• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    co všechno je příčinou "zbytků" kávy v espresso šálku a jak je eliminovat?
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    TEEAK: za me jo
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BOODIA: to právě nevíš - dneska každej druhej má doma "nějakej super stroj" a každej druhej z těhle lidí se cejtí být geekem a zjistil si, že přetlakový sítka jsou blbina .. čili za mě to tak jednoznačný není .. nastavenej tlak taky umí slušně zahejbat s celým procesem .. a už to sviští
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    TEEAK: jelikoz budou skoro vsude pretlakovy sitka, tak bych to mlel nekde mezi espressem a mokkou,bliz k espressu... nicmene to je stejne naprd...
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    RYBKA: no zrovna do "domácího espressovače" o kterém kupující nic neví se vybírá v kavárně hrubost mletí fakt úplně nejvíc blbě :(
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Doma naaranžovaný balíček kávy a čaje z Mammacoffee s velkou mašlí měl úspěch. Děkuju za podněty :-)
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    Poté co jsem, alespoň z části, pronikl do tajů kávy, ji již nikomu jako dárek nekupuju. Existuje plno jiných, pěkných dárků, které ve finále udělají větší radost ;).
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MAR_TINA: V práci si ho vaří v "domácím" espresovači.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    RYBKA: jenže kupovat kafe za 1000 kč / kilo, když nevíš, jak si ho uvaří, tj. jak ho mají namlít, nemá moc smysl. V Emě jsem je viděla mlít kávu s sebou, ale tak do 100g, mají pořád forf. http://www.emaespressobar.cz/
    Zkus zjistit, jaké pije a jestli má mlýn. Aby si nedělala nespresso kapsle. Je to dneska složitý úplně se vším.

    (Občas mi nějaký zákazník kafe donese a je to milé, že jde s dárkem. Ale podle druhu to končí v hrnku zedníkům, když zrovna nějaké máme, nebo na záhonku proti slimákům.)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MAR_TINA: Namlít ji chci proto, že netuším, jestli má naše účetní mlýnek. Ale ušetřila mi tolik peněz, že bych se jí ráda nějak odvděčila. Oxalis nevystihuje míru mé vděčnosti ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    RYBKA: jestli jsem to dobře pochopila, nesejde příliš na kvalitě kávy, jelikož ji chceš namlít. Tak prostě zajdi do oxalisu, tam dárkově balí a můžeš přikoupit i plechovku / hrneček / cukrátko...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    TEEAK: Ok. Zvolím tu krajní možnost a zabalím si to sama... :-)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    RYBKA: jediný místo, kde tohle asi půjde je libovolné obchodní centrum - tam obchod Oxalis a pak rovnou na balící službu v daném obchoďáku .. nějak si nedovedu představit výběrovou kavárnu, kde by měli na takový (s prominutím) "ptákoviny" čas ;)
    SATAI
    SATAI --- ---
    1. Jan Škeřík.
    2. Ondřej Hurtík
    3. Zdenek Hybl
    4. Jakub Hartl

    espresso Jakub Nikel
    s mlékem. Zdenek Hybl
    signature drink Jan Škeřík
    SATAI
    SATAI --- ---
    a stream:

    Barista roku 2017 - finále neděle
    https://www.youtube.com/watch?v=EbePsKzE7uQ
    SATAI
    SATAI --- ---
    Barista roku 2017 - finále sobota
    https://www.youtube.com/watch?v=iZyb_KDPg1I
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    TEDDYBEDDY: To je krajní možnost :-)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    RYBKA: Čistě technicky. Není lepší si v papírnictví koupit zdobný obal a mašli dle vlastního gusta?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Poradili byste mi kamenný podnik v Praze, kde by mi namleli kávu a byli by schopni mi ji nějak dárkově zabalit?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    VIK: souhlasím s BOODIA: - řešila-li bych to, pila bych doubleshoty
    .. v kavárně se ve většině případů (co znám) připravují doubleshoty a když není po druhém shotu poptávka, tak se ochutná (kvůli kalibraci) a vylévá dle uvážení .. ale samozřejmě to záleží na daném podniku a jeho pojetí "kvality výrobku" - někdo vylévá, když spadne crema (což je cca pár minut i míň- třeba já), někdo vylévá po půlhodině (když to vychladne), někdo nevylévá a dává to do mléčných nápojů (mlíko je stejně teplý, žeano) .. a někdo přesvědčuje hosta, aby si dal double, že mu to pumpu neutrhne a peněženka bude lehčí jenom o xyz,- ..
    .. a z toho celého mi vychází, že dělat se doma s espressem je s nutností čištění kávovaru/mlýnku, řešení vody, času, váhy, sebvzdělávání se atakdáleatakdále hrozně náročná věc a vyprdla bych se na to, i když jsem coffee-geek jak noha a uměla bych si to náležitě užít ..
    ..klasická paranoidní obrátka nakonec: je to můj názor a ať si každý dělá kafe doma, jak mu to chutná a nestěžuje si na to ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam