• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    GIO
    GIO --- ---
    kure na paprice.)
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    Co uvařit bandě bulharských akademiků, kteří touží po čemkoliv s knedlíkem? Karlovarskej knedl je jasnej a neni to problém, ale co sakra k tomu. Klasický omáčky typu rajská, koprovka a svíčková nebo guláš asi padaj, protože tady v BG je prostě nemožný sehnat hovězí maso, tedy asi by nebyl, kdybych byl v Sofii, což ale nejsem a v místních řeznictvích je z hovězího akorát tak telecí mletý. Knedlo vepřo zelo se mi dělat nechce, neb bulharský paňmámy vařej naprosto fenomenální zelí, proti kterýmu by bylo to moje asi dost zklamáním.
    Za každou inspiraci budu rád, prd mě napadá, protože nic s knedlíkem doma obvykle nevařim.
    A tedy dodám, že kuchyně, kterou tu mam k dispozici, neni úplně ideál, třeba ponornym mixérem zrovna nedisponuju a kupovat nehodlám.
    Díky za každý nápad.
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Děkuji! Nejvíc mi uchvátila verze v koláči a pak s se strouhankou a parmezánem.
    Dostala jsem od firmy košík italských dobrot a jsme utěstovinovaní, nicméně oprančit strouhanku a když je venku z pánve tak ní hoblinky parmezánu, chápu to dobře?? A to ke grilovanému porku. Hmm, asi to teda nebude nic pro mladou, ale je třeba rozmazlovat i muže.

    Odpolední program už mám jistý.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    TERA79: jestli jim porek nevoni rozvarenej, tak ho usmaz. bily casti porku var do mekka (ale ne uplne nasrac), peclive osus/nech vykapat, obal slaninou, trojobal (muzes klidne vymachat dvakrat po sobe ve vejci a strouhance) a bud na panvi nebo ve fritaku zfrituj do krupava. tu slaninu, aby drzela na porku poradne vopichej...paratkama!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TERA79: Bílé části posolit, pomastit máslem a ogrilovat a nebo upéct v alobalu - použít jako příloho, případně posypat opečeno strouhankou a parmezánem coby skvělý předkrm.

    Případně ho nakrájet nahrubo, nechat zesklovatět na másle, posypat troškou cukru/medu, nechat zkaramelizovat a na závět zalít troškou citronvoé štávy, aby se to deglazovalo a podle potřeby dosolit a dopepřit.

    Příliš tuhou zelenou část hodit k zelenině při tvorbě vývaru.

    Používat do stir fry namísto jarní cibulky. Rozdusit s masem - telecí, krůta a nebo vepřové. K tomu tymián a bílé víno. Respektive přidávat ho kamkoliv k cibuli. Třeba do sekané či karbanátků.
    Najemno nasekaný smíchat s osoleným máslem a citronovou kůrou a použít to jako nádivku do drůbežích prsou a nebo třeba do lososa.
    PICHPE
    PICHPE --- ---
    TERA79: Tady je recept na quiche z kurzu francouzske kuchyne -->
    ------------------------------------------
    Zeleninový Quiche
    Přísady:
    * 1 balíček listového těsta
    * 4 dcl kyselé smetany
    * 2 vejce
    * 4 lžíce slunečnicového oleje
    * špetka mletého muškátového ořechu
    * čerstvé mleté černé koření, sůl
    * na kostky nakrájená zelenina - 200 g cukety, 150 g mrkve, žampiony, brokolice, 1 středně velká cibule
    * 100g nastrouhaného uzeného sýra

    Příprava:
    Na pánvi osmahneme cibuli do sklovita, přidáme zeleninu a mícháme 7 minut.
    Rozválené listové těsto vložíme do dortové formy, naplníme zeleninovou směsí. Zalijeme rozšlehanou smetanou s vejci, uzeným sýrem, muškátovým ořechem, solí a černým kořením. Vložíme do rozehřáté trouby a pečeme na 220 C přibližně 20 minut.
    Upečený quiche necháme 15 minut chladnout.
    ------------------------------------------
    Misto te zeleniny dat ten porek. Dale bych mozna i doporucil misto zakysane smetany pouzit Creme Fraiche, k zakoupeni v traba v Bille za rozumnou cenu (cesky vyrobek). Ma totiz tu vyhodu, ze je tucnejsi a quiche pak lepe drzi/je pevnejsi.
    Doba peceni viz nize, proste az bude mit hezkou barvu, tak vyndat :-)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    TERA79: quiche dělám podle tohodle:
    Cibulovo-sýrový quiche | Apetitonline.cz
    http://www.apetitonline.cz/recepty/5274-cibulovosyrovy-quiche.html
    místo cibule dej ten pórek udělanej na másle. Ty časy pečení jsou spíš orientační, záleží dost na troubě.
    PICHPE
    PICHPE --- ---
    TERA79: Vpodstate jako v mrkvi, ale misto mrkve porek, ale asi to neni pro kazdeho, protoze ten porek je pak samozrejme ponekd kasovity, takze pokud je to pro deti, tak hrozi velke riziko nezajmu :-( Takze pak jedine odkaz nize od PETATA. Quiche/kolac je jistota :-)
    TERA79
    TERA79 --- ---
    PICHPE: Tj. jako v mrkvi? V mrkvi mi jedí spíš s mrkví a to ještě musí být lehce na zkus a do sladka. Já pomýšlela na nějaký quiche, či jak se to píše. Potřebovala bych osvědčený recept, je mi líto ho zamrazit a vložit do dalšího kola vývarů. Je přeci jen opečovávaný ze zahrádky, poháněný sluncem, radost pohledět, jen to u nás nikdo nežerére.
    PICHPE
    PICHPE --- ---
    TERA79: Pokud je maso povoleno, tak veprove platky v porku. Recept ale nemam, delal jsem to jako experiment a bylo to vyborne.
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Ahoj, dostala jsem pórek, hodně pórku na to, že u nás doma oblíbený není. Krémová polévka proběhla, snědli to, poděkovali, ale rádi nebyli. Uvítám dobré rady. Filtr mlčí.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    DIVER: ser na piniovy vorisky. drahy sou vsude (100g pytlicek treba v kanade cca 6 dolaru) a nic moc extra nechutnaj.
    ja svindluju a delam z pekanu/kesu ci z klasickejch vlasaku. nezapomen ty vorechy trosku vorestovat na panvi nasucho. nesmej ale znegrovatet. jen zlehka. kdyz kupujes kesu, tak kup raw verzi a ne ty soleny uprazeny.
    mix kesu s vlasakama nejlepsi. pekany sou drobet drazsi a maj takovou neobvyklou prichut.
    pecorino nepouzivam, ale reggiano jo i kdyz tady stojej skoro stejne. reggiano mam totiz vzdycky doma...
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ja to hlavne vubec nechapu o co jde :-) muzete mi to prosim vysvetlit?
    DIVER
    DIVER --- ---
    hele, vy me fakt strasite!
    POLINA
    POLINA --- ---
    BEREGOND: fuj,bad flashback.Presne tohle nas s pritelem pred par lety postihlo.Nejhorsi zkusenost.K placi.Na zabiti.Vsechno nekolik dnu chutnalo horce.Mleko,voda,cokolada,rohlik.VSECHNO.Ta beznadej.Od ty doby uz v zivote ani jeden piniorech nedam do pusy!
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KEMENTARI:
    BEREGOND: ha, to zni jako ukazkovej priklad k indikaci miracle berry, to by se ty efekty mohly vzajemne anulovat .)

    ( http://en.wikipedia.org/wiki/Synsepalum_dulcificum )
    QWITI
    QWITI --- ---
    delam pesto celkem casto a vetsinou z toho co je po ruce, takze, kesu, pinie, dynova seminka...
    [ QWITI @ JIDLOOO, ZRADYLKOOO...fotky drazdici chutovy poharky aneb slintaci klub :) ]
    pomery beru odsud
    http://www.wholygoodness.com/vegan-basil-parsley-pesto/
    MIST
    MIST --- ---
    DIVER: jo, do pesta se vlasaky davaji jako adekvatni nahrazka pinii. Predpokladam, ze nemas nejake stare horke. Pokud se bojis horkosti, tak je muzes oloupat. Pouziva se lecos - kesu, mandle (loupane),pekany, pistacie....na tom neni nic spatnyho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam