• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    NAGASAWA: no vypadá to fajn, akorát že to mám do Holomóce kapku z ruky... :O)
    PARANOIDANDROID
    PARANOIDANDROID --- ---
    VALDA: kafe+rum+půlka hořké čokolády+strouhaná skořice+ na obrácenou lžičku chilli
    PARANOIDANDROID
    PARANOIDANDROID --- ---
    NAGASAWA: jj, kdyby kdokoli měl cestu okolo, tak at nevaha, posledni dobou tam obsluhuju docela pravidelne... nyxova smetanka obcas taky dorazi:))
    VALDA
    VALDA --- ---
    Tak si právě popíjím kafčo.
    Jde o takový experiment. Udělal jsem si v džezvě trošku karamelu (pomalu to začínám akceptovat, ale bez cukru je bez cukru). Dolel trochou vody, přidal kafe, trošku skořice a pár kuliček barevného pepře. 2x vzkypět dolét vodou vzkypět a hotovo.
    Chutná to dobře je znatelná lehká skořicová příchuť a nezřetelný náznak karamelu (pokud jsem si to nevsugeroval). Pepř necítím - příště budu asi muset přidat. Někdy zkusím přihodit trochu chilli. A rum. ten by s tou skořicí byl výborný - myslím.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PARANOIDANDROID: Kraska dne je nejlepsi kafarna na svete....! Jednou jsem tam zabloudil a odmital jsem jit pryc .) Perfekt café....luxusni dobroty a hlavne spousta casopisu na zachode .)) co vic si prat .)) Je to ráj...
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    GEZICHT: Me to uz i napadlo....ale necekal jsem ze to bude jeste vetsi masakr nez absinth s redbullem takhlenc predloni na silvestra .)
    GEZICHT
    GEZICHT --- ---
    taky by mě nenapadlo to míchat. ale zní to dobře
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    PARANOIDANDROID: Absinth i kafe jsou lepší pěkně zvlášť...:-]
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Genialni napad...

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    PARANOIDANDROID: hmmm, to vypadá velmi zajímavě... :O)
    PARANOIDANDROID
    PARANOIDANDROID --- ---
    taktak
    GEZICHT
    GEZICHT --- ---
    a proklatě dobře
    GEZICHT
    GEZICHT --- ---
    to zní dekadentně ;)
    PARANOIDANDROID
    PARANOIDANDROID --- ---
    KVĚTY ZLA
    -aneb pekelný recept z olomoucké kavárny Kráska dne

    *preso+anýz, na hladinu opatrně nalít přiměřenou dávku absinthu.

    *zapálit (tlustostěnný hrnéček nutný).

    *cukr sypeme z výšky do plamene, část zkaramelizuje a ochutí, taky krásně voní.

    *kocháme se plamínkem.

    *sfoukneme plamen.(abstinenti nechají dohořet celé, alkoholici foukají bez kochání)

    *dáme si majzla protože hrnéček je fakt horkej

    *pijeme & blahobytníme...
    GEZICHT
    GEZICHT --- ---
    VALDA: :DD to jsem rád, že nejsem jedinej
    VALDA
    VALDA --- ---
    GEZICHT: tobě se taky podařilo vytvořit přepálením cukru tu smradlavou neodstranitelnou dýmající pórovitou hmotu? :)))D

    DAVE_PAGE: kašli na prso. Pořiď kávovar. Poletí na tebe holky. Co natom, že u toho zešedivíš.
    GEZICHT
    GEZICHT --- ---
    DAVE_PAGE: já rád tu starou italskou šroubovací...i když mam pocit že to asi neni to, cos měl na mysli :)
    GEZICHT
    GEZICHT --- ---
    VALDA: když s tim karamelem to taky nemam ze svý hlavy, ten recept mam z nějaký knížky kafařský. a nepřipálit assi nebude extra kumšt, ale stejně jsem už málem zničil džezvu asi 3x. jednou se dokonce cukr změnil v takovou černou smradlavou pórovitou houbu, vystoupalo to asi do půlky a pak to chytlo :DD to jsem se skoro bál
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Chci si koupit v nejblizsi dobe najakou masinu na presso, ale nemam s nima zadnou zkusenost. Mohli by jste mi neco doporucit...
    VALDA
    VALDA --- ---
    OKi vyzkoušim a řeknu. Jinak na samotnem karamelu nic neni. Nasypeš cukr, dáš nad oheň a až to zhnědne, tak pokračuješ. Nepřepálit to není zas tak velký kumšt.
    Jinak jsem zkusil džezvu s karamelem :) a ... jak jsem řekl - nesladím, tak mi to připomělo spíš nějaké čokočino s automatu :) Ale bylo to dobré to zase jo. Jenom si nejsem jistý, že je to úplně košér. Myslím, že kafe by se mělo sladit až hotové. ???
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam