• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    TABBY
    TABBY --- ---
    RYBKA: Seznam prodejen v Praze. Byla jsem nekolikrat v tomhle zarizeni a muzu doporucit:

    NaZemi (Dlouhá 33, Praha 1 - u vchodu do klubu Roxy) -specializovaný Fair Trade obchůdek a kancelář pražské dobrovolnické skupiny Společnosti pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání. Otevřeno každý všední den 14 - 18 hodin, při kulturních akcích v klubu nás ale často zastihnete i později. Těšíme se na Vás!

    Pripadne muzes zkusit eshop Ekumenicke akademie, kde maji moznost vyzvednout si zbozi osobne Na Míčánkách 1
    101 00 Praha 10 - Vršovice.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    TABBY: Je naka nekde po ruce v centru nebo na Vinohradech? Jak se pozna (nikdy jsem si niceho takoveho nevsimla...)?
    TABBY
    TABBY --- ---
    RYBKA: Zkus nejakou fairtradovou prodejnu. Vedou kafe v BIO kvalite a IMHO to je na chuti znat...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Poradte mi prosim, kde v Praze koupim naky dobry kafe. Pocitam, ze to, co se bezne prodava v obchodech, neni nic moc. Nevyznam se v tom...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Sem nahodou objevil. Zajimavej clanek. Takovej letem svetem, ale hezkej.
    http://webkucharka-maggi.centrum.sk/jimezdrave/clanek.phtml?id=1000000553
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    Nezabudatr na vodu,
    ked je vsetko ako ma byt, zazitok z kavy je lepsi. to je fakt.

    podlamna najlepsie
    tanierik na ktorom je salocka s kavou. malu kavovu lyzicku
    cele by sme to mali podavat na tacke, nalepsie aj servitke.
    nezabudnut na kocku aspon 60% cokolady.az po :)
    no a to na co najviac netreba zabudnut je Voda!!!
    deci az dva vody! nemala by to byt mineralka, mala by to byt cista voda. filtrovana.
    pretoze kava naozaj dehydruje a uvidite ze aj lepsie posobi v tele ked cez pitie a po piti pijete vodu.
    najviac doporucujem
    filter sa vola Britta (maju v tesco) alebo v kazdem lepsiom ochode s kavou
    Revolučný výrobok na úpravu vody. BRITTA je zatiaľ najviac účinné zariadenie. Náplň BRITA MAXTRA znižuje obsah látok ako chlór, vodný kameň /uhličitanová tvrdosť/, hliník, ťažké kovy /olovo alebo meď / a určité pesticídy, ako aj organické nečistoty. Po použití filtračného zariadenia BRITA budete mať k dispozícii čistejšiu, priezračnejšiu a chutnejšiu vodu pre teplé a studené nápoje a pre prípravu jedál. Filtrovaná voda BRITA taktiež chráni vaše domáce prístroje proti tvorbe vodného maneňa.
    my take uz davno doma mame a je to super. pijem ovela viac vody...

    ked espresso..
    KLAARKA
    KLAARKA --- ---
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    to, ne, tak tohle jsem uz spravila, jenze..ted mi praskla tesnici guma..takye do servisu stejne musim>]]
    ale diky
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    BAARKA: neni tam třeba nějak blbě zastrčená nějaká hadička, kterou protýká voda nebo není vypadlé těsnění...?

    od vánoc...to by snad neměl být problém to reklamovat, ne...?
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    jinak doporucuju kavu FAIRTRADE obchodu, SAVE RAIN FOREST, je moc dobra, arabica z kostariky a pomahate dobre veci..:)
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    ahoj, potrebuju poradit:)) mam tento presovac
    http://www.krups.cz/krups/prodcz.aspx?k=156&i=6492
    a mam problem s tim, ze kdyz se zapne tak protyka voda z nadrzky do odnimatekneho zasobniku na vodu..presovac mam od vanoc..nevite co je za problem.. bydlime ctyri v byte a vsichni rikaji ze mu nic neprovedli...
    JDAG
    JDAG --- ---
    BOTA01: skvělá rada. díky :)
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    JEDI: Na 1,5 decovou dzezvu davam zhruba 6 seminek, ktere rozdrtim tesne pred pripravou(napr. mezi dvema lzickama).Pro dva lidi akurat.
    JDAG
    JDAG --- ---
    JEDI: dík :)
    JEDI
    JEDI --- ---
    vsechno se to dela mlety.
    JDAG
    JDAG --- ---
    Potřebuji poradit - do kávy vyráběné v džezvě bych chtěl vyzkoušet kardamom, ale nevím které varianta je nejlepší (semínka, mletý nebo tobolky) a pokud máte zkušenosti s dávkováním na jednu porci bylo by to super :)
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    Marocchino - práškové kakao, teplá mlieena pena, espresso káva, práškové kakao, Fantasy in café
    Moka - práškové kakao, čokoládové šupinky a kocky ľadu, šľahačka, tudené plnotučné mlieko, espresso káva, Fantasy in café
    Ice Frappe - práškové kakao, amareto bisquits granulky, mlieko, drvené kocky ľadu, espresso káva, Fantasy in café
    VALDA
    VALDA --- ---
    momentálně to flákám ... nejsem doma ... není kávovar ... džezva ... nic ;(

    doma mi to vycházelo na cca 4 hrnky docela silného kafe (2,5dl) - povětšinou jacobs semtam nějaká etiopea ap.
    MAXWESSLO
    MAXWESSLO --- ---
    rad bych se zeptal - a asi uz se tahle otazka zde probirala - kolik vypijete denne salku kavy? pripadne muzete i upresnit, o jakou jde kavu a salky. je to otazka ciste ze zajimavosti.
    ALAN_MARCEAU
    ALAN_MARCEAU --- ---
    chodíte někdo do Ebelu, třeba do Templářský (tuším, dřív to byla Rybná, roh Jakubské)??? už jsem tam dlouho nebyl, přitom to mám teď kousek...
    JEDI
    JEDI --- ---
    EUCHENIE: da se koupit v carrefpiri nyni v tesku ale je to jen srackoidni typ.

    eshop kava.cz nebrat. zlodeji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam