• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    CNV
    CNV --- ---
    ZUZKAOU: Ten co jsem koupila se dá poštelovat (je tam na to šroubek).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CNV: Hele a není vtipem ve všech reklamách na kafe, že ta jejich káva je právě speciálně, pomalu pražená???

    No zkoušeli jsme si na kávovníku vypěstovat a upražit kafe a nutno naznat, že bylo hnusné...

    mimochodem - díky tomu, že se u nás doma nic nevyhazuje, tak vlasním cca 3 mlýnky ruční po babičce originál. Melou hodně na hrubo...
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    CNV: No jo, já už na to touhle dobou mám lidi... :-D Ale možná bych to měl zkusit taky. :) (Člověk může celkem bezpečně vyzkoušet hromadu věcí... ;-))
    CNV
    CNV --- ---
    KYOSUKE: Byl by to spíš zajímavý experiment, to je jasné. Trochu jsem hledala a našla jsem, že by to mělo jít normálně na plechu v troubě, cca na 160 stupňů po dobu asi 10 minut. Koupím přítelovi vzoreček a může dělat pokusy :)
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    CNV: Jo, před pár dny jsem ho měl půl sudu v bytě... :-D

    Myslím, že na to je nějaký speciální pazmek, ale v principu by to asi šlo. :-) Ale nějak mi není jasné, jak přesně potom člověk dodrží podmínky...
    CNV
    CNV --- ---
    Koukala jsem, že se dá koupit i zelené kafe, ono to jde doma nějak upražit? Respektive jde to bez toho, že by si člověk kupoval nějakou pražičku?
    CNV
    CNV --- ---
    Tak už ten mlejnek mám, koupila jsem v domácích potřebách, měli tam sortiment počínaje takovým obyčejným umělohmotným za 160 a konče keramicko dřevěným, design "časy našich babiček", skoro za 1000. Koupila jsem ten nejlevnější a uvidíme :)
    VALDA
    VALDA --- ---
    jo jsem zapoměl - byl jsem v bíbených domácích potřebách (jak jinak taky) a přesně takový tam byl. Takže si trochu zaposiluj, at ti to mletí jde od ruky a běž do toho :)
    VALDA
    VALDA --- ---
    hledám mlýnek a hele co mi náhodou spaflo do klína

    http://www.kavovary.cz/recepty.htm

    nějaké recepty - ještě jsem to neviděl celé ...
    VALDA
    VALDA --- ---
    mě překvapuje :? :? :? Myslím, že máme několikero na chatě - dva snad určitě, ale jinak jsem čekal, že to půjde v pohodě sehnat.

    myslím, že ten nášš vypadá takto: http://www.cuketka.cz/?p=44

    do gougla jsem fal "ruční mlýnek"
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    CNV: Á, tak to jo. :-) Ale nevím, jak moc je něco takového dneska sehnatelné...
    CNV
    CNV --- ---
    Trvám na kličce :) Hledám, ale většinou mi to na dotaz "mlýnek na kávu" cpe elektrické spotřebiče.
    VALDA
    VALDA --- ---
    anebo: "nasyp-pár-zrnek-přiklop-nahoře-víčko-a-na-chvilku-toč-kličkou" :)
    - jsem přesvědčen, že jo (domácí potřeby - tam mají všechno :)
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    CNV: Taková ta věc "nasyp-pár-zrnek-přiklop-nahoře-víčko-a-na-chvilku-zapni" se už neprodává? :-)
    CNV
    CNV --- ---
    Existuje nějaký ruční mlýnek na kávu, ve kterém by si člověk mohl namlít třeba dávku na jeden hrníček?
    JEDI
    JEDI --- ---
    Aktuální žebříček TOP 10 káv v Čr.

    VALDA
    VALDA --- ---
    no já nevím ... samozřejmě máš (zřejmě :) pravdu, ale i tak. Pokud nejsou opravdu nějaké zřejmé problémy (nevím: ekzém, problémy s pajšlem, ...), tak si myslím, že stačí u jídla a pití trochu "přemýšlet" a není třeba řešit takové detaily
    DOROTKA
    DOROTKA --- ---
    KYOSUKE: aspon ty tri hodiny mezi pitim kavy a jidlem by tam mely byt.
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    DOROTKA: A nepomůže pít v jinou dobu, než jím? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam