• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    Mam dotaz na odbornika pres kafe bez kofeinu, jestli se tu nekdo najde. Porad mam takove dilema, jsem tehotna a nez jsem to zjistila pila jsem tak 4 salky denne, v tehot se nedoporucuje vic nez jeden a me by zajimalo jak je to prave s kavou bez kofeinu, koupila jsem si jednu od Jihlavanky a jednu z Fair Trade shopu (nevzpominam si na jmeno, ale byla podstatne drazsi) a obe kdyz si upresuju tak jsou vynikajici a nepoznam zadny rozdil mezi kafem bez a s kofeinem, proto se mi to moc nezna. Nerada bych se prolivala kafem jako predtim, chlacholila se napisem descoffeinated a pak mela doma malyho upirka, co nebude nikdy spat:) Ale jeden salek denne je pro me naprosty utrpeni, ani mi nejde o ten nakopavaci kofein, jako o tu chut, je to proste velka droga, ktery se nejak neumim a nechci vzdat. Muzete mi to bezkofeinovy posvetit nebo se mam fakt krotit? Diky za nazory!
    Jo, mluvim o zrnkove kave, instant nepiju.
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    VLCICE: práci u kafe? takže třebas v kavárně? :) no v Kávě-kávě-kávě pořád přijímaj nový zaměstnance. Jedna pobočka je v Lidický - hned zkraje od Anděla po levé straně a druhá v pasáži Platýz.
    NASA
    NASA --- ---
    VLCICE: co treba nejaka sekretarka? :-))
    VLCICE
    VLCICE --- ---
    hledam praci u kafe, nevite nekdo o necem?
    ALAGIA
    ALAGIA --- ---
    džezva! třeba etiopská...hmmm...jdu na to!
    JEDI
    JEDI --- ---
    SERHOMIL: urcite je, ale mnohem lepsi nez kteryholiv jiny.
    JEDI
    JEDI --- ---
    GHOSTDOG: jako...

    reakce v kafi se zpomali..
    pokud kafe uchovavam v chladu tak se kazi pomaleji
    kdyz to dam do lednicky, tak je dulezity, aby to bylo uzavreny, protoze jedna mala dirka a uz tam jde hodne vlkosti...
    vite jak se Vam orosi, pytliky, kdyz tam date zeleninu.

    nemam to vyzkouseny tak, abych moh tvrdit, ano kafe z lednicky je nejlepsi..


    takze chlad ano, ale otazka je jak moc velky chlad.

    kdyz mate kafe v normalni teplote kolem 20 stupnu, a kafe kdyz jsou tropicky vedra...
    tak to kafe jde taky rychlejc do kelu.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    JEDI: a co ty jako odborník na tu ledničku? ano či ne a proč?
    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    JEDI:
    jasně, vydrží, ale už to nebude jako den po upražení, ani jako dva dny, tři,...devět .))
    JEDI
    JEDI --- ---
    SERHOMIL: těch 10 dnů kafe vydrží..:-)

    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    JEDI:
    dělal jsem si prdel .)
    objednal jsem si u vás před vánocema kávu, přišla záhy, ale já neměl čas si jí vyzvednout z pošty, šel jsem si pro ní až cca po deseti dnech a před poštou jsem to votočil, že na to seru, že už káva bude žluklá .) za to se omlouvám, příště si pro ní budu jezdit osobně
    JEDI
    JEDI --- ---
    SERHOMIL: momentálně včera pražený.
    :-)

    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    JEDI:
    a jak to máš čerstvý ty? :))
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    JEDI: to ne
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Ja se svyho mlejnku taky ptam jak mi to chce umlit:)
    JEDI
    JEDI --- ---
    a říkaj tam taky, jak to maj čerstvý...?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    v obchodě čaj a káva se mě taky ptali, jak chci umlít
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    GHOSTDOG: V krámku s kávou a kořením v Haškově ulici v Praze se ptají na co to namlít vždy...
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    FONTAN: jj když uděláš turka z kávy na espresso bude ti káva plavat na hladině (teda část)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOSTDOG: Jsem přesvědčená, že v chladu pomaleji oxiduje.
    Je v dolních poličkách, kde je "nejtepleji". V kávě je spoustu tuků a ty se v chladu mění méně, než v teple.

    Navíc ji mám v prázdné ledničce v práci, kde nemá od čeho načichnout a pořádně zavřenou. Mlýnek mám jen ruční po prababičce a pracovní kávu tím prostě mlýt nestíhám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam