• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MAR_TINA: byla jsem zrovna ve spěchu a potřebovala dělat doma kafe někomu a otevřenou jsem měla v okolí akorát Billu, ve které tohle mleté kafe bylo to nejlepší (!) co se tam dalo koupit. chutná to skoro jak Jihlavanka, to fakt to Segafredo ze Sparu je lepší.
    LUKAS87: když už hnusný kafe, tak s ušetřením mletí, a dále viz výše - byla jsem ve spěchu.

    příště na to prdím a radši budu pít míň kafí denně, ale dablšotích nebo aspoň od podobného prodejce.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    AOTEAROA: to jsou balírny praha holešovice (240 Kč/kg) tak drahý?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AOTEAROA: v Tescu mají tu tchibo "prémiovku" i nemletou. Nebylo by lepší to? (Netestovala jsem :D)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    já si říkala, že je načase seskočit z toho módního kupování předražených čerstvě pražených zrnek, když jsem v intenzivním low-budget období, a pořídila si v nouzi postupně pár mletých káv v supermarketu (Segafredo Origini Peru a Tchibo Privat Kaffe (snad tu se slonem nebo ptákem) a je to peklo! :D to Peru se ještě docela dá, když je to v utěsněné dóze a během pár dní se to vypije, ale to Tchibo je prostě hnus od začátku do konce. no ale řekla jsem si, že musím být v tom pití kafe objektivní a nekupovat jen to vyhlášené za nejlepší, tak to mám za to. (ale pořád ještě je to fajn, v jedné práci máme erární Nescafe to základní a to obvykle půlku fakt vyleju, páč to nedokážu dopít ani s trochou cukru a hodně mléka.)

    počítám že Oxalis bude to samé, akorát to bude ještě vyprchalé.
    TWARR
    TWARR --- ---
    kava od oxalisu ne, mel jsem cosi omylem. a mel jsem cosi i cilene, konkretne nase bio zrno z billy. prosim pekne. ano, je to porad lepsi nez jihlavanka, ale nedik nechci.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MOIAA: Ne.
    MOIAA
    MOIAA --- ---
    Co říkáte na kávu od Oxalisu? Dá se to nebo nee?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    MAR_TINA: myslím, že primárně záleží co do toho sypeš, až potom metoda přípravy. Robusta bude mít vždycky víc kofeinu než arabica a bude se to lišit i podle konkrétní odrůdy.

    Jinak třeba zde: http://jaknakavu.eu/espresso/kofein-jeho-mnozstvi-v-napojich-a-pusobeni-na-cloveka/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Mám takový divný dotaz. Kolik kofeinu má přibližně která káva?
    Jde mi o espresso a french press. Dají se někde najít věrihodné údaje?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    LUKAS87: díky moc, možnost koupit z druhé ruky mě vůbec nenapadla :) Zkusím
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    JOSKA_CZ: iberital challenge a ten ascaso i2 maj stejný vnitřnosti.
    poohlídni se po použitym ranciliu rocky. nebo to vydrž a každej den čekuj bazoš.cz a aukro - občas se tam objeví skvělá (cenově) nabídka na profi stroje z gastroprovozů, kde většinou stačí koupit nový kameny (kolem 800 Kč) nebo je nechat nabrousit (kolem 400 kč) a celou tu věc umejt, a máš rázem mlejnek z kategorie "na tom se už espresso udělat dá".

    navíc iberital i ascaso maj mikrometrický nastavování hrubosti, takže nějaký občasný přeštelování z espresso hrubosti na fp/filtr a zpátky v podstatě nepřipadá v úvahu (pokud si teda nechceš ukroutit ruku, páč to dá fakt zabrat - ten iberital jsem měl doma).
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    JAKOUBEK: informace nemám (už tam nějakej pátek nepracuju) ale taky bych to viděla že ne .. s tím jak se k nim někteří chovali bych tipovala, že funkčních jich už taky příliš nezůstalo :-/ (ale to je spíš jen můj povzdech)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    PRDELMRDEL: Skoda :/
    PRDELMRDEL
    PRDELMRDEL --- ---
    JAKOUBEK: Ptali jsme se, bohuzel. Meli jsme zalusk na jednu z tech dvou ctyrhlavejch Linejek, co maj v anglicky ve vyloze, ale jejich barista nam rikal, ze ani nahodou. Snazil se o to i nekdo z nich a ani jejich zamestnanci nemaji sanci.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    TEEAK: Nedavaj ta stara LaMarzocco nahodou k odkupu? .)
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Poradíte s výběrem kafemlýnku? Z 90% pomelu na espresso, zbylých deset aeropress nebo frenchpress. Rozhoduji se mezi Iberital challenge, Ascaso I-steel I-2 a Baratza Maestro+.

    Osobně bych šel kvůli ceně nejraději do Iberitalu, ale rád dostanu nějaký druhý názor.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MEYBYBY: potvrzuju BLACK_ONYX: LaMarzocca jsou pozůstatky po CH. a velmi rychle jsou nahrazovány Marisami - což jsou "kávovary" dělané přímo pro provozy CC
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    SATAI: pardon. to jsem prehlid.
    SATAI
    SATAI --- ---
    JAKOUBEK: Alzu jsem tam psal ;) To je caste misto, kde se rano stavam clovekem.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    SATAI: Alza v Holešovicích od osmi? :) Pražírna na pavláku má myslím od půl deváté.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    SATAI: mám ruční Hario Mini Mill a když nechci hlučit, chodím se s ním schovat na záchod, tím jsem za dvěma dveřma od spáčů nebo sledovačů televize (tam stačívají jedny dveře, kuchyňskou linku máme v obýváku). a pak moka konvičku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam