• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SNORRY: podivej, ja bych tu kapsli do huby taky nevzal (ikdyz mel jsem jen tchibo, takze kdo vi) ale kazdej clovek ma jiny chute, jiny standardy a jiny potreby ..
    nemeli bysme ale nikoho soudit za to, ze si zvolil nizsi standard si myslim (protoze to pusobi fasisticky) ..
    kdyz si nekdo preje pit kapsle a ma k tomu urcite svoje duvody (ikdyby to mela bejt mimo pohodlnosti treba moda) tak mu prece nebudu rikat jaky je prase, ale doporucim mu treba to tady zminovany nespresso, ne? at si do toho klidne strouha celer, ja si piju svy...
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LUKAS87:
    SNORRY: A jste nejakym zpusobem schopny akceptovat, ze to rozpustny kafe nekomu chutna? Vubec neresit co v tom je, jak je to udelany, co to stoji..nic..proste mu to chutna a i kdyz ma primo v praci moznost dat si cerstvy, dobre udelany kafe od doubleshotu tak si radsi udela to instatni..(par takovejch kolegu v praci najdu..)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Hele co takhle si spočítat, že větší zájem o výběrovou kávu zvyšuje její cenu a půlku pohrdavejch keců si odpustit?
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    MR_DAN: Tvoje nařčení z coffee nacismu neberu, jednak mi lidi, který se sami takhle označujou přijdou k smíchu, a jednak jsem tady myslím neprosazoval nějaký extrémní názory, ale abych tak řekl "minimální standard", pod který podle mého prostě není rozumné jít.
    AETHER: Sposta lidí si taky kupuje aro "džus", který nemá s ovocem nic společného a kdyby se někdo ptal v diskuzi o odšťavňování ovoce, jestli kupovat takový nebo makový koncentrát (nebo spíš sirup nebo co to je), tak bych mu také doporučil pít vodu a za ušetřené peníze si občas koupit klasický džus (odšťavněné ovoce).
    MAUGLI: Analogie mi přijde zcela na místě, ačkoliv do hospod nechodím, jsem přesvědčený o tom, že ve většině hospod/barů si také nevaří vlastní pivo.. Nejde o to vaření, jde o to, co piješ, ja ten nápoj vznikl, nehledě na to, jestli si to vaříš sám.
    MAUGLI: Jinak nemyslím, že je toto dohadování nesmyslný, naopak, tale diskuze sem rozhodně patří.
    MR_DAN: imho to směr vzhůru není. O tom se tě akorát snaží přesvědčit ty korporace, co to prodávaj.
    KURE: souhlas
    LUKAS87: Taky mám na krajíčku, ale zamáčkněme slzu a zkusme "kapsláče" ubít argumenty.
    Bohužel nedokážu pochopit, proč se někdo rozhodne pro kapsle a pak ve světle nových informací, který tady získá, si raději pořád jede tu svou písničku o kapslích za každou cenu. Holt měl pravdu Mark Twain: "It is easier to fool people than to convince them they were fooled"
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Z týhle diskuze je mi do pláče.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Nedavno jsem mel kapsle od Tchibo a fakt to nebylo vubec dobry..co si od nekoho pamatuju ty nespresso tak to bylo mnohem lepsi..ale bylo to mylsim na nejakym z tech drazich stroju..jestli na to v tomhle pripade muzou mit teda vliv..
    MAUGLI
    MAUGLI --- ---
    MAR_TINA: Diky moc, Nespresso mam jako favorita a asi se pro nej i nakonec rozhodnu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Párkrát jsem u někoho pila nesspresso a musím uznat, že mi to chutnalo a mělo to pěnu blízkou cremě. Lepší než 95% českých pohostinských míst, kde nabízí kávu. (Nejhorší jsou cukrárny, pamatujte si to.)

    Nesspresso nemám, protože vím, co je uvnitř, vím, že to je drahý, vím, že se to blbě shání a nejsem líná točit klikou a vařit v konvičce. (A taky máme v domě dost slušný deLongi stroj s vlastním mlýnkem, když už líná jsem.)

    Kdybych měla pořizovat něco do kanceláře, volím zrovna kapsle. Nabídnu zákazníkovi kávu, zmáčknu knoflík a než ho posadím a vytáhneme papíry, má hrníček na stole. A nebude na mě naprázdno civět, než něco namelu a napěním.

    Ale asi to nesspresso, tchiba se bojím celkově, viz MAR_TINA: . A to druhý, co mají i v maloměstských supermarketech chutná taky divně, ochutnávala jsem to v makru nebo kde.

    Každopádně bych při nákupu chtěla ochutnávku alespoň tří druhů kapslí a ochutnávala espresso (to, čemu říkaj espresso) bez cukru a mlíka. A nekupovala nic, co do toho přimíchává mlíko samo, nedejbože z prášku. Mlíko se do kafe lije z konvičky.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KURE: Neni to nastejno, když tam nacpes tchibo kapsle bude to smrdět jako natěračská dílna.
    KURE
    KURE --- ---
    MAUGLI: proc by sis nevaril pivo? :)
    a k tem kapslim, proc proboha kapsle? kafe je to drahy, pristroj taky. kafe kdyz budu diplomat tak podprumerny.

    nemusis si to kafe mlejt, nemusis dokonce ani kupovat nejaky zasadne dobry kafe, ale kdyz si udelas moka do konvicky za 250+- z nejakyho lepciho supermarketovyho retezce, jsi vysmatej.
    nebudes mit krap co zabira misto, krabici kapsli co zabiraj misto. budes mit malou konvicku a malej pytlicek kavy.

    p.s. esli trvas na kapslich, kup ty co vydou nejlevnejs. jinej rozdil v tom neni.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    imho kdyz nekdo pujde od turka nebo instantu ke kapslim, tak je to porad smer vzhuru... s tim ze je tam porad potencial stoupat jeste vys, ale tak to je na kazdym z nas
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MAUGLI: No a odpověď ohledně různých druhů kapslí jsi dostal - všechno jsou to víceméně sračky :)
    MAUGLI
    MAUGLI --- ---
    LUKAS87: podle me je ta anogie uplne nesmyslna, protoze pivo si proste doma nevaris. Tecka. Nechci se dohadovat a zahlcovat diskuzi nesmysly. Jen jsem chtel radu ohledne ruznych druhu kapsli.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: když kapsle, tak si zkontrolovat, že je uvnitř jen mletá káva - často je tam instantní.

    Imho z průměrné kapsle poteče lepší kafe, než průměrné espresso v české hospodě.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MAUGLI: Analogie je jasná - kafe můžeš taky koupit hotový, v kavárně. A pivovarský domy existujou.
    MAUGLI
    MAUGLI --- ---
    XMARGE: diky :-)
    MAUGLI
    MAUGLI --- ---
    SNORRY: IMHO to co pises je nesmysl. Analogie s pivem v kapsli je totalni kravina. Muzes mi prosim rict, v cem je to podobne?? Leda ze by sis doma varil vlasni pivo a pak teda smekam a tise soupu nohama.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    MAUGLI: Kamarádka, která si docela zakládá na dobrým kafi, ale doma nechtěli drahej presovač, tak pořidila Nespresso a je dost spokojená. Kafe jsem u ní pila a bylo dobrý, stěžovat si nemůžu:o)
    TWARR
    TWARR --- ---
    uz je to malo hipstersky, pouzivat ten termin coffee nazzi, uz ho pouziva kazdej. chce to neco novyho! ;))
    ale jinak co si pamatuju, tak tu ntr23 psaval, ze to nespresso snad i docela jde...
    AETHER
    AETHER --- ---
    SNORRY: tak spousta lidí přežívá na instantní kávě, to máš prašť jako bouchni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam