• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    AIJA
    AIJA --- ---
    SAL:
    Tak deset je poměrně nižší číslo než milion:-)
    S tím už se dá pracovat:-)
    SAL
    SAL --- ---
    AIJA: No takovejch asi deset by se našlo. Kupované, ne domácí, ještě v pořádku. Většinou tak decka-dvoudecka odhadem. Záleží na tom? :)
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    HOFFMI: Když jsme byli na večeři v Las Adelitas, dávala jsem si výběr tortil s různýma omáčkama a mezi nima i jedna mole...a byla fakt nedobrá :) Když mi to servírka odnášela a všimla si, že jsem ji nesnědla, pokývala hlavou a říkala, že to většině lidí moc nechutná, že je dost specifická. Takže jsi jí asi uvařil správně :)) A vypadala jako víš co :)) Já jsem z toho cítila takovou pilinovou zatuchlinu, jestli ti to pomůže :))
    NUSIK
    NUSIK --- ---
    HOFFMI: tak to asi Jamie dela nejaky s cokoladou :-) hele nevim, taky mi to moc nejede a par uz jsem jich ochutnal, celkove co jsem tak videl reakce, velmi casto dost rozpacity
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MUTHA: Děkuju! V tom mém receptu byly jěšte plechovkový rajčata, že se z nich má vydusit voda a v podstatě všechno obalí. Asi v tom byla ta chyba. Nevím.
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    NUSIK: jasny tomu rozumim, ze jich bude hodne...ja se jen tak ptam, protoze jsem myslel, ze to bude pecka, nejsem v Evrope jak pises a nechal jsem si poslat i ty uzeny papricky kvuli tomu, proste sem jen nasledoval Jamieho recept, kterej vetsinou funguje, ale tohle bylo fakt divny...zajimalo by me jenom ,jak to ma doopravdy chutnat, protoze ingredience jsem mel bych rekl autenticky..kazdopadne dik. jo a jeste sem dostal vyhlas, ze to vypada jak vis co :)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    MUTHA: přesně tak, dělám stejně. Akorát tam nedávám lilek, protože mi moc nechutná. Mimochodem, ratatouille je moc dobrá náplň do quiche.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    Nějaký tip na ratatouille? Zkoušela jsem to předevčírem a vyšlo mi to nějaké plané :-(
    IKA
    IKA --- ---
    SPLIFFBOY: Ďakujem.:)
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    IKA: zenov? kulajda je ta Fri?ova v pokladech ?esk? kuchyn? 3:



    NUSIK
    NUSIK --- ---
    HOFFMI: tak asi hlavne jde o to jake mole, je jich asi tolik co v Mexiku mest, taky toho vetsinou nejsem zrovna fanousek, je to dost specificka chut na kterou jsou Mexicani od malicka zvykli, ale krajanek se k tomu podle me potrebuje projist. Plus teda s tema ingrediencema to taky neni tak uplne jednoduchy, plno veci v Evrope proste bezne k dostani neni. Nevidel jsem ty Jaimeho recepty, ale pritelkyne vetsinou dela mole po tom, kdyz nekdo prijede z Mexika a ty spravny suroviny priveze a cast si vzdycky setri na specialni prilezitosti, protoze je ta chut pro ni navrat domu
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    AIJA: Hlavně jak staré :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    SAL:
    Co je u tebe milion skleniček a jak jsou velké?:-)
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    Zdravim, máte někdo prosim zkušenoti s mexickou omáčkou mole? Včera jsem dělal, podle receptu J. Olivera a bylo to fakt divny...nikomu to moc nechutnalo, ale ingredience jsem měl parádní...nevim, jestli je to tim, že na to nikdo nebyl zvyklej a nebo jestli jsem to udělal blbě. Netušim hlavně ani, jak by to mělo chutnat...děkuju
    MIST
    MIST --- ---
    ZUZKAOU: jeste prosim do kulajdy - bobkovy list, par kulicek pepre a noveho koreni.
    YNOR
    YNOR --- ---
    SAL: dělám z nich takovu podzimní vydatnou polévku...
    v hrnci rozpálím olol s kouskem másla a do barvy orestuju na kostky nakrájené brambory, mrkev a celer...osolím, promíchám, přidám houby, bouquet garni a podleju vývarem....
    nechám vařit do změknutí, ke konci rozklepnu 2 vejce, zamíchám, podávám..
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    ZUZKAOU: Chudá verze je občas výsadou králů - fancy verze např. této polévky naprosto selhávají. Prostě to není ono. Kulajda sypaná parmazánem a rukolou mi prostě připomíná takové ty ruské předražené recepty, kde se smíchá (a zkazí) asi 69 prémiových surovin...
    IKA
    IKA --- ---
    ZUZKAOU: Ďakujem.:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IKA: Obrat koprové lístky a nasekat stonky. Nakrájet brambory na kostičky, nakrájet houby (sušené zalít horkou vodou a nechat nacucat, vodu pak nalít do polévky). Udělat máslovou jíšku, zalít mlékem, osolit hodit tam brambory, kopr a houby a trošku kmínu. Vařit alespoň 20 minut. Mezi tím si vedle udělat ztracená vejce a nasekat kopr. Kulajdu dosladit, dosolit a dokyselit (já používám citron, tradiční je ocet. Ten to ale chce pár minut rozvařit, aby byl jemnější) a ještě trošku másla. Na talíř dát ztracené vejce, okolo nalít polévku, posypat čerstvým koprem.

    Žádne fancy suroviny - je to polívka chudých lidí. Maximálně přidat zakysanou smetanu.
    IKA
    IKA --- ---
    Ale vlastne nejaký overený recept na kulajdu by som brala, u nás doma sa nikdy nevarila, takže z rodinných pokladov čerpať nemôžem.
    (Googlovať viem, zaujíma ma vaša zenová kulajda.:)
    IKA
    IKA --- ---
    SAL: Ja by som ich dala do onigiri. Ale neviem, či to nie je náhodou strašná babicovina.:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam