• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Do kecupu jabka, do masa rohliky, bomba!
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    kuře nacpaný nádivkou
    ¨rohliky, vajce, petržel, a místo mlíka jogurt bílej
    stehýnka dobrý, koření viď, a ta nádivka - bomba!
    DIVER
    DIVER --- ---
    hele, dikes, ale tohle plus minus znam. ja to delam bez masa - klasiku spagety pomodoro. rajcata, cesnek, rukola, sul, pepr, bazalka.

    ted jsem to zrovna resil s matkou. jim uz dozralo prvni rajce, takze sezona je na spadnuti. pry mi vyhrabe ten recept, kterej jsem dostal od sefovy zeny. rikala jen, ze se do toho "kecupu" pridavalo i nastrouhany jablko...

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    rajce s kuzi :D
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Ja to vcera vyresila takto: Na masle zpenit cibuli, pridat nakrajene mesicky rajcat (i s kuzi), lehce orestovat, pridat cesnek a rukolu a chvili podusit na lehke zmeknuti. Veprovy platek na prirodno byl k tomu prilohou:-)
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    DIVER: Opečené masové kuličky se zasypou pokrájenými rajčaty (i s kůží) a dusí se do naprostého rozpadu rajčat (asi 45 min) Přidává se jen sůl, nic jiného, a jí se s pečivem.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MOUNTBATTEN: dik za tip. ale bude to tezky.

    myho ex-sefa zena delala uplne excelentni kecupoprotlak. sehnal jsem si recept, dal ho mati a vyslo z toho neco jinyho :) tak letos se toho ujmu sam a uvidim. mozna prubnu i ty tvy recepty...

    (ten osvedcenej kecup me fakt zajima. anebo zpusob jak z tech rajcat udelat hotovou a zavarenou omacku na testoviny)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    DIVER: jako kecupy, to jsem si oblibila tyhle z Mittnerovy Indicky kucharky (jen nechapu ten pikantni kecup - protlak a juice?), nejvic asi ten posledni, jen chilli davam cerstvy (ci nalozeny), ne mlete susene

    DIVER
    DIVER --- ---
    no a ja bych se pridal, pac za chvili mi hromada rajcat bude dozravat a nebudu vedet, co s nima. uvitam uplne vsechny recepty, ale rqajcat bude fakt dost, takze uvitam i tipy na kecup, zavareny pyre a nejaky zpusob konzervace rajcat...
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    mam doma (celkem) cerstvy rajsky a mam chut na neco rajcata+maso. Radsi ne omacku z rajcat, spis vyuzit cerstva, popr.tepelne upravena, ale ne na kasi idealne.
    Poradite, prosim?
    RUFO
    RUFO --- ---
    VIKY_K: My ho tak pouzivame :-) A jestli je vazne zraly, tak zuzlavy nebude
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WILDENBURY_SQ: syry, Leffe, šokolat.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    87HIGHFLYER: Nesmysl, nejlepsi napad je naopak jit do obchodu s delikatesami prave s cerstvou vejplatou v kapse.. :)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    87HIGHFLYER: hm...vzít si tenhle seznam k salvátorovi byl vážně super nápad takhle před vejplatou
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Letim do Belgie, beru dva lodni kufry se trema spoďárama a spolecneskym vohozem...

    Zpatky je hodlam vest plny, nekdo neco? Posta, znami maji prednost :)
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    Mám tu 400g kousek veverky/hanger, který je sice vyzrálý (mokré staření, měsíc od porážky), ale prošel zmražením a teď mi v lednici pomalu rozmrzá. Půjde ještě použít na hanger steak? Nebo ji radši přihodit do guláše? Žužlavé, flaxovité maso neoblibuju.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ZUZKAOU: a ty nejdivnější věci nakvašeně pochodují po bytě, ne? ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BLANITCHKA: to s kořením je strašlivě zabordelená skříňka plná divných věcí. A pak děsně moc divných věcí v lednici a mrazáku ;-)
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    ZUZKAOU: Ty jo, ty si neuvěřitelná :) už roky pociťuju nutkání si pořádně prohlídnout Tvoji kuchyni a spíž :)

    Díky za blog, imho na české blogovací scéně je jedinečný.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KLAAR: může za to pan google, respektive yahoo.answers ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam