• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    MACHALIK: snad se to Kellerovi nedonese... :)))
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    McDonald's - Kostka ve skluzu
    https://www.youtube.com/watch?v=r6f7LJ1Ko2M
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MORRIGHAN: To je zcela zásadní a neodstranitelná vada Kellerova kuřete a podle mě ten recept je díky ní špatně, resp. tak, jak je prezentovanej na internetu s tou nesmyslnou teplotou, je vadnej. Já Kellerovo kuře díky tomuto odpískal, jebu na něj :)
    ADITU
    ADITU --- ---
    MORRIGHAN: to se tu radilo eliminovat pekáčkem se zmuchlaným pečícím papírem pod kuře...
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    HANK_WILLIAMS: toto je skvele, asi by se teda dala pouzit ta noha :] http://www.lbc.co.uk/roasted-lamb-shank-in-red-wine-sauce-32200
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Díky všem za tipy na kuře. Bylo teda moc dobrý, ale při pečení to dělalo tak příšerný smrad, jak se napalovala ta kapající šťáva, že jsme museli evakuovat byt (nemáme bohužel ani digestoř, ani dveře do kuchyně :)). A přítel tvrdí, že ten smrad z toho cítil i při jídle. Mně to teda chutnalo, ale asi příště dám přednost nějaké bezčmoudové verzi.
    A jo, chtělo to tu brkaši. Kuře krásně šťavnatý, ale absence výpeku je imho trochu na škodu. Ale aspoň jsme ten kulinářský zázrak vyzkoušeli :)
    HANK_WILLIAMS
    HANK_WILLIAMS --- ---
    Dostal jsem cca čtvrtku bio jehněte z vysočiny, co všechno z něj? zatim mě napadlo jen na čestneku se špenátem/mátovou omáčkou/pomletý s jogurtovym dipem ... mam tu nohu, čtyři velký kusy žeber, oháňku, dva špalky masa s páteří(ty půjdou na pekáč:)), něco jako čtyři velký kotlety s kostí a dlouhej tenkej plát(něco přes metr) čistýho masa s tukovou blánou, co vypadá jako flank...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AIJA: jj. Díky všem, asi to tak dopadne.
    AIJA
    AIJA --- ---
    LORAIN:
    Naporcovat, vykostit...zbytky a kosti použít na vývar, okořenit podle chuti, každý kousek zabalit do slaniny, vyskládat na pekáč s cibulí a špekem, přidat bylinky, přiklopit a péct asi hodinu a půl bez otevření.
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Vypeckovat, ono se to trochu zredukuje:-)
    Chutney, marmeládu...s kapkou rumu, do pečeného čaje, pár jich zamrazit a používat během roku na knedlíky, koláč, omáčku...tu teda moc nemusím, ale jednou za rok a s uzeným ji přežiju:-)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    HENNYVILLE: Jojo, ta byla v původním recepisu, ale ta stránka je mrtvá.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ZUZKAOU: Pečený čaj, to je minimum námahy...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    MACHALIK: smetanu doporucuju zamenit za créme fraiche.) ale to uz vis :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    VRATENKA: moje zkusenost je takovy ze jsou budto premrzly, nebo se proste pri transportu rozdrtej. hodej na ne bednu, stoupnou atd.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MORRIGHAN: Kure davam na mřížku a do pekaci nahrubo brambory, mrkev, celer.. Na upeceni kurete to vliv nema, stava se nepali a je z toho dokonalá priloha...+pripadne nejakej jogurtovej dip jako k pečený zelenině..
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    ZUZKAOU: co chutney
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ZUZKAOU: zamrazuji (i když 15 kg je už docela nálož) a pak si užíváme přes zimu kynutého koláče se švestkami s posypkou se skořicí
    plus klasika švestkové knedlíky

    ale tuhle nálož bych už prostě aspoň pár kilo řešila povidly - klidně v domácí pekárně

    P.S.
    nebo jestli jsi od Prahy, ráda jich část odkoupím ;-)
    jsem si uvědomila, že jsem to letos nějak zasklila a v mrazáku jsou jen jahody a rybíz
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Nedokázala jsem odmítnout nabízených domácích 15 kg švestek co jsou fakt švestky, ne blumy.

    Sušičku nemám, do povidel se mi moc nechce a kompoty nejím.

    Měl by někdo nějaký tip co s nima? Kromě zkvašení na víno/vypálení, ta možnost je ve hře, ale třeba se najde lepší varianta.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    LORAIN:

    http://www.raymondblanc.com/recipes/braised-rabbit-with-mustard/

    Rabbit Fricassee with Tagliatelli - Gordon Ramsay
    http://www.youtube.com/watch?v=JtlaTqw7MIU


    Ten od Blanca je skvostnej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam