• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZUZKAOU: Ale prdlajz, kafe bude dost akorat bude drazsi.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    ZUZKAOU: le fuuuuu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/nakupy/clanek.phtml?id=665973

    Podle International Coffee Organization (ICO), mezivládní organizace spojující země produkující kávu se sídlem v Londýně, v následujících pěti letech hrozí nedostatek této komodity na světovém trhu.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    temp surf na domácím kávovaru

    já jsem z tebe odvařenej, chlape ;)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    bych mohl aspoň poreferovat o tom Gaggia Espresso Dose, co mám doma....
    co se kafe týká, tak vyrobit v tom dobrý kafe jde, vlastně v tom jde udělat sakra dobrý kafe, espresso v základu ne (kvůli teplotě), nejvíc beztak záleží na mlejnku a pak na směsi.
    nicméně bude velkou dobu trvat, než se naučíte ustálit postup přípravy tak, abyste udrželi zhruba podobnou teplotu extrakce - teplota je řízená bimetalem a má hodně velkej drift. z toho plyne i velkej teplotní drift během extrakce (teplota s časem klesá a než se bimetal vzpamatuje, je většinou po extrakci a nebo ste někde u konce).
    taky ten stroj nemá nic moc extra uživatelskej komfort - například do odkapávátka vespod se vejde tak akorát malý hovno, nehledě na to, že před zvětšením děr pomocí vrtačky měla většina na mřážku odlitý tekutiny potřebu téct všude možně okolo, jen ne do toho zmetku dole. takže si pomáham velkym širokym hrnekm na čaj, do kterýho odlejvám to, co u jinejch kávovarů mizí samo v korejtku.
    šlehat mlíko se teprve učim, takže o tom nic nevim, neumim, nemůžu kritizovat .)
    joa ta "dose" funkce mi přijde nahovno taky a nezdá se mi bejt konzistentní, tudíž nepoužívám a extrakci ukončuju podle barvy.

    tudíž bych podobný levný stroje (míň jak 10-15 tisíc použitý asiže) mmmm... ale jo - doporučil bych někomu, kdo má akutní potřebu si s tou mašinkou "hrát", nevadí mu, že bude muset vynaložit hafec úsilí na to, aby dělal dobrý kafe, a nebude moc rozčarovanej z ne úplně nejluxusnějšího provedení (materiály, dílenská kvalita, stabilita....).
    HASH
    HASH --- ---
    AXTHEB: fail
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    No ma zakladni problem, je jenom na pody. Takze az zjistis ze nikdo nedela do podu to kafe ktery chces tak si budes brecet do hrsti.
    HASH
    HASH --- ---
    http://www.hivebeachcafe.co.uk/ascaso-coffee-machines.html

    je to dobry kavovar ?
    budu na nem delat 30 kafi tydne
    za 4k je to pomer cena/vykon ?

    mam rad dobry kafe a dokazu ho poznat, tenhle konkretni kavovar nemam moznost ozkouset
    WATTEVILLE
    WATTEVILLE --- ---
    ELESDY: V Mammacoffee třeba. http://www.mamacoffee.cz/
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    AXTHEB: aj 10min po priprave? Aku teplotu potom malo pri priprave? Ucelom je mlieko naslahat, nie pripravit takmer-vriace a zrazit vsetky bielkoviny.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    No prehnane drahy mi neprisli, to bych to sem nepsal. Levnej obchod rozhodne nejsou, ale maj i veci za rozumny penize.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    No P&P je spis drazsi, no.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Konkretne myslim poten and panen, -2 patro.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    v Paladiu
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    LUKAS87: baratza. (nebo Mahlkoenig - stejná firma) http://www.chriscoffee.com/products/home/grinders/variogrinder

    je to vlastně domácí verze toho, co můžeš vidět teď u nás.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    ERNEST_GASKIN: ERNEST_GASKIN:
    Bartaza Vario?
    $430 ... le fuuuu :'(
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    NEKDO_CIZI: no mně to přijde teda jako zajímavej nápad.... jde to i s haribo medvídkama? :-)
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    MACATA_PRDELKA: nějak nechápu, proč na mě pořád reaguješ. jestli chceš, kup si kotlík, hmoždíř a postav si ohniště.

    bavim se s lukášem, kterej investuje pěníze do kafe. peníze, který nejsou sranda. neinvestuje v řádu stovek, ale tisíců. snažím se mu rozumně vysvětlit, proč by je neměl - prakticky - vyhazovat oknem. proč by neměl kupovat něco, co do roka upgraduje.

    jestli tě to nezajímá, běž si číst čtyřlístek.
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    no joo, kdo neumele zrnka na mlýnku za sedmičku, nemá šanci uvařit dobrý kafe :)))
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    LUKAS87: fajn. tak jenom bacha, abys nepřekročil hranici klasickýho kávovýho pošuka a nespadl někam na geekskou úroveň. svět už jednoho paula pratta má, další nepotřebuje ;)
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    LUKAS87: mám pocit, že už jsme se o tom bavili, ale pro jistotu ještě jednou..

    do mlýnku má v prvním setupu cenu investovat nejvíc. fakt. chápej, že kávovar budeš měnit, a možná i několikrát. celý vybavení měnit budeš. ale mlýnky nejsou tak drahý, aby se dal rovnou koupit pořádnej a dalšího upgrade se vyvarovat - to znamená ušetřit až brutálně moc peněz.

    navíc vario je variobilní ;)) ... hrubost nastavuješ s krásnou přesností snad klidně i za chodu a pokud vím, můžeš nastavovat i předdefinovaný hodnoty. takže tim budeš moc mlít cokoliv pro jakýkoliv využití.
    jakože nemlel bych v tom maso, ale nemuset definovat pokaždý jinou směs nebo nedělat babičce turka, ze kterýho víc sní než vypije je sweet.

    časem bych si možná osahal dvoustupňovej komerční mlýnek, abys byl schopnej fungovat i "na návštěvě" ale..

    vario vario vario vario, vario vario, vario vario vario vario vario... vario!
    vario vario vario vario vario vario vario.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam