• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    SIMSALABIM
    SIMSALABIM --- ---
    BLANITCHKA: ano pejsek se jen oblizne a nebude verit tomu co za chute prave zazil... Bezne delame vyvarky/polivky kockam, mychame s granulema a jsou happy :)
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    DEVIL: OK, díky za uklidnění.

    a lehce mimo protokol- ta pěna co se dělá na začátku, tak chápu, že jsou sražené bílkoviny ( plus případné nečistoty). Má nějaký přínos to dát psovi do granulí, aby se to zužitkovalo? Nějak se mi příčí to lít do kanálu....
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BLANITCHKA: rozhodne kachni sadlo sebrat tak jak rikas - po ztuhnuti vyvaru!
    zadna past tam neni
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Rozbourala jsem kachnu na prsíčka a strhýnka a ze zbytku dělám vývar.

    Kachna byla docela tučná, tak se chci zeptat, jestli se dá sesbírat vyvařené sádlo po ztuhmutí vývaru a pak používat k opejkání apod.

    Tzn. Na začátku vysbírat pěnu, uvařit, přecedit, nechat vychladnout. Horní tukovou vrstvu sebrat do sklenice (=sadlo). Zbytek vyvaru polivka kus a kus zredukovat (mrazak).

    Nebo je v tom nějaká past? :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak nakonec byly houbové knedlíky s hřibovou omáčkou.

    Nohy a horší houby hodit do papiňáku spolu se zeleninou a kuřecími kostrami na vývar. (došel mi koriandr a tak jsem tam dala lžičku chlebového koření - kmín, koriandr a troška anýzu s fenyklem a především nametý ječný slad - ten slad to mu dodal dost zajímavý moment, jen se to mělo tendenci připalovat)

    Knedlíky (4 porce)

    200 g staršího bílého pečiva
    cca 100 ml mléka
    50 -80 g másla
    cibule
    česnek
    majoránka
    muškátový květ
    400 g horších hub
    3 vejce
    cca 200-300 g hrubé mouky
    sůl, pepř
    5 g prášku do pečiva

    Namočit housky do do mléka. Přidat žloukty, prolisovaný česnek a kořeni. Na másle nechat zezlátnout cibuli, houby 5 minut ovařit v osolené vodě a nasekat na hrubo. Máslo, cibulku i houby a lžičku prášku do pečiva přidat do těsta a důkladně promíchat. Nechat nějakou dobu odpočinout Ušlehat hustý sníh z bílků a opatrně zamíchat do těsta na knedlíky. Rozdělit na tři až čtyři části a zabalit do potravinářské folie. Vařit cca 30-40 minut ve vodě. Pokud to není z praváků a nebo podobných světlých hub, tak knedlíky budou tmavé.

    Omáčka

    máslo, hříbky, mouka, vývar, zakysaná smetana. Případně trošička kmínu a nanošpetka koriandru s muškátovým květem.

    Hezké hlavičky hřibů nakrájet na plátky a opéct na másle do zlata. Zbytek nasekat na kostičky a přidat do hrnce, když už jsou plátky zlaté. Nechat dusit, dokud se zecvrknou. Zaprášit lžící hladké mouky, chvíli restovat a pak zalít litrem vývaru. Vařit alespoň 20 minut, ale klidně déle, dokud to nebude mít požadovanou hustotu. Průběžně míchat. Do hotové omáčky přidat kelímek zakysanky a podle chuti dosolit a dopepřit.

    Zapíjíme mátovým čajem a zajídáme něčím kysaným, narvaným trávicíma enzymama.
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Švestková...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Je nějaká zenovější verze houbové omáčky než houbové velouté se zakysankou?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BONEMINA: hm, mě to naopak fakt začalo hnědnout až v poslední čtvrthodině. ale byly tam houby, takže to asi bylo mokřejší.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: I bez hub je to fakt skvělý, na Noc prasečí hlídky to určitě spáchám znovu.
    Akorát 2 hodiny na 170 mi přišlo příliš, už po hodině a půl se těsto tvářilo, že ještě chvíli a shoří, ale i ta hodina a půl tomu stačila.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    MACHALIK: Hovězí. Ale tak nějak jsem předpokládal, že to z textu vyplynulo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BLANITCHKA: tak pán je autentickej, no a bílý sáhib si to upraví podle chuti a doředí běžnou paprikou.

    Hele ale ty indický papričky by měly pálit vcelku decentně
    Indian Chilis
    http://www.clovegarden.com/ingred/cp_indiz.html
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    ZUZKAOU: to množství čili papriček mi přijde naprosto brutální :))
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    BRUKEV: Zapomněl jsi napsat, jaký hrudí.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    Díky oběma, do konce týdne bych měl mít s jídlem vystaráno. Hlavně to máslový kuře!
    KASUMI: sušičku nemam a v troubě se mi nikdy nepovedlo udělat sušený rajčata dobrý, takže jsem to už dávno vzdal a prostě je kupuju. A v leču mam taky raději spíš papriky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CHOBOT: máslové kuře.

    Murgh Makhani - Indian Butter Chicken - By VahChef @ VahRehVah.com
    https://www.youtube.com/watch?v=5eMgECPDbAo


    (kruci, jak na to tak koukám, tak to budu muset udělat)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    dusene hovezi s rajcatama a cervenym vinem
    susena rajcata
    leco? ale na tom mi vic a vic chutnaji papriky :)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CHOBOT: pappa al pomodoro - italska rajska, husta, vydatna, tepla i studena, viz treba http://www.foodnetwork.com/...nne-burrell/tuscan-tomato-and-bread-soup-pappa-al-pomodoro-recipe.html
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    Nějaká rada, co s hromadou rajčat? Ideálně něco, co se hodí do tohodle sychravýho počasí. Potřebuju trochu inspirace. Díky.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    RUTHLESS: Tohle je počasí tak akorát na pořádnou britskou snídani, shepherd`s pie, švestkový crubble a jako pohádku před spaním a ke kusu modrého stiltonu a sklence sherry si pustit třeba Dvě dámy při těle. A toho Hestona určitě taky, ale to už je vyšší level.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam