějaký nozire a nechal si doporučit i nový drevo. Pokud ne tak sundat strenky, ošetřit.. nový nyty.. zkusil bych napsat než budu prudit Hawka nebo Wojtylu, Hloha nebo Chingachgook další.. asi prvního Marvela Kovárna na Olympu… (na nyxu) ten si rad pohraje si myslím :-) ale jak říkám ptáš se dobře :-) vsichni jsou šikovný.. otázka kdo má chuť a čas :-).
    JIKE
    JIKE --- ---
    RSZ: Na čištění kamenů mám CIF s mikročásticemi .. ideál… zcela upřímně ty vydrží věcně…
    JIKE
    JIKE --- ---
    BATOO: To dává smysl .. nic to nezere a je to nesmrtelny..
    osobně mám Trail Master SAN mai 3 první generace (cena podobná) a je to nesmrtelny… ty nový vg10 bych nebral ani zadarmo… Co to má GSM tak spis cekam co zas za hovadinu vymysli pro ty jejich wallmart smb strategii .. jelita

    ale ta cena je dost vysoka... za to je CS ze 3V kupříkladu nebo ESEE v top výbavě… pokud jde o design tak o tom žádná.. je to prastará uhlikovka šle pokudcje dobře zpracována … jo palec nahoru.. kováři si ji budou chvált, ze ze lepsi nez 1095/1075/80crv2 apod… čím čistší šarže , min nečistot, přísně hlidany slozeni, lip se love a méně praská.. a mají k tomu i určitě své důvody… takže jo… nesmrtelny nůž… například 1095/1075 se prodávají v šílený spektru kvality.. svého času tuším Busee chtěl dělat z 1095 a odpískal to… jo a ESEE to snad tahá ze Švédska, takže to má fakt dobrý na 1095 a mužů potvrdit…
    K Busse a … infi (ve skutecnosti a8), sr101 (ve skutecnosti 52100), sr77 ve skutecnosti s7... marketing… idealne by měl clovek k nozi dostat: původ ocele, sarzi, kvalitu, místo a postup zpracování, celou metalurgii od a až do z… a pak at to stojí klidne 15tis a výš ale clovek má jistotu ze sw mu to někde uprostřed džungle Šumavy nezlomi :-D.

    Nebo poptat dobrýho nozire který vi co dela! A dává na to svůj punc a stojí za tím!
    KURE
    KURE --- ---
    JIKE: no po pořízení a používání KMFS musím říct že oproti lansky je to jako mercedes proti velorexu.
    Ale je to dražší. I když slušný kameny jsou taky dost drahý.


    KOCHANSKA_CH: nové nýty by měl umět zámečník nebo nožíř.
    JIKE
    JIKE --- ---
    ZVIRATKO: Spyderco má lepší kameny.. jednoznačně.. system má lepší Lansky..

    Našel jsem několik problémů u obou ale a obema se dá vyjít.. za ty léta…

    U spyderca držet úhel rukou i s podstavcem jde… jen musí clovek opatrne jinak nabodne, sjede na kamen blbě .. špatná fazeta se rovna ridit to ručně. Radsi používám 1 kamen v ruce. Kdysi super nyní už spis jedu system: ruka/lansky
    Kameny umělý jaou top top top u Spyderco bezesporu!!!

    Lansky levný, za ty peníze to udělá co má. Je to fakt takové neforemné a lepší se stojánkem.. kameny nadprůměrný … při správným postupu udělají ostří jedovaty až hanba :-D.. jenže…
    Pokud je Blba fazeta, tak třeba u CS jedna strana na 30* druhá na 25* a to ještě jak kde… takže i když je to nevýhoda.. jako výhoda poslouží ze uděláte tím super přesnou novou fazetu jedovatou jako hovado… léta jsem nesehnal ultrafine… chtějí teď za to nesmysl asi 500?
    Uchyt na nůž je nutny do toho sveraku nalepit nějaký tenký filc nebo něco co neodre nuz. Což v základu není… upinani voser ale pak výsledek za to stojí.

    Shrnutí:

    Lansky: za ty peníze (levný) je přiměřená kvalita a srani s tím ale výsledek je při správným postupu top (doporučuji na konec tycky u systému dat zarazku, stane se ze Brousek sjede z fazety a narazíte do ni a můžete začít znova.. lansky to nemá 100% domysleny…

    Spyderco: cena odpovídá kvalitě kamenů, s trochou umu je výsledek brilantní. Doporučení ultrafine kameny na dolesteni. Držet kolmo úhel k základně nemusí být lehký.. vychází to z 20 let staryho modelu snad… kameny fakt top…

    Osobně bych spíše šel tedy do dražší ještě sady 5k+ a nějak so nich narval kameny od spyderca… pak by nic lepšího asi nebylo…
    Což lze vymyslet pomoci monstrózního low cost ale promyslenyho systému z Aliexpressu kde nalepi clovek 2-3 kameny Spyderco a …

    Cely důvod tyhle anabáze byl ze vždy jsem brousil od oka. Za tech 23 let tady ale se zhoršily oci a clovek chce být víc líný a mít komfort na basic činnosti jako je tohle…

    Oboji je tedy cajk.. spis jde o to co komu víc sedne…

    Kdo má OCD tak doporučuji investici do top produktu a nešetřit. Kdo ne tak dle uvážení..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam